iswinoujscie.pl • Piątek [15.05.2026, 16:05:16] • Świnoujście
Policja zatrzymała mężczyznę na działkach Paprotno. Sprawa dotyczy 7-letniego dziecka

Ostrzeżenie dla rodziców po zdarzeniu na działkach Paprotno w Świnoujściu.(fot. Sławomir Ryfczyński
)
Na działkach Paprotno przy ulicy Krzywej w Świnoujściu doszło do bardzo poważnego zdarzenia z udziałem kilkuletniego dziecka. Na miejsce przed godziną 20:00 pojechały radiowozy policji, a później także zespoły ratownictwa medycznego. Sprawa zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny. To także ważne ostrzeżenie dla rodziców i opiekunów, by nawet podczas spokojnego wypoczynku na działkach zachować szczególną czujność.
W czwartkowy wieczór spokojną atmosferę na działkach Paprotno przerwały policyjne sygnały. Najpierw na miejsce skierowano dwa radiowozy. Początkowo świadkowie mówili o awanturze i bardzo napiętej sytuacji pomiędzy mężczyznami. Emocje były ogromne i jak relacjonują osoby obecne na miejscu niewiele brakowało do samodzielnego wymierzenia sprawiedliwości.

fot. Sławomir Ryfczyński
Po pewnym czasie kilka alejek dalej pojawiły się kolejne służby. Na miejsce dojechały także dwa zespoły ratownictwa medycznego. Ostatecznie jedna z karetek przewiozła dziecko do szpitala na obserwację.
„Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do poszkodowanego dziecka lat siedem. Po dokonaniu niezbędnych czynności ratunkowych dziecko zostało przewiezione do szpitala w celu obserwacji” - poinformowała Natalia Dorochowicz, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
Ze względu na charakter sprawy oraz dobro dziecka nie podajemy szczegółów dotyczących przebiegu zdarzenia. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika jednak, że dziewczynka bawiła się wcześniej na terenie działek. Po rozstaniu z koleżanką miało dojść do sytuacji, która wywołała natychmiastową reakcję rodziny i służb. Mężczyzna z działek zwabił dziewczynkę na swoją posesje.
Najważniejsze jest to, że dziecko szybko otrzymało pomoc, a mężczyzna został zatrzymany przez policję.

fot. Sławomir Ryfczyński
Ta historia jest jednak przede wszystkim ostrzeżeniem. Działki, osiedla, place zabaw czy spokojne alejki często wydają się miejscami bezpiecznymi i dobrze znanymi. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by doszło do tragedii lub sytuacji, która zostawi ślad w psychice dziecka na bardzo długo.
Rodzice i opiekunowie powinni pamiętać, że dzieci szczególnie młodsze nie zawsze potrafią rozpoznać zagrożenie. Nawet miejsca, które wydają się spokojne i rodzinne, wymagają ostrożności oraz rozmów z dziećmi o bezpieczeństwie i kontakcie z obcymi osobami.

fot. Sławomir Ryfczyński
Sprawą zajmują się policjanci. Ze względu na dobro dziecka śledczy nie ujawniają szczegółów postępowania.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Działki powinny służyć mieszkańcom miasta a nie zamiejscowy, może włodarze miasta sprawdzą co z tą sytuacją ? Ostatnio wzmożony handel działkami i wynajem zarobkowy domków. Nie do tego są przeznaczone działki.
Kiedy zakaz mieszkania na działkach?Kiedy zakaz handlu działkami przez te same osoby ?
Ktoś wie kto to??
A ja się pytam gdzie są dzielnicowi, czy ktoś ich widział kiedyś w terenie. Trzeba iść i porozmawiać z ludźmi o problemach i dowiedzieć się co się dzieje. A może lepiej nie wiedzieć i udawać że coś się robi. Ten cały świat jest chory i musi upaść. W stanach narkomani leżą masowo na ulicach, ogromna tragedia młodych ludzi, u nas będzie to samo już niedługo.
Mieszkanie na działkach powinno być zabronione.
Czy chcą gościa pogrążyć, czy sprawa między sąsiadami?sprawa ma drugie dno być może!
Jak wyszla by na jaw realna ilosc ludzi zamieszkujacych te tereny to dla zadzacych bylby to nie lada problem a i tak wizerunkowo jest po nich. Za te trzy lata znowu roszady nowa administracja cala bo nowy prezydent da swoich.
Biedna dziewczynka.Trauma na całe życie. Mam nadzieję, że nie było gwałtu ale molestowania też nie da się zapomnieć...Niestety.
21:32 a co to ci przeszkadza spoleczniaku ? Mieszkam na działce za grosze wynajmuje, piecze cie doopa? Dobrze
Teraz na działkach jest totalne bezprawie. Zarządy same nie przestrzegają własnych regulaminów. Ludzie mieszkają na działkach, a nawet dają pod wynajem, co już jest granda!! Poza miejscowi kupują działki i traktują je jako letniskowe.
Nie czasem jakiś turysta z Kłodzka, przyjechał towarzyszy w walce odwiedzić
Czy w końcu ktoś zareaguje na to żeby nie mieszkać na działkach rekreacyjnych!! Wprowadzić zakaz i odebrać działki osobom z poza terenu Świnoujścia!! Jakim cudem uzyskali te działki? Czas najwyższy tym się zająć!!
88.218.255 chyba powinieneś napisać ze nie chciałbyś wiedzieć co planowal
O kurde zaprowadził na swoją posesję masakra co tam mógł robić
Wyrwac chwasta...
Tutaj kastracja chemiczna.Nie chcę nawet wiedzieć co by mogło się tam wydarzyć
No, tam są choćby rowy melioracyjne, nawet w takich może się dziecko utopić. A przy okazji widzimy wyrównaną gruzem tamtejszą drogę - autom lepiej, ale rowerzyści muszą uważać, najechanie na kawalek gruzu może przebic dętkę.
Dziękować. ..wszystkim osobom, które natychmiast zareagowały i dziękować funkcjonariuszom i sanitariuszom za natychmiastową pomoc.
Panowie pracujemy pracujemy chociaz wy trzymajcie poziom!!