POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.05.2026, 09:11:34] • Świnoujście

Tragedia na Mulniku w Świnoujściu. Z wody wyciągnięto jacht, w środku znaleziono ciało mężczyzny

Tragedia na Mulniku w Świnoujściu. Z wody wyciągnięto jacht, w środku znaleziono ciało mężczyzny

fot. Mieszkaniec

W piątek 8 maja po południu z akwenu Mulnik w Świnoujściu wyciągnięto zatopiony jacht. Jak ustaliła nasza redakcja, wewnątrz jednostki odnaleziono ciało mężczyzny. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Kilka dni wcześniej służby miały otrzymać informację, że na wodzie widoczny jest fragment masztu. W piątek po południu przeprowadzono akcję wydobycia wraku.

8 maja widać, jak jacht jest holowany przez jednostkę SAR-u.

Po wydobyciu jacht został przetransportowany na teren Urzędu Morskiego po stronie Warszowa. Policja nie udziela informacji dotyczących okoliczności tragedii. Również Urząd Morski nie komentuje sprawy.

Według nieoficjalnych ustaleń odnaleziony mężczyzna miał być osobą starszą. Śledczy będą wyjaśniać, jak doszło do zatonięcia jednostki, od jak dawna znajdowała się pod wodą.

Pojawiają się także informacje od osób obserwujących wcześniej akwen Mulnik, że kilka dni przed wydobyciem jachtu widoczne były tam dwie jednostki. Na razie nie wiadomo, czy ma to jakikolwiek związek ze sprawą.

Na oficjalny komunikat prokuratury nadal czekamy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 20:50:20] • [IP: 37.248.219.**]

Teraz będziemy pić wodę po trupie, smacznego dla Michalskiej.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 15:23:24] • [IP: 83.20.206.***]

No kilka dni nikt nie podjął działan!? Brawo.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 13:18:48] • [IP: 176.221.125.**]

Jakis jacht wczoraj byl zacumowany w basenie barkowym dawny U-botów w Karsiborze, tam nie wolno wpływać akwen jest wyłączony z użytkowania ale skad turysta ma o tym wiedzieć?

Gość • Sobota [09.05.2026, 14:59:58] • [IP: 37.31.136.**]

13:29 -" miał być" oznacza, że redaktor przekazuje informację niepotwierdzoną

Gość • Sobota [09.05.2026, 13:29:36] • [IP: 46.112.206.**]

8 maja widać, czy na zdjęciu widać? Miał być osobą starszą?? A może rzeczywiście był??

Gość • Sobota [09.05.2026, 13:08:30] • [IP: 176.221.124.***]

Czy to z Mulnika ma być zasilane Świnoujście w wodę.

Gość • Sobota [09.05.2026, 12:28:16] • [IP: 37.31.136.**]

Prawie póltora roku temu, zimą w grudniu i styczniu widziałem u wejścia do Mulnika zacumowany jeden jacht. Zdziwiłem sie, że wybrano takie miejsce z dala od ludzi, zaraz miałem mysli, że to nie jest bezpieczne, choc z drugiej strony ktoś może też powiedzieć, że z dala od miejskich oszołomów. Tylko że już same śmieci w tamtym miejscu pokazywały, że nie ludzie kulturalni tam zaglądają (byłem wtedy zaskoczony iloscià śmieci - może pozostalych z lata 2024, może od wędkarzy).

Gość • Sobota [09.05.2026, 11:29:36] • [IP: 185.220.101.***]

Ten jacht tam widziałem na Mulniku jakieś rok temu.

Gość • Sobota [09.05.2026, 11:20:33] • [IP: 195.128.180.***]

Pewnie jakiegoś ruskiego oligarchy zaciera ślady

Gość • Sobota [09.05.2026, 10:05:47] • [IP: 92.118.165.***]

Zdjęcie niewyraźne. Nie widać nazwy i numeru POL...

Gość • Sobota [09.05.2026, 10:04:11] • [IP: 176.221.125.***]

widziałem jak stal zacumowany przy betonce, trochę mnie zdziwiło że tam zacumował. ...

Gość • Sobota [09.05.2026, 09:30:37] • [IP: 37.31.132.***]

Bardzo przykre, takie fajne Świnoujście. Brak słów.

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■