iswinoujscie.pl • Piątek [08.05.2026, 17:39:03] • Świnoujście
Suche od dwóch lat? Mieszkaniec alarmuje o drzewach przy Bohaterów Września

fot. Czytelnik
Przy ulicy Bohaterów Września w Świnoujściu stoją młode drzewa, które - jak alarmuje mieszkaniec - od dwóch lat pozostają całkowicie suche. Liści brak, gałęzie wyglądają na martwe, a drzewa zamiast zdobić przestrzeń miejską, stają się symbolem zaniedbania.
Do redakcji iswinoujscie.pl trafiły zdjęcia wykonane przy ulicy Bohaterów Września. Widać na nich kilka drzew posadzonych w pasie zieleni pomiędzy lokalami usługowymi i miejscami parkingowymi. Problem w tym, że drzewa wyglądają na całkowicie uschnięte.
Jak twierdzi mieszkaniec, przynajmniej od dwóch lat nic się z nimi nie dzieje. Nie pojawiają się liście, a gałęzie z każdym miesiącem wyglądają coraz gorzej - słyszymy od osoby zgłaszającej problem.

fot. Czytelnik
Mieszkańcy zwracają uwagę, że młode nasadzenia w mieście wymagają regularnej pielęgnacji, podlewania i kontroli stanu. W przeciwnym razie drzewa szybko usychają, szczególnie w miejscach otoczonych betonem, kostką brukową i parkingami, gdzie ziemia bardzo szybko traci wilgoć.
Temat usychających drzew wraca w Świnoujściu regularnie. Tymczasem drzewa miały poprawiać estetykę ulic i zwiększać ilość zieleni w mieście.
źródło: www.iswinoujscie.pl
zielona brygada pielęgnuje :D
Drogi mieszkańcu! Czy zamiast bezczynnego obserwowania usychających drzewek nie byłoby lepiej wziąć konewkę i od czasu do czasu je podlać? Zyskałbyś tym o wiele większy poklask... Zwłaszcza, jeśli zrobiłbyś sobie podczas tego podlewania zdjęcie
Takich suchych drzew na Warszowie jest całe mnóstwo np. przy kościele przy. ul Sosnowej, wzdłuż ul. Czeskiej, przy placu zabaw przy ul. Niecałej. Lasek wzdłuż torów przy ul. Barlickiego przy rozjeździe do portu. Spróchniałe drzewa łamią się i leżą na chodniku. Także jak miasto się zdecydować na sprzątanie to zapraszamy na Warszów. Mieszkańcy