POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.05.2026, 14:14:49] • Świnoujście

Brawo za reakcję. Strabag poprawia studzienki na ulicy 11 Listopada w Świnoujściu

Brawo za reakcję. Strabag poprawia studzienki na ulicy 11 Listopada w Świnoujściu

fot. Mieszkaniec

To jedna z tych sytuacji, gdy mieszkańcy zamiast krytyki mogą powiedzieć jedno, tak właśnie powinno to wyglądać. Firma Strabag rozpoczęła poprawki studzienek na nowo wyremontowanym odcinku ulicy 11 Listopada w Świnoujściu. Kierowcy zwracali uwagę, że część włazów była wyczuwalna podczas jazdy. Teraz wykonawca wrócił na miejsce i prowadzi korekty nawierzchni.

Prace prowadzone są bez większego rozgłosu, ale mieszkańcy dzisiaj zauważyli ekipę drogowców pracujących przy studzienkach na ulicy 11 Listopada. I trzeba przyznać, reakcje są pozytywne.

Po remoncie nowej nawierzchni wielu kierowców zwracało uwagę, że część studzienek była idealnie osadzona, ale kilka innych wyraźnie "biło" podczas przejazdu. Szczególnie odczuwali to właściciele cięższych SUV-ów i samochodów elektrycznych z twardszym zawieszeniem.

W Świnoujściu temat studzienek od lat budzi emocje. W wielu miejscach miasta kierowcy narzekają na zapadnięte lub źle wypoziomowane włazy kanalizacyjne. Dlatego przy nowej inwestycji mieszkańcy oczekiwali naprawdę dokładnego wykonania.

Tym większe zaskoczenie wywołał widok pracowników Strabagu, którzy wrócili na miejsce i rozpoczęli poprawki. To pokazuje, że wykonawca nie zostawił problemu samego sobie i reaguje na uwagi po oddaniu nawierzchni.

Mieszkańcy podkreślają, że właśnie tak powinny wyglądać nowoczesne inwestycje drogowe - jeśli coś wymaga korekty, należy to poprawić jeszcze w ramach gwarancji i dopracować szczegóły.

Jak mówią kierowcy, dobra droga to nie tylko nowy asfalt, ale także precyzyjnie osadzone studzienki i równa nawierzchnia. Nawet niewielkie różnice poziomów potrafią być bardzo odczuwalne podczas codziennej jazdy.

Nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie studzienek zostanie poprawionych. Sam fakt prowadzenia takich prac mieszkańcy odbierają jednak bardzo pozytywnie.

Nie zawsze wszystko uda się zrobić idealnie od razu. Najważniejsze jest to, że ktoś wraca i poprawia. Za to należą się brawa - mówią mieszkańcy obserwujący prace przy ulicy 11 Listopada.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-31 z 31

Gość • Niedziela [17.05.2026, 20:17:58] • [IP: 104.28.130.***]

Strabag juz robi jak ci od ekspresówki. Dno

Patryk • Czwartek [14.05.2026, 09:45:36] • [IP: 31.175.48.**]

Niech miasto dalej żałuje na nowe studzienki przy remontach ulic to będzie się tak dziać. Jak można remontować i nie wymieniać studzienek na nowe? To i tak cud, że na tych 30 letnich studniach udało się spieprzyć tylko kilka.

Gość • Czwartek [14.05.2026, 08:39:16] • [IP: 93.214.188.***]

200 metrow ulicy zrobili a co z reszta ? naprawde sukces ze studzienki robia.

Patryk • Środa [13.05.2026, 23:44:20] • [IP: 77.236.9.**]

Niech miasto dalej żałuje na nowe studzienki przy remontach ulic to będzie się tak dziać. Jak można remontować i nie wymieniać studzienek na nowe? To i tak cud, że na tych 30 letnich studniach udało się spieprzyć tylko kilka.

Gość • Środa [13.05.2026, 22:39:07] • [IP: 31.0.95.**]

Brawa to należą się dla tych co ten bubel odebrali od wykonawcy. A dla beznadziejnego ZM oczywiście kolejne premie. Aby tym obcym żyło się jeszcze lepiej.

Gość kierowca • Środa [13.05.2026, 19:53:50] • [IP: 46.231.58.**]

Taki fatalny stan nawierzchni jaki ma miejsce teraz to nawet za poprzedniego prezydenta Janusza nie było. Pani Agatowska do pracy razem z urzędnikami bo będzie to jedyna kadencja !

Gość • Środa [13.05.2026, 18:57:34] • [IP: 178.238.248.**]

laty będą pękać a dziury się powiększać :) brawo. .. ale na okres gwarancji może starczy

Gość • Środa [13.05.2026, 18:35:06] • [IP: 83.11.124.***]

, , Strabag" to jest wiodąca firma w Niemczech, tylko polskie papraki psują jej reputacje. Niemcy powinni jak najdalej pogonić to dziadostwo od siebie.

Gość • Środa [13.05.2026, 13:51:53] • [IP: 88.156.233.**]

O o o o sami fachowcy z komentarzami

Gość • Środa [13.05.2026, 13:39:54] • [IP: 5.173.216.***]

Juz nie smieciarze i nie operatorzy a funkcionariusze panstwowi

Gość • Środa [13.05.2026, 12:02:02] • [IP: 88.218.254.**]

kto zadzi tym cyrkiem&&& >>>>??

Gość • Środa [13.05.2026, 11:12:32] • [IP: 185.210.38.***]

Pani prezydent proszę pamiętać o firmie Strabag w przyszłym roku i na balu przyznać im nagrodę wiatraczka za studzienki. Super firma sama usuwa fuszerki które wykonała. Kolejny sukces władzy.

Gość • Środa [13.05.2026, 10:20:53] • [IP: 178.238.248.***]

Może poprawili by inne studzienki w mieście. Ta na przystanku autobusów przy" chińce" na przeciw kościoła w centrum, łupie aż w głowie trzeszczy. Zrobić przegląd w mieście i wszystkie wysokie albo luźne naprawić. Trwa to już lata ale poprzednik prezydentki dziadzio Janusz miał to jak większość spraw mieszkańców w du..e.

Gość • Środa [13.05.2026, 10:18:50] • [IP: 178.73.51.***]

poprawia, bedzie równiutko, a ruda KO błędnie zwana prezydentem zorganizuje potacówkę na nowej ulicy, i ruda KO zrobi taniec brzucha na jednej ze studzienek, i bedzie super impreza

Gość • Środa [13.05.2026, 09:51:53] • [IP: 80.50.253.***]

Chyba się rozpłaczę. ..

Gość • Środa [13.05.2026, 09:23:19] • [IP: 178.73.51.***]

poprawka powinna dotyczyc jednego błędu, a nie tego syfu. Remont ulicy, a studzienki nie potrafili odrazu poprawnie zamontowac!! Niech ktos przestanie pierd...ć. Zrobili gówno to teraz poprawiaja. A co z pozostawionymi fragmentami starej drogi, ktore ni huhu sa równe z nowa nawierzchnia??!! i za co tu brawa ??!! sie pytam

GOŚCIU • Środa [13.05.2026, 09:03:28] • [IP: 37.30.8.***]

HAHAHA A NIE PISAŁEM WTEDY O TYM, ŻEBY STUDZIENKI ZROBILI JAK SIĘ NALEŻY, JAK SIE WSZYSCY JARALI, ŻE NOWA NAWIERZCHNIA POWSTAJE JA TO JESTEM JEDNAK GOŚCIU ;)

Gość • Środa [13.05.2026, 08:29:46] • [IP: 178.238.246.***]

Oni robią tak co by robotę mieli

Gość • Środa [13.05.2026, 07:58:32] • [IP: 31.175.42.**]

Przejeżdżałem tam, widziałem.Robota szła z gazem.Oj, z gazem szła.

Gość • Środa [13.05.2026, 07:50:31] • [IP: 176.221.125.***]

Ulice w naszzym mieście jak pijane, całe w wybojach. Tu wielka dziura, tam znowu górka, skaczą samochody jak piłki. Kierowcy klną a wladza śpi. Asfalt pofalowany, łata na łacie, czy to ulica, czy tor przeszkód – sami powiedzcie siostry i bracia.

Gość • Środa [13.05.2026, 05:22:01] • [IP: 185.98.171.***]

jeszcze niech Sprint poprawi swoje pętle indukcyjne i będzie dobrze

Gość • Środa [13.05.2026, 00:04:15] • [IP: 88.156.233.**]

Jaja sobie robicie, a może nagrodę dla partaczy przyznacie i koniecznie orkiestra...ale tak poważnie macie radość że ktoś spieprzył robotę, zadziwiająca sytuacja, a oburzenie w jakiej sytuacji u was wystąpi ?

Gość • Wtorek [12.05.2026, 23:08:19] • [IP: 31.175.32.**]

Nie widzieli ze osadzili za wysoko? mysleli ze przejdzie no i przeszlo. Ktos odebral podziekowal odtrabil sukces, a tu ludzie ruszyli i klops Fachowo z obu stron! Jestesmy w dobrych rekach!!🙏 Kto to odbieral z ciekawosci??

Gość • Wtorek [12.05.2026, 23:03:05] • [IP: 31.175.32.**]

Fachowcy swiezo odebrane a juz latane

Gość • Wtorek [12.05.2026, 21:56:53] • [IP: 89.151.21.***]

Żenada że władze zareagują dopiero jak ludzie się odezwą

Gość • Wtorek [12.05.2026, 20:27:47] • [IP: 195.128.180.**]

Ul. Kasprowicza, która jak każdy kierowca wie jest jedyną w tej chwili legalną droga wyjazdu z dzielnicy nadmorskiej w momencie remontu ul. Sienkiewicza to jest dopiero dramat. Tam jest więcej dziur niż na księżycu. Czy miasto tak się promuje wśród turystów i funduje im niezapomniane wrażenia i naprawy zawieszenia? Czy władze są ślepe? Ulica ta jest w stanie całkowitego zużycia i degrengolady i to wszystko w centrum dzielicy nadmorskiej. Ta ulica ma góra 100 metrów nie można było jej wyremontować po/przed sezonem tylko zabrać się za dużo trudniejszy, dłuższy i kosztowny remont Sienkiewicza?? Może ja czegoś nie wiem ale jak aktualnie inaczej wyjechać z promenady nie wjeżdżając na to sito? Jechać przez centrum po pięknej i równej kostce brukowej z początków 20 wieku?

Gość • Wtorek [12.05.2026, 19:59:12] • [IP: 176.221.125.***]

Super! Serdecznie zapraszam do studzienek przy szpitalu (od ul. Mieszka I

Gość • Wtorek [12.05.2026, 19:14:13] • [IP: 91.94.23.**]

A jakby tak studzienki poprawiała sobie akurat staruszka ? A to mogła być przecież matka wasza ? Albo gdyby tak studzienki poprawiała sobie procesja ?

Gość • Wtorek [12.05.2026, 18:30:20] • [IP: 104.28.131.***]

Pierwsze latanie, po zimie pierwsze dziury

Mieszkaniec • Wtorek [12.05.2026, 17:05:49] • [IP: 83.20.206.***]

fajnie ze chlopaki sie zmobilizowali:) Brawo:) Pytanie tylko czy to co dookola zrobia to sie nie wykruszy :(

Gość • Wtorek [12.05.2026, 15:45:06] • [IP: 176.221.124.***]

Niesamowite. Czy po remoncie ul. Sienkiewicza też trzeba będzie wezwać Strabag? Sprawdzą mieszkańcy! Może ci Panowie ze Strabagu się rozpędzą i poprawią inne studzienki.

Oglądasz 1-31 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■