Jak relacjonuje mieszkaniec, na przeprawę przyjechał około godziny 8.40, chcąc przedostać się rowerem na Warszów. Na stanowisku stał prom typu „Karsibór”, jednak nie kursował. W jego miejsce podstawiono autobus przegubowy.
„W żaden sposób nie można go było ekonomicznie ustawić roweru choć jest krótki (mtb). Jakoś go ustawiłem na skos, usiadłem i czekam” - opisuje Mieszkaniec.
Sytuacja szybko zaczęła się komplikować. Do autobusu wsiadali kolejni pasażerowie z rowerami, a chwilę później pojawiła się grupa siedmiu turystów rowerowych jadących z pełnym wyposażeniem i sakwami.
„Chłopaki z Włocławka próbowali swe ciężki rowery z sakwami ulokować w autobusie tak ekonomicznie by się zmieścili. Nie było to łatwe, ale udało się. Autobus zapełnił się, można powiedzieć zakorkował” - relacjonuje Mieszkaniec.
Czytelnik zwraca uwagę, że już przy tej liczbie rowerów zrobiło się bardzo ciasno. Pojawiają się pytania, co stanie się w szczycie sezonu turystycznego, gdy jednocześnie pojawią się rowerzyści z przyczepkami dla dzieci, osoby z wózkami czy większe grupy turystów.
Problematyczna miała być również sama podróż autobusem.
„Rowerzyści za zakrętach zachowują się jak linoskoczki z balansem. Jedną ręką trzeba trzymać rower, bo przy hamowaniu leci do przodu, a drugą ręką trzyma się jakiegoś uchwytu. Komedia czy dramat?” - pyta retorycznie autor wiadomości.
Mieszkaniec zwraca także uwagę na stopniowe ograniczanie kursów promów po otwarciu tunelu pod Świną. W jego ocenie miasto sukcesywnie redukuje częstotliwość przepraw, tłumacząc to awariami jednostek.
„Nie tędy droga Pani prezydent i radni. Musicie stanąć na głowie by Rząd Polski dofinansowywał promy. Jesteśmy miastem o ogromnym znaczeniu gospodarczym i strategicznym i przez komunikację promową jedynym w Polsce” - podsumowuje Czytelnik.
Sprawa pokazuje, że temat komunikacji zastępczej oraz transportu rowerów między wyspami staje się jednym z największych problemów nadchodzącego sezonu letniego w Świnoujściu.




















Uruchomcie promy jak dawniej przecież to co się wyprawia w autobusach to jest koszmar szczególnie na linii nr 3 aktualnie 93
Ktoś komentuje że most by musiał mieć 100m, ale wcale nie musiał by mieć długiego zjazdu, są mosty wysokie z wjazdem w kształcie serpentyny, widziałem takie mosty, tylko dobry projektant, mógłby ocenić, że to się lepiej opłaci, u nas był brak dobrej woli i brak przewidywania, że może być problem dla mieszkańców, teraz może nas uratować prom, i nie wolno z promu rezygnować ☹
To pomysł specjalisty Dmowskiego czy specjalistki od fikołków? Co oni wyprawiają w tej KA to się w głowie nie mieści. Jeszcze wymyślą zakaz używania w mieście rowerów. Na ulicy mówi się że KA to jest Kabaret Agatowskiej. Ale psim obowiązkiem władzy jest utrzymanie przeprawy promowej, powinni o tym wiedzieć.
Tak jak wielu pisało : dziurawe drogi i kompletna rozwałka komunikacji promowej między wyspami. Straszne !
Dziś jest bezpłatny tunel i autobus przez niego.Wprowadzić odpłatność za prom i i otworzyć możliwość pływania innym amatorom.Koszty będą niższe a marnotrawione środki na wygórowane wynagrodzenia czy zapuszczone promy można będzie spożytkować na inne inwestycje.
A odejdźmy na chwilę od autobusu z funkcją promu - problemem są bardzo rzadkie kursy promów po g.16:40, te płatne kursy różnymi liniami! Pytam, ile rowerów / hulajnóg weźmie autobus? Jeśli nie wejdzie matka z wózkiem, inwalida, to najwyzej dwa, a w porywie łaski trzy. Regulamin autobusów pozwala wywalić nawet po skasowaniu przez nich biletu rowerzyste, hulajnogistę, jeśli wejdzie ktos z wozkiem. Zakazano tunelu rowerom, hulajnogom, PSIM OBOWIAZKIEM władz miasta jest zapewnic im niezawodną od np.wsiadających matek z wozkami komunikację między brzegami !!
Czemu wybraliście taką tępą niewiastę?
12:35• 31.175.22.**] człowieku, skoro zdecydowano sie na tunel UNIEMOŻLIWIAJACY DOSTĘP DO NIEGO pieszych i rowerzystów, niepełnosprawnym, to ma miasto psi obowiązek zapewnic DARMOWE i SPRAWNE przemieszczanie sie tych osób WYKLUCZONYCH! Na tej zasadzie promy zawsze były darmowe, bo były odpowiednikiem mostu, a za przejazd mostem nie bierze się opłat - w imię konstytucyjnej zasady o wolnosci przrmieszczania się!!
12:31 - z drugiej strony wdrapanie się na tak wysoki most (musiałby mieć 100 m) byłoby wręcz wyczynem, a most by był dalej od centrum i nadal mielibyśmy problem. Pamiętam, że zrezygnowano z mostu dlatego lub TAKŻE dlatego, że długi zjazd z mostu wiązalby się ze zniszczeniem lasów Natura 2000. Najlepszy byłby chyba most zwodzony oprócz tunelu, mógłby byc np.w rejonie kapitanatu, ale byłby z kolei kłopot z nieustannie zamykanym szlabanem na Dworcowej (to istne szaleństwo, kompletnie nie liczą sie z tym, że np.za chwile odpłynie prom, nawet jedną lokomotywkę wysyłają na bocznicę dwie minuty przed odpłynięciem promu) - i tu pojawia się istotne zaniechanie ekip włodarzy - niezbudowanie obiecanej kładki nad torami.
Aby ułatwić przeprawę rowerzystom dojeżdżającym do pracy należy ustawić rozkład promów tak aby im pasowało, natomiast turyści z rowerami mogą spokojnie czekać godzinkę na prom. Aby częściowo zwracały się koszty utrzymania promu powinien on być dla turystów płatny, tak jest w innych krajach i nikt nie protestuje
Wielu mieszkańców było przeciw budowaniu tunelu, a proponowało budowę mostu, który był by dostępny dla rowerzystów i dla pieszych i napewno mniej kosztowny.Nikt nie słuchał, uparli się na tunel, który co miesiąc muszą sprawdzać czy nie przecieka.Nacalym świecie są mosty pod którymi przepływają statki i jest lepiej niż ten niepraktyczny tunel, chcieli radni tunel to teraz niech ułatwia ludziom przejazd przez kanał ☹
10:58•...208.***-- [dokończenie:]... Skoro miasto zdecydowało się na budowę TUNELU TYLKO DLA SAMOCHODÓW I MOTOCYKLI, A NIE DLA PIESZYCH, JEDNOŚLADÓW TYPU ROWER, i to jeszcze mocno oddalony od centrum, to do cholery, niech zorganizuje sprawną, nieograniczoną liczebnie, tak jak to jest na moście lub właśnie na promie KOMUNIKACJĘ, TRANSPORT dla tych WYKLUCZONYCH lub zmuszonych tracic czas np.45 minut na dotarcie do celu!! ROLE SIE ODWRÓCIŁY, kiedys piesi i rowerzysci szybko docierali do szkoły, dworca, pracy, a kierowcy musieli czekac w kolejkach, a teraz kierowcy aut mają najlepszą sytuację - dlaczego stac nas tylko na ODWRACANIE RÓL, a nie na zapewnienie wszystkim sprawnej komunikacji przez cieśninę?!
10:58•...208.***-- " Nie stac nas na zachcianki paru maruderów" ● Po pierwsze, czy naprawdę jednej z najbogatszych gmin tej wielkosci nie stac na 2 promy w centrum i 1 koło Ognicy plus zapasowy (ze względu na awarię tunelu, sabotaż czy wypadek w tunelu albo potrzeby wojska w razie wojny)?! ●Po drugie:" PARU MARUDERÓW" to jeżdżący rowerami/hulajnogami nie dla przyjemnosci, lecz do pracy/szkoły pracownicy/uczniowie (czas dotarcia do celu z miejsca przy granicy via prom to np.22-25 minut, gdy autobus po SZUMNIE WYSŁAWIANEJ ŁŻE-REFORMIE POŁĄCZEN AUTOBUSOWYCH cholernymi tańcami na rurze wokól miasta to...czas jazdy 35-45 minut. Tych PARU MARUDERÓW to dziesiątki rowerów w sezonie na pokładzie promu (między 1-3 V liczyłem, na kursie ok.g.14 bylo ok.60 rowerów), to osoby chore, ktore musza jeździc na trójkolowych rowerach lub to osoby niepełnosprawne na np.wózkach elektrycznych, ktore po 1.cięzko załadowac do autobusu, po 2.uniemozliwiaja potem te wózki wejscie z wozkiem dziecka rodziców lub rowerzystom.
Poczekajcie jak tylko sprzedadzą promy i kupią zapowiedziane tramwaje wodne na 60 osób i 7 rowerów na rufie. Zobaczycie ile wtedy będziecie czekać na przeprawę.
Typowa mowa nienawiści. Hejt za nieudaną karierę. Wina leży nie zawsze po stronie innych.Trzeba zacząć od siebie. Samokrytyka jak twierdzą psycholodzy jest lekarstwem na tą przypadłość. Pozdrawiam w imieniu atakowanych.Gdyby autobus czy prom byłby płatny to narzekających było by mniej.Autobus się sprawdza poza sezonem i to jest fakt.Ekonomia i ekologia przemawia.Autobus według podawanych informacji to ok 1/4 kosztów utrzymania promu.Nie stać nas na wszystkie zachcianki paru maruderów i znawców w każdym temacie.Rozklad jest to go trzeba przeczytać.Brawo i jeszcze raz brawo za odwagę i konieczne zmiany.Politykom zabrakło odwagi.Pora by zaczęła rządzić logika a nie polityka i stare układy. Remontują źle, zadłużenie dla potrzeb transportu źle, utrzymanie hotelarzy na stojących promach to ok., wynagrofzenia ponadprzeciętne ok.Jak długo jeszcze.Pora na autobus i tramwaje z załogą na kontraktach.Wówczas będą szanować miejsce pracy a nie bycie w pracy.
Przeciwnicy to spasłe typy co zawsze du...ę wozili w samochodzie, nie wiedzą do czego służy rower i zdrowy tryb życia który został sportowej części mieszkańców i dojezdzajacych do pracy ograniczony. Co za idiotyczne wymyślił taki tunel bez możliwości przejazdu rowerem w dzisiejszych czasach.
Wyrazy głębokiego współczucia dla tego miasta, że wybrano coś tak niekompetentnego i teraz cierpi całe miasto, nie mówiąc o tych przybyszach co przyjeżdżają pociągami. Po prostu to nie jest camping czy targ szmatkami, ! Na stanowisku kierownika UM trzeba mieć kompetencje, wizję i chęć do normalnej roboty.
Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczą dwa autobusy przegubowe + jeden rezerwowy, z przyczepkami bez miejsc, tylko do przejzadu tunelem, z Uznam na Wolin i z Wolin na Uznam. Rozsądnie trzeba dobrać rozkład kursowania i 5 min przejazdu tunelem załatwia sprawę, a jak dobrze pomyśleć i wprowadzić elektryki to i być może pieniądze unijne by się na takie rozwiązanie znalazły. Miejsca przed wjazdami po obu stronach tunelu jest dużo, wystarczy na zorganizowanie stacji dla wsiadających i wysiadających.
Miasto odcina sie od swiata, taki zascianek
Tez plac za to ze tylek wozisz autobusem albi idz z buta, to zdrowe. Czepiasz sie oplat za przewoz rowetu ---czy pieszy, czy rowerzysta---to taki sam mieszlaniec !!
bo nie wszyscy mieszkancy maja auta, niektorzy maja rower, motor...to jak maja sie przez kanal przedostac do pracy, dzieciaki do szkoly??
[IP: 89.151.23.***] W Świnoujściu wiele osób jest roszczeniowych, wydaje się i że wszystko należy im się za darmo. Autobus powinien być tylko dla podróżnych bez rowerów, a rowerzyści mają prom co godzinę i mogą sobie zaplanować podróż wg rozkładu--- niektorzy dojezdzaja do pracy rowerem wiec jak bystrzacho moga sobie wybierac? To ze ktos jedzioe rowerem to nie znaczy ze robi sobie trase wycieczkowa...Pomysl trovhe piszac bzdury...Zamiast wozic autobusem 4litery idz z buta na warszow albo kup lodke
Moje pytanie czy Miasto Świnoujscie jest biedne czy nie ?--- to zalezy dla kogo. dla mieszkancow biedne, dla dorobkiewiczow apartamenowych to zysk
Sam jestes... bo jak na druga strone przejechac rowerem de... jak tylko tunel jest dla sam, ochodow? Puknij sie...
Kiedyś promy kosztowały 30 mln i pływały wszystkie teraz pływa jeden i koszt to 60 mln bo tak podaje UM. Prom Karsibór-1 stoi sprawny ale nie ma kasy na odnowienie dokumentów. Prom Karsibor-2 powrócił po roku ze stoczni i salon pasażerski rozwalony, pomieszczenie 150 dla pasażerów rozwalone bo za drogo toalety, bo za drogo a chwalą się wylaniem nowej masy bitumicznej, dlaczego bo tylko tyle zobaczycie płynąć tym promem ponieważ inne pomieszczenia będą zamknięte. I teraz autobus który wozi ludzi ma przejechane 700 tyś. Mówi się że miasto które go sprzedawało chciało oddać go na Ukrainę a i oni go nie chcieli.
To co wyprawia się teraz na przeprawie promowej to jakaś kpina. Włodarze miasta opamiętajcie się w końcu. Tunel w żaden sposób nie zastąpi przeprawy, niech to w końcu do was dotrze. Są jeszcze piesi I rowerzyści którzy tunelem się nie przedostaną. Te śmieszne przyczepki czy autobus przegubowy nie są żadnym rozwiązaniem. Mieszkańcy chcą się swobodnie przeprawiać do pracy, do szkoły czy po prostu na zakupy, chcą jeździć rowerami bez ciągłych komplikacji.
A jakby od początku nie było promów tylko tunel. Po co wam te rowery
Po co się tu tak rozpisujecie, pani prezydent i tak tego nie czyta bo zajęta jest imprezami miejskimi. Taki problem jej nie dotyczy. Ważne aby być na imprezie.
Wprowadzic platne promy, niech turysci finansuja sobie plywanie. Z karta mieszkanca prom za darmo.
Do:15 Buahahaha, przyczepka wspierająca do mózgu by ci się przydała
Pozdrawiam Wszystkich co nie używają roweru na co dzień i wypisują niestworzone cuda na portalu. Z rowerów korzystają mieszkańcy którzy dojeżdżają do pracy na drugiej stronie ponadto wokół Zalewu Szczecińskiego jest trasa rowerowa. Czekam tylko jak ktoś obsmaruje Nas w mediach jak dbamy o turystów z których żyje duża część miasta. Przepis mówi jak ktoś już napisał przedłużenie drogi i nie ma znaczenia czy ktoś ma rower czy dużą walizkę do przewiezienia.
W tym miasteczku mamy wielkie pokłady tumanów. Do nich nie dociera, że promy muszą być do sprawnego przeprawiania się do pracy, na dworzec, z dworca kuracjusze sanatoriów, ogromna liczba wczasowiczów i turystów itd. No cóż mamy stan zapaści miasta i jeżeli nie będzie wstrząsu intelektualnego i wymian kadr, to będzie to najgorsza dziura, nie do życia i nie do normalnego funkcjonowania.
Do, :89.151.23/22.07.57/Jakbyś dojeżdżał do pracy z centrum na Warszow rowerem też byłbyś roszczeniowy
Do:176.221.125./22.21.33/Jesteś do tyłu.Promy kursują a jakże ale na przemian z autobusami zastępującymi prom
Do:176.221.125/22.21.33/Świnoujście nie jest cywilizowane bo z promami zamiast coraz lepiej jest coraz gorzej.Co z tego że jest tunel tam rowerem nie wjedziesz.A niby dlaczego mają płacić za przewożony rower w autobusie zastępczym zamiast promu? Na promach nie płaci się za przewóz roweru.
22:21] • [IP: 176.221.125.***] jakie PROMY?! Prom!! Jeden! W pół do pełnej godziny odpływa z lewobrzeża, ALE już o godzinie pełnej z tego lewobrzeża juz nie odplywa, piesi, rowerzyści, inwalidzi na ciężkich wózkach elektrycznych czy zwykłych, osoby na trójkolowych rowerach (czasem chore) sa skazani na AUTOBUS! Ale ci niepelnosprawni, jeśli ktos ich wtarga do autobusu, to już zabierają miejsce rowerzystom, wiec jest przyczepka, ale ta ma skonczoną liczbę miejsc, no i trudno tam lokowac zwłaszcza cięzkie rowery, np.z sakwami, itp.
Oddać Niemcom albo sprzedać.
Do: 20 Promy kursują, co za bzdety wypisujesz!!
W cywilizowanych krajach za przewożony rower jest opłata. Dlaczego mają w tym mieście być darmowe? Jeden rower zajmuje więcej miejsca niż jedna osoba
Przyczepkę do przegubowca dołączyć
W Świnoujściu wiele osób jest roszczeniowych, wydaje się i że wszystko należy im się za darmo. Autobus powinien być tylko dla podróżnych bez rowerów, a rowerzyści mają prom co godzinę i mogą sobie zaplanować podróż wg rozkładu
Jak była majówka wszystkie promy pływały, nie było problemu. A mieszkańców którzy dojeżdżają do pracy można upychać jak zwierzęta. Brawo
Moje pytanie czy Miasto Świnoujscie jest biedne czy nie ?Czy stać Nas na utrzymanie minimalneego transportu promowego czy nie? Co bedzie jesli stanie awaria tunelu na jedna dobę a promów nie bedzie kto za to odpowie ?
lepiej to już było...
A jakby tak zakazać podróży druciakami w autobusach pod karą chłosty 25 batów na grzbiet i 5 zł kary...
W końcu ktoś opisał tę dramatyczną podróż z rowerem w autobusie, to jakaś masakra, Bangladesz. A rano na 6 do pracy rowerem dojechać to wyzwanie, prom o 5 a autobus o 6:30 zanim dostanę się autobusem na drugą stronę to spózniam się do pracy, a nie wsponę już o powrocie, i gdzie tu udogodnienia dla osob pracujących. Pierwszy prim powinien ruszać o 5:15 i wszyscy byliby zadowoleni.
Promy W centrum nie kursuja wedlug planu. W niedziele jechalismy do Warszowa. Na planie byl prom, nie plynal, autobus zapchany rowerami I pasazerami. My tez z rowerami. Jazda horror 😳. Kierowca mial duza satysfakcje jak my i nasze rowery z wielkie przechylem fruwalismy. Dodawal gazu zeby za sekunde hamowac. Jestem kirowca I znam sie na tym. Lepsze sa autobusy z przyczepa na rowery. Sezon bedzie ciekawy, emocje gwarantowane🚲
Zuch nasz kleks !!
181 a ty głupku z Polski B już korzystasz z kaczki? Szybko.
No to jak ten w brudnych skarpetkach zatopi żeglugę zostanie namaszczony na prezydenta?
Szanuję ludzi, które piszą prosto z mostu. Oszczędza to cenny czas na zgadywanie czy są idiotami czy tylko świetnie udają.Promy trzeba było, już dawno zmodyfikować, naprawiać na etapie budowy tunelu.Były dotacje rządu do promów, które zostały wydane nie koniecznie na promy., a na koniec były władca zrezygnowal z niej za tunel bez drugiej nitki i drogi dla rowerzystów. Sfinasowany częściowo z naszych podatków a gdzie ADR?. Jak mówią w Krakowie zjedzone i wysr..e.Brzuch był pełen.Najwazniejsze być w danym momencie przy korycie i się najeść, napić spełnić swe proste instynkty.Jaki to proste i podobne do świata zwierząt. Czas poprzeć projekt modernizacji promów.Może radni w końcu sami sporzadzą projekt finasowy przebudowy promu i uzyskają pieniądze z Unii.
Trzeba rozkręcić aferę gdzieś na wyższe szlebla, niech walczą o głosy wyborców :)
Spokojnie, zblizaja się Dni Morza, będą kolejne przytupajki dla zmydlenia oczu i odwrócenia uwagi od poważnych problemów mieszkańców
Do osób komentujących tutaj, że autobus nie jest do wożenia rowerzystów i niech sobie pedałują, mam jedną odpowiedź ancymony - żaden rower (chyba że wodny) nie jest w stanie pokonać rzeki o zanurzeniu 12, 5m, promu nie ma więc zostaje ten cholerny autobus, bo konstytucja RP mówi o swobodzie przemieszczania się obywateli, a prom jako przedłużenie drogi tę sprawę reguluje. Sprawa jest trochę beznadziejna w przypadku transportu rowerów przez rzekę. Posiadacze aut przejadą tunelem w 3min, ale piesi i rowerzyści skazani są na podróż autobusem, niekiedy dookoła miasta więc wycieczka na Warszów i vice versa jest tylko dla ludzi z dużą ilością wolnego czasu. Swoją drogą ostatnio był artykuł propagandowy o KA, że mieszkańcy są zadowoleni, kierowcy uśmiechnięci a miasto perfekcyjnie skomunikowane - hmmm, czyli albo urząd albo mieszkaniec kłamie w przekazie, kto ma rację?
To miasto to co i rusz to porażka. Ręce opadają jak się na to patrzy. Nic nie jest robione tak jak powinno być zrobione.
Można się było tego spodziewać, ciężko było bo trzeba 20 min postać w kolejce na prom. teraz będziecie stać w zakorkowanej Grunwaldzkiej bo barany zamiast ją poszerzyć, zwęziły i nie zrobiono rond na całej trasie do tunelu.
Mieszkańcy to od was zależy jak będziecie się poruszać między wyspami a nie od tej dziwnej władzy której imprezy w głowie. Pomysł jest taki : 2 bieliki przeznaczone do sprzedaży odstawić do stoczni wygrywającej przetarg na przebudowa napędu na elektryczny a baterii ładowanych na każdej przystani, po wprowadzeniu do eksploatacji można dwa następne przerobić podobnie aby podmienić staruszki karsibory jako przeprawa dla benzyny a zadaniem władz jest tylko to zorganizować czyli podobno unia daje szmal dla projektów zielonych a takie elektryczne promy są na pewno i jeśli to przejdzie to zbudować z 2 nowe jednostki dla potrzeb białej floty. Zniszczona Polska po wojnie zbudowała mnóstwo jak na nasze warunki statków białej floty i miały co robić gdyż rocznie w latach 70 tych przewozili ok 2 mln ludzi czyli więcej niż nasze promy w szczycie. Jedyny sposób to elektryfikacja a potrzeby MON u też się załatwia w ten sposób że MON dołoży do przeróbek
Typowa mowa nienawiści. Hejt za nieudaną karierę. Wina leży nie zawsze po stronie innych.Trzeba zacząć od siebie. Samokrytyka jak twierdzą psycholodzy jest lekarstwem na tą przypadłość. Pozdrawiam w imieniu atakowanych.Gdyby autobus czy prom byłby płatny to narzekających było by mniej.Autobus się sprawdza poza sezonem i to jest fakt.Ekonomia i ekologia przemawia.Autobus według podawanych informacji to ok 1/4 kosztów utrzymania promu.Nie stać nas na wszystkie zachcianki paru maruderów.Rozklad jest to go trzeba przeczytać.Brawo i jeszcze raz brawo dla CE i Komunikacji Autobusowej za odwagę i konieczne zmiany.Politykom zabrakło odwagi.Pora by zaczęła rządzić logika a nie polityka i stare układy.
Takie mamy władze i prezesów.
Kanał Kiloński- są mosty i małe promy dla lokalnych mieszkańców. Oni mogą a nasza rozwijająca się niesłychanie gospodarka nie podoła?
Wystarczy żeby przewozka roweru autobusem kosztowała 10 PLN i problem sam się rozwiąże. Wszyscy grzecznie poczekają na prom, włącznie z milionerami zza szlabanu. Takie to proste a takie trudne. .
Ale nadal jest problem z rowerem elektrycznymi autobusy nie chcą brać trzeba zacząć taxi jeździć do pracy a rachunek do komunikacji wystawiać bo innego wyjścia niema
Kanał Kiloński- są mosty i małe promy dla lokalnych mieszkańców. Oni mogą a nasza rozwijająca się niesłychanie gospodarka nie podoła?
Warszawa nie widzi interesu w utrzymywaniu dzielnicy Świnoujścia położonej na wyspie Uznam.
13:24• [IP: 89.151.20.***]" Ciągle żle, ciągle narzekania to jest polski hymn codzienności ?W latach 40-tych ludzie czekali pól dnia by przepłynąć na drugi brzeg i nie marudzili ! ●●●● Przeczytajcie ten kuriozalny, komiczny wpis!. Hm.. może ma nagrania z tego, jak" nie narzekali", ba, śmiem przypuszczac, że gdyby im wtedy dziennikarz przytknął mikrofon do ust, zaśpiewaliby nawet piesn ku czci Stalina, takie to były czasy" szczęśliwe", gdy mikrofon był równoważny z lufą pepeszy. Apeluję do ciebie mędrcu o rozmiarach mózgu 89.151.20.*** (w którym to rozmiarze gwiazdki są tak naprawde czerwone i pięcioramienne): dlaczego nie porownujesz obecnej sytuacji do lat 40. wieku XVIII? Wszak to były początki tego miasta, okres klasyczny, gdy ŁODZIAMI przepływano. I zobacz, wtedy nikt nie narzekał mówiąc. ..po polsku..." ku***" czy" cholera"!
Wezwać na pomoc Adlera - Niemcy potrafią to szybko zorganizować,
Nowe promy już powinny być w budowie od 2 lat, ale gdzie jest jakiś ślad po jakimkolwiek wniosku ??
Wiadomo - włodarz miasta pochodzi z lewicy, a z lewicą nikt nie chce rozmawiać. Marszałka sejmu też mamy komunistycznego z lewicy.
14:40] • [IP: 61.8.139.**] mała poprawka: przez Swinoujscie jedzie dużo rowerzystów z Niemiec lub DO Niemiec albo nawet dalej, bo sa tez rowerzysci tranzytowi /zagraniczni. Ostatnio widziałem na promach na rowerach z sakwami dalekobieżnych: małżenstwo lat ok.75, Niemców oraz w podobnym wieku pana (tez nie-Polaka) majacego mnóstwo wypchanych sakw, moze jechal z namiotem.
"Jojo" jak przyjdzie to zrobi tu porzadek - taki uczciwy pisowiec?
Efekty nieudolność Agatowskiej od Czarzastego komunisty. Malo tego ta kobieta nie jest w stanie zdzierżyć krytyki na portalach społecznościowych, usowa nie sprzyjające jej komentarze i blokuje ludzi by wchodząc na jej profil wszyscy myśleli jaka to ona nie fajna. Prawda jest taka że ona nadaje sie do cyrku robic za klauna a nie prezydenta miasta
Czyli dostęp i transport mieszkańców oraz turystów na plażę po stronie Warszowa, to przy tym" uznamskim" problemie mały pikuś! Jeszcze trochę i na tym kierunku Warszów będzie odcięty od miasta. Ale co tam! Grunt, że bogaci turyści za chwilę przyjadą wypasionymi furami do hoteli i forsę w nich zostawią.
No i git … to miasto jest dla zmotoryzowanych turystów z Niemiec a nie tych z Polski z sakwami przy rowerach. Smutne ale prawdziwe
w UM to chyba ich rozum opuścił. ..
Wydało się dlaczego miasto nagle postanowiło zakupić dwa autobusy przegubowe. Niestety jest problem z finansowanie przeprawy promowej - brak kasy. Ale autobusy tego problemu nie rozwiążą. Potrzebne są nowe, dostosowane do obecnych potrzeb promy. Tylko tyle i aż tyle.
Gdybyśmy nie spóźnili się na prom dziesięć minut, nie musielibyśmy teraz z tego powodu robić tragedii i obarczać winą wszystkich oprócz siebie. Czasami samokrytyka uzdrawiania. Autobus poza sezonem jest ok i to ma poparciu w ekonomii, ekologii oraz z punktu logicznego, każdy kto planuje podróż czyta rozkład jazdy promu, gdy mam duży bagaż czy rower elektryczny.Na tej zasadzie to dlaczego jest tak mało pociągów że Świnoujścia i są często zapchane.
Dobrze wam tak glupki ze Swinoujscia.Chcieliscie Tuska to macie.Plyncie autobusem na druga strone z towarzyszami Tuska.
Pora kupić kajaki rowerowe.
Trzeba pomyślec o bodowie mostu dla rowerzystów pieszych i tych którzy tunelem boją się jechać. Może być zwodzony, obrotowy jak wygodnie projektantom i nie zwracać uwagi na protesty SZczecina
Chcieliśta PZPR - SLD i standardy z PRL, oraz brak kompetencji, to ją mota wy durna ch... a !!
Na pewno najlepszy w historii miasta dyrektor ZDMIZ wraz ze swoim konsultantem z tunelu znajdą rozwiązanie tej sytuacji.
Wystarczyło przeczytać na rozkładzie iż autobus jest do końca maja.Rowery na promy a pasażerowie do autobusu.
tragedia jak ci ludzie mogą żyć?
Oj tam, oj tam.Macie potańcówki.
Joagatka zaraz po objęciu prezydentury roiła o grobli/moście na.. Zalewie. Niestety, takie tematy to rzutka, ktora ma zając naszą uwagę i odwrócić ją od rzeczy podstawowych! Też premierzy rzucaja takie rzutki, pamietam Millera sprzed ok.23 lat, jak roił o pozwoleniu na bron palną używaną tylko w domu dla obrony, a do dzis jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych narodów w UE. W kwestii przepraw: coraz gorzej się mają niepełnosprawni na elektr.czy innych wózkach, jednosladowcy typu rower/hulajnoga, pojazdy wolnobieżne, rowerzysci na rowerach trójkołowych. Oferuje sie przyczepki do autobusów, jednak fizycznie trudno już podnieść rower, zwlaszcza gdy ma sakwy, a trudne jest szczegolnie dla osob starszych, lekko niepełnosprawnych, no i liczba miejsc na przyczepce.. .ograniczona. Znam osoby majace auto, które klnąc w żywy kamień wyrażają już zamiar powrotu z roweru do auta, bo utrudnia sie im najprostszy sposób przeprawy dla chcacych odejsc od smrodojazdów - przeprawę promową! Taaak... spalin w mieście za mało!
KOCHANI ROWERZYSCI, ZAWSZE JEST ZLE, A MOZE TROCHE INCJATYWI Z WASZEJ STRONY TE POKUNKI Z ROWEROW WZIASC NA WLASNE RECE LUB PLECY, TO ZAMIAST 2 ROWEROW POSTAWI SIE 4 ROWERY, JAK WIDAC NA ZDJECIU NIE MA TAM PASAZEROW TYLKO KAZDY PILNUJE SWOJEGO ROWERU, ZEBY CZASEM MU TEN ROWER NIE UCIEKL, PANOWIE TROCHE INCJATYWY A BEDZIE BOBRZE NIE GEGAJMY JAK TE GESI. .
Tak właśnie wygląda świat jak do władzy dochodzą lewaki🤣🤣🤣
Ciekawe kto taki mądry ?Caly ten rozkład i trasy, są beznadziejne Wczoraj chciałam jechać do dzielnicy nadmorskiej z ul Hetmańskiej, jestem osobą niepełnosprawną, i dojście do 11 listopada sprawia mi trudność, autobus kiedyś nr 6 jechał z przystanku 11 listopada Hetmańska, teraz nie mam pojęcia dlaczego ten autobus ma nr 96 i jeździ dziwną trasą, w koło dwa razy byłam przy urzędzie miasta, jechał 30 minut robił kilka niepotrzebnych tras, nie rozumie nawet jak jest remont ulic to można ludziom nie utrudniać życia, kiedyś nr 6 dowiózł nas wszędzie do dzielnicy nadmorskiej do centrum, do szpitala, komu zależało aby było nam trudniej żyć?Ludzie rezygnują z zabiegów, bo nie mają możliwości z tej trasy dojechać do Rusałki, ktoś tam w komunikacji nie myśli, może trzeba zmienić, osobę odpowiedzialna za te okropne zmiany rozkładów i tras!😡
przecież to co od jakiegoś czasu dzieje się z komunikacją w tym mieście to jakiś kabaret
Ciągle żle, ciągle narzekania to jest polski hymn codzienności ?W latach 40-tych ludzie czekali pól dnia by przepłynąć na drugi brzeg i nie marudzili ! Niech każdy patrzy na problemy miasta jak na swoje własne / kiedy brak pieniędzy to jak postępuje ?/
Takie mamy władze i prezesów.
Chcieliście tunelu macie
Ja rowerzyste w tamtym roku wyrzuciłem siłą z autobusu jest pogoda idą na rowery a worzą sie autobusem poje. By
a moze tak troszke ekonomi, chyba łatwiej jest wysłac autobus niz pchac cały prom bo ktos ma ochote pojezdzic rowerem, , w Gdansku ten system dziala od lat i sie sprawdza to moze zglosic propozycje do UM a nie lamentowac i bic nie potrzebnie piane, jutro znow bedzie słonce, bedzie deszcz a krowy beda mleko dawac wiec lament tu niczego nie zmien
Mamy coraz lepiej.
A jak przyjedzie peleton? 🤣🤣🤣
A się nie zmieszczą to kogo obchodzi
Rowerzyści z dworca mogą sobie jechać rowerem, co to za moda, żeby rowery do autobusu zabierać?? Autobusy są dla pasażerów pieszych
A jak starsza osoba ma położyć rower na przyczepkę, często się zdarza, że skrajne miejsca są zajęte i trzeba włożyć w środek, kierowca mówi, że nie może wysiąść z autobusu czyli starszy człowiek nie może jechać? Czy co rower opiera o śmietnik? I jedzie bez roweru. Gdzie tu jest sens a gdzie logika.
może niech miasto skończy z comiesięczną balangą i będzie na promy
Przykre to bardzo. Chcą nas oduczyć korzystania z promów :(
Pisałem !ZDEMONTOWAĆ siedzenia z tyłu i po problemie
A dodajmy do tego jeszcze kostkujące się rondo od strony Warszowa przed tunelem i totalny armagedon komunikacyjny. Już majówka pokazała jak to wszystko będzie wyglądało. Turyści jak są głupi i lubią stać w korkach to niech przyjezdzają i stoją, ale mieszkańcy nie mają wyboru.
szybka matematyka. Pociąg średnio 80 miejsc i od 8 - 14 wagonów. Przyjmujemy 10. co daje 800 pasażerów. Jeden autobus to 140 miejsc. W sezonie ile pociągów przyjeżdża na godzinę 1 czy 2? To jaki jest deficyt? Gdzie turyści z rowerami. Dlatego matematyka na maturze musi być obowiązkowa, a w magistracie powinna być co roku odświeżana.
Brawo 102 !
Chore. A to właśnie planuje Agatowska. Zobaczycie jaki będzie scenariusz - na sezon będą normalnie 2 promy, a po sezonie jeżdżenie w autobusie jak sardynki w puszcze z rowerami i koniec promów.
Panie sołtysie, wsiadaj na rower. Zostaw już w biurze ten cały zgiełk. Rower to zdrówko i czyste powietrze. Będziesz w korkach stać na rondzie i wietrze. Zrób nam panie sołtysie ścieżki. Dla lokalnej, szybkiej przejażdżki.Będzie to transport ekologiczny. Dla zdrowia bardzo pożyteczny!
przyzwyczajajcie się, na promy kasy nie ma, ale na następną potańcówkę a jakże...
I tak powinno być. Przegubowiec z tylną częścią na rowery a promy w mieście w odstawkę. Dość tych kosmicznych kosztów utrzymywania załóg promowych po to tylko aby wozili powietrze tym pustymi promami.
Zapomnijcie że rząd da. Tyle lat urzędowania, na kampani mówienie że" pieniądze leżą na ulicy, wystarczy tylko je podnieść" i dziś jest tego efekt w postaci miasta które nie zbyt dobrze funkcjonuje.
Sami te władzę wybraliśmy, myślę że to ostatnia kadencja.
miasto postanowiło że zredukuje promy z docelowych 5 na 4 jednostki a w najbliższym czasie kolejne zwolnienia w spółce która większość środków z tych 60 mln wydaje na tunel a nie na promy!
Biedne miasto nie stać miasta na utrzymanie, naprawy promów. Pozbywamy się promów, pozbądźmy się autobusów i nie będzie problemów i nikt się nie będzie czepiał