iswinoujscie.pl • Piątek [15.05.2026, 16:05:16] • Świnoujście
Policja zatrzymała mężczyznę na działkach Paprotno. Sprawa dotyczy 7-letniego dziecka

Ostrzeżenie dla rodziców po zdarzeniu na działkach Paprotno w Świnoujściu.(fot. Sławomir Ryfczyński
)
Na działkach Paprotno przy ulicy Krzywej w Świnoujściu doszło do bardzo poważnego zdarzenia z udziałem kilkuletniego dziecka. Na miejsce przed godziną 20:00 pojechały radiowozy policji, a później także zespoły ratownictwa medycznego. Sprawa zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny. To także ważne ostrzeżenie dla rodziców i opiekunów, by nawet podczas spokojnego wypoczynku na działkach zachować szczególną czujność.
W czwartkowy wieczór spokojną atmosferę na działkach Paprotno przerwały policyjne sygnały. Najpierw na miejsce skierowano dwa radiowozy. Początkowo świadkowie mówili o awanturze i bardzo napiętej sytuacji pomiędzy mężczyznami. Emocje były ogromne i jak relacjonują osoby obecne na miejscu niewiele brakowało do samodzielnego wymierzenia sprawiedliwości.

fot. Sławomir Ryfczyński
Po pewnym czasie kilka alejek dalej pojawiły się kolejne służby. Na miejsce dojechały także dwa zespoły ratownictwa medycznego. Ostatecznie jedna z karetek przewiozła dziecko do szpitala na obserwację.
„Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do poszkodowanego dziecka lat siedem. Po dokonaniu niezbędnych czynności ratunkowych dziecko zostało przewiezione do szpitala w celu obserwacji” - poinformowała Natalia Dorochowicz, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
Ze względu na charakter sprawy oraz dobro dziecka nie podajemy szczegółów dotyczących przebiegu zdarzenia. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika jednak, że dziewczynka bawiła się wcześniej na terenie działek. Po rozstaniu z koleżanką miało dojść do sytuacji, która wywołała natychmiastową reakcję rodziny i służb. Mężczyzna z działek zwabił dziewczynkę na swoją posesje.
Najważniejsze jest to, że dziecko szybko otrzymało pomoc, a mężczyzna został zatrzymany przez policję.

fot. Sławomir Ryfczyński
Ta historia jest jednak przede wszystkim ostrzeżeniem. Działki, osiedla, place zabaw czy spokojne alejki często wydają się miejscami bezpiecznymi i dobrze znanymi. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by doszło do tragedii lub sytuacji, która zostawi ślad w psychice dziecka na bardzo długo.
Rodzice i opiekunowie powinni pamiętać, że dzieci szczególnie młodsze nie zawsze potrafią rozpoznać zagrożenie. Nawet miejsca, które wydają się spokojne i rodzinne, wymagają ostrożności oraz rozmów z dziećmi o bezpieczeństwie i kontakcie z obcymi osobami.

fot. Sławomir Ryfczyński
Sprawą zajmują się policjanci. Ze względu na dobro dziecka śledczy nie ujawniają szczegółów postępowania.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Bezludna wyspa i wszystkich zboków tam wysyłać, niech się sobą zajmują.
Chwasty, , wszelkiej maści patusy powinny być izolowane dożywotnio gdzieś na odludziu!! Żadnego pobłażania, , , , zaostrzyć KK i KKW!!
3 m aresztu
bedziesz wyhuśtany zwyrodnialcu.
Takich to szkoda utrzymywac w wiezieniach bo maja tam lepiej niz dziadkowie w dps
17.05.2026, 08:42:34] • [IP: 185.210.36.* coraz więcej turystów na działkach, działki im. obrońców wybrzeża, pełno obcych blach na sezon po parę dni stoją auta nie ruszane więc muszą wynajmować na działkach lub ktoś udostępnienia pilota do bramy w celu parkowania
gdzie byli rodzice?
22:41 - konfederacji lewicy, ludowców i lewicowych liberałów, w skrocie KO. Pewnie tradycja kłodzka - psy, dzieci...
Ostatnio obok mojej działki na weekend przyjechały 4 samochody z Polski i było pijaństwo, głośno, rozjeżdżanie alejki itp. Działka ma właściciela ze Słupska. Całe lato różni goście, mieszkanie, pranie, gotowanie, picie, wrzaski dzieci, psy, produkcja śmieci-koszmar! Kiedy w końcu działki będą działkami?Kiedy przestaną stawiać te wielkie domy?Kiedy działki będą dla mieszkańców Świnoujścia a nie Niemców, i ludzi z całej Polski!
Ciekawe gdzie podzieją się ci wszyscy ludzie jak działki zlikwidują
Wyborca konfederacji
Jesteście ostro walnieci facet dobiera sie do dziecka a wy o działkach kto mieszka gdzie. No downy
14:32 - jesli ktos z zarządu d* ruszy, to ci cos zrobi. To łatwe.
Skurczybyk oby poniósł ostra karę!! Biedna dziewczynka. Ta działkę powinno się zaorać i śmietnik postawić oby nigdy już nie wrócił!! Zwyrodnialec
Kogo chcą pogrążyć, ?ty zapewne koleżka jesteś tej szumowiny...nieźle jesteś walnięty...
Nie wiem, nie widziałem więc mam prawo osądzać.
Tak wiemy i kurwe nawet w pudle dojedziemy
A ja mieszkam całorocznie na ogródkach na krzywej i co mi zrobicie...?? Woda jest, prąd jest i życie tanie a nie te wysokie czynsze i życie w blokach jak króliki.
Mieszkanie dostało się za komuny z przydziału to się inaczej śpiewa. Żebyście nie byli w takiej sytuacji jak niektórzy. Pycha kroczy przed upadkiem... (nie) życzę absolutnie nikomu z WAS tego... a przepisy nie do końca są szczelne i wg dzisiejszej rzeczywistości. Dlatego czasami lepiej tak niż podążać za TŁUMEM. Może zrozumiecie kiedyś, nie teraz... ale nie zrozumie ten kto nie przekonał się na własnej skórze jakie życie czasami potrafi być przewrotne...
ZA KOMUNY TEGO NIE BYŁO!! U nas w ubekistanie nieład i nieporządek na działkach i nie tylko zaprowadziły gangi ubecko bandyckiej szajki pisowców zwyrodnialców. Skoro głupawy motłoch oddał władzę i banki bandytom puławianom to mamy to co mamy. Cieszcie się że bandy komunistycznych pisowskich zwyroli patoli z gangu im. Owsieja-Gerszena Aronowicza Radomyslskiego" ZINOWIEWA" do kraju nie sprowadziły swoich suwerenów z bandy kupa. A PRZECIEŻ MOGLI, GDY PRZY KORYCIE BYLI, A TEGO NIE ZROBILI, TYLKO MOTŁOCH OGŁUPIALI I DEPUPOLOWALI SZPRYCAMI NA SROVIDA 19. ALE SWOJĄ DROGĄ TO NIEZŁY BURDEL ŚWIRY, SEKTY I BANDZIORY Z TYCH DZIAŁEK ZROBIŁY!! CZY NIE LEPIEJ TE BANDYCKIE MELINY ZLIKWIDOWAĆ I ODDAĆ NATURZE JAKO TERENY EURO 2000? PRZECIEŻ TE BANDZIORY DO ZŁÓŻ WODY TAM SRAJĄ ĆPAJĄ BIMBROWNIE ZAKŁADAJĄ. GÓWNA TAM TYLE, ŻE ŚWIAT NIE WIDZIAŁ. A JEDEN PRZYGŁUP Z ODRY, BYŁY KONFIDENT JUREK OBSZCZYMUREK MIEDŹ PROPANEM-BUTANEM Z LAKIERU OPALA I DO KOTKÓW Z PROCY STRZELA. SYF I KUTSÓWA NA TEJ ZIEMI, WRĘCZ OBRZYDLIWOŚĆ.
Działeczki mają wzięcie, a będą miały jeszcze większe, jak trzeba będzie się przeprowadzić żeby letnikom wynająć swoje mieszkanko. Kasa musi się zgadzać hehe.
Gość • Sobota [16.05.2026, 08:00:28] • [IP: 46.112.226.**]..To ten gościu z Krzywej co ma 2 jajka w jednej torbie, zapewne wiesz o kogo chodzi ! A ty sprawdź czy masz jedno jajko czy dwa...
08:00• 46.112.226.** Ktoś wie kto to?? ●● Tak, mentalna biedoto!
Tak to jest jak rodzice nie pilnują swoich dzieci.Wolą zajmować się sobą.
Sprawa miała miejsce w czwartek, artykuł ukazał się w piątek po godz. 16:00, jakiś czas po zajściu z udziałem dwóch patroli i tyluż ratowniczych, kilka alejek dalej przybyły dwa zespoły ratownicze i tyleż kolejnych służb, wszystko na sygnałach, Rezultatem tych mrożących krew w żyłach akcji jest zatrzymanie mężczyzny przez policję. Minęły dwa dni i nic, zdaniem redakcji o mało co nie doszło do samosądu, pojawiły się nawoływaniu do kastracji, nie ma komunikatu o areszcie tymczasowym. Co tu jest grane. Oczekujemy na dalsze komunikaty. Redakcjo ! - do dzieła.
Działki powinny służyć mieszkańcom miasta a nie zamiejscowy, może włodarze miasta sprawdzą co z tą sytuacją ? Ostatnio wzmożony handel działkami i wynajem zarobkowy domków. Nie do tego są przeznaczone działki.
Kiedy zakaz mieszkania na działkach?Kiedy zakaz handlu działkami przez te same osoby ?
Ktoś wie kto to??
A ja się pytam gdzie są dzielnicowi, czy ktoś ich widział kiedyś w terenie. Trzeba iść i porozmawiać z ludźmi o problemach i dowiedzieć się co się dzieje. A może lepiej nie wiedzieć i udawać że coś się robi. Ten cały świat jest chory i musi upaść. W stanach narkomani leżą masowo na ulicach, ogromna tragedia młodych ludzi, u nas będzie to samo już niedługo.
Mieszkanie na działkach powinno być zabronione.
Czy chcą gościa pogrążyć, czy sprawa między sąsiadami?sprawa ma drugie dno być może!
Jak wyszla by na jaw realna ilosc ludzi zamieszkujacych te tereny to dla zadzacych bylby to nie lada problem a i tak wizerunkowo jest po nich. Za te trzy lata znowu roszady nowa administracja cala bo nowy prezydent da swoich.
Biedna dziewczynka.Trauma na całe życie. Mam nadzieję, że nie było gwałtu ale molestowania też nie da się zapomnieć...Niestety.
21:32 a co to ci przeszkadza spoleczniaku ? Mieszkam na działce za grosze wynajmuje, piecze cie doopa? Dobrze
Teraz na działkach jest totalne bezprawie. Zarządy same nie przestrzegają własnych regulaminów. Ludzie mieszkają na działkach, a nawet dają pod wynajem, co już jest granda!! Poza miejscowi kupują działki i traktują je jako letniskowe.
Nie czasem jakiś turysta z Kłodzka, przyjechał towarzyszy w walce odwiedzić
Czy w końcu ktoś zareaguje na to żeby nie mieszkać na działkach rekreacyjnych!! Wprowadzić zakaz i odebrać działki osobom z poza terenu Świnoujścia!! Jakim cudem uzyskali te działki? Czas najwyższy tym się zająć!!
88.218.255 chyba powinieneś napisać ze nie chciałbyś wiedzieć co planowal
O kurde zaprowadził na swoją posesję masakra co tam mógł robić
Wyrwac chwasta...
Tutaj kastracja chemiczna.Nie chcę nawet wiedzieć co by mogło się tam wydarzyć
No, tam są choćby rowy melioracyjne, nawet w takich może się dziecko utopić. A przy okazji widzimy wyrównaną gruzem tamtejszą drogę - autom lepiej, ale rowerzyści muszą uważać, najechanie na kawalek gruzu może przebic dętkę.
Dziękować. ..wszystkim osobom, które natychmiast zareagowały i dziękować funkcjonariuszom i sanitariuszom za natychmiastową pomoc.
Panowie pracujemy pracujemy chociaz wy trzymajcie poziom!!