POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [16.05.2026, 07:51:55] • Świnoujście

Mityng lekkoatletyczny pełen sukcesów i sportowych emocji

Mityng lekkoatletyczny pełen sukcesów i sportowych emocji

fot. OSiR Wyspiarz

Miniony weekend przyniósł Klubowi OSiR „Wyspiarz" kolejne sukcesy, które budują historię naszego klubu. Podczas Mityngu Lekkoatletycznego, który odbył się 10 maja 2026 r. w Szczecinie, zawodnicy zaprezentowali znakomitą formę, zdobywając trzy medale – złoty, srebrny i brązowy, a także pokazując ogromny potencjał młodych zawodników debiutujących w zawodach.

W rywalizacji wystartowała liczna reprezentacja naszego klubu, obejmująca zarówno doświadczonych zawodników, jak i najmłodszych adeptów lekkiej atletyki. W zawodach udział wzięli: Nina Bandkowska, Zofia Bartczak, Helena Grudzień, Adam Grudzień, Julia Kapłan, Kacper Komar, Rafał Kowalczyk, Lena Kowalska, Oskar Muszyński, Anastazja Rachubińska, Natalia Smolińska, Jagoda Tomczyk, Aleksandra Zapała, Lila Krokosz, Maja Adamczyk, Varvara Luntsenko, Tymur Adamchuk, Marcelina Gawle.

Mityng lekkoatletyczny pełen sukcesów i sportowych emocji

fot. OSiR Wyspiarz

Dla wielu młodych sportowców był to pierwszy start w zawodach tej rangi. Mimo naturalnej tremy wykazali się ogromnym zainteresowaniem konkurencjami, świetną postawą i chęcią rywalizacji, co dobrze wróży na przyszłość. Starszym zawodnikom również nie zabrakło determinacji. Reprezentanci klubu zdobyli komplet medali – złoto, srebro i brąz – potwierdzając swoją wysoką formę. Każdy z nich zaprezentował wysoki poziom sportowy, a rywalizacja była zacięta do ostatnich metrów.

Mityng lekkoatletyczny pełen sukcesów i sportowych emocji

fot. OSiR Wyspiarz

W biegu na dystansie 300 m w kategorii U14 złoto zdobyła Natalia Smolińska z wynikiem 45,62, poprawiając dotychczasowy rekord życiowy o ponad sekundę. Srebro wywalczyła Helena Grudzień w biegu na dystansie 100 m w kategorii U14 z wynikiem 13,61, zaś brąz w kategorii seniorów wywalczył Adam Grudzień w biegu na dystansie 200 m z wynikiem 23,80 ustanawiając rekord życiowy.

Mityng lekkoatletyczny pełen sukcesów i sportowych emocji

fot. OSiR Wyspiarz

Na szczególne wyróżnienie zasługuje bieg na dystansie 600 m seniorów Rafała Kowalczyka, który zajął 4 miejsce z wynikiem 1.23.27 ocierając się o podium, zabrakło mu zaledwie ułamków sekundy do medalu. Rafał zaprezentował fenomenalną technikę biegu i ogromny postęp. Startował z bardziej doświadczonymi zawodnikami, reprezentantami Kadry Narodowej B, a mimo to pokazał dojrzałość, talent i sportowy charakter. Jego rozwój jest imponujący, a zdobycie II klasy sportowej potwierdza, że jest to zawodnik o wyjątkowym potencjale. Jego talent został dostrzeżony na tyle, że znalazł się już w Kadrze Narodowej B. To dowód na to, że systematyczna praca na treningach i konsekwencja przynoszą efekty.

Warto także podkreślić ogromne osiągnięcie naszej zawodniczki Julii Jagusz, która 09 maja 2026 r. w Słubicach reprezentowała województwo zachodniopomorskie podczas Mistrzostw Polski w Sztafetach Nieolimpijskich w kategorii U18. Sztafeta spisała się znakomicie, zdobywając srebrny medal i potwierdzając przynależność do krajowej czołówki. To ogromny sukces zarówno dla Julii, jak i dla całego klubu. Julia również jest reprezentantką Kadry Narodowej B na dystansie 400 m.

Mityng lekkoatletyczny pełen sukcesów i sportowych emocji

fot. OSiR Wyspiarz

Mityng w Szczecinie oraz Mistrzostwa Polski w Słubicach były pokazem talentu, determinacji i sportowej pasji. Zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i najmłodsi adepci lekkiej atletyki udowodnili, że klub rozwija się w imponującym tempie. Zdobyte medale, świetne wyniki oraz obiecujące debiuty są motywacją do dalszej pracy i przygotowań do kolejnych startów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

OSiR „Wyspiarz"


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [17.05.2026, 16:11:04] • [IP: 79.186.100.*]

Klub Maraton również był obecny na mityngu, podobnie jak wczoraj w Świnoujściu (z sukcesami i podium). Proponuję redakcji, poza zamieszczaniem wyłącznie artykułów przesłanych przez klub OSIR, publiczne podawanie sukcesów młodych mieszkańców Świnoujściu również z innych klubów lekkoatletycznych.

Gość • Sobota [16.05.2026, 14:24:11] • [IP: 176.221.124.**]

Brawo - warto wspierać młodzież w ich hobby. Życzę wiele sukcesów w dalszej realizacji siebie.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■