Jak relacjonuje mieszkaniec, na przeprawę przyjechał około godziny 8.40, chcąc przedostać się rowerem na Warszów. Na stanowisku stał prom typu „Karsibór”, jednak nie kursował. W jego miejsce podstawiono autobus przegubowy.
„W żaden sposób nie można go było ekonomicznie ustawić roweru choć jest krótki (mtb). Jakoś go ustawiłem na skos, usiadłem i czekam” - opisuje Mieszkaniec.
Sytuacja szybko zaczęła się komplikować. Do autobusu wsiadali kolejni pasażerowie z rowerami, a chwilę później pojawiła się grupa siedmiu turystów rowerowych jadących z pełnym wyposażeniem i sakwami.
„Chłopaki z Włocławka próbowali swe ciężki rowery z sakwami ulokować w autobusie tak ekonomicznie by się zmieścili. Nie było to łatwe, ale udało się. Autobus zapełnił się, można powiedzieć zakorkował” - relacjonuje Mieszkaniec.
Czytelnik zwraca uwagę, że już przy tej liczbie rowerów zrobiło się bardzo ciasno. Pojawiają się pytania, co stanie się w szczycie sezonu turystycznego, gdy jednocześnie pojawią się rowerzyści z przyczepkami dla dzieci, osoby z wózkami czy większe grupy turystów.
Problematyczna miała być również sama podróż autobusem.
„Rowerzyści za zakrętach zachowują się jak linoskoczki z balansem. Jedną ręką trzeba trzymać rower, bo przy hamowaniu leci do przodu, a drugą ręką trzyma się jakiegoś uchwytu. Komedia czy dramat?” - pyta retorycznie autor wiadomości.
Mieszkaniec zwraca także uwagę na stopniowe ograniczanie kursów promów po otwarciu tunelu pod Świną. W jego ocenie miasto sukcesywnie redukuje częstotliwość przepraw, tłumacząc to awariami jednostek.
„Nie tędy droga Pani prezydent i radni. Musicie stanąć na głowie by Rząd Polski dofinansowywał promy. Jesteśmy miastem o ogromnym znaczeniu gospodarczym i strategicznym i przez komunikację promową jedynym w Polsce” - podsumowuje Czytelnik.
Sprawa pokazuje, że temat komunikacji zastępczej oraz transportu rowerów między wyspami staje się jednym z największych problemów nadchodzącego sezonu letniego w Świnoujściu.




















To co wyprawia się teraz na przeprawie promowej to jakaś kpina. Włodarze miasta opamiętajcie się w końcu. Tunel w żaden sposób nie zastąpi przeprawy, niech to w końcu do was dotrze. Są jeszcze piesi I rowerzyści którzy tunelem się nie przedostaną. Te śmieszne przyczepki czy autobus przegubowy nie są żadnym rozwiązaniem. Mieszkańcy chcą się swobodnie przeprawiać do pracy, do szkoły czy po prostu na zakupy, chcą jeździć rowerami bez ciągłych komplikacji.
A jakby od początku nie było promów tylko tunel. Po co wam te rowery
Po co się tu tak rozpisujecie, pani prezydent i tak tego nie czyta bo zajęta jest imprezami miejskimi. Taki problem jej nie dotyczy. Ważne aby być na imprezie.
Wprowadzic platne promy, niech turysci finansuja sobie plywanie. Z karta mieszkanca prom za darmo.
Do:15 Buahahaha, przyczepka wspierająca do mózgu by ci się przydała
Pozdrawiam Wszystkich co nie używają roweru na co dzień i wypisują niestworzone cuda na portalu. Z rowerów korzystają mieszkańcy którzy dojeżdżają do pracy na drugiej stronie ponadto wokół Zalewu Szczecińskiego jest trasa rowerowa. Czekam tylko jak ktoś obsmaruje Nas w mediach jak dbamy o turystów z których żyje duża część miasta. Przepis mówi jak ktoś już napisał przedłużenie drogi i nie ma znaczenia czy ktoś ma rower czy dużą walizkę do przewiezienia.
W tym miasteczku mamy wielkie pokłady tumanów. Do nich nie dociera, że promy muszą być do sprawnego przeprawiania się do pracy, na dworzec, z dworca kuracjusze sanatoriów, ogromna liczba wczasowiczów i turystów itd. No cóż mamy stan zapaści miasta i jeżeli nie będzie wstrząsu intelektualnego i wymian kadr, to będzie to najgorsza dziura, nie do życia i nie do normalnego funkcjonowania.
Do, :89.151.23/22.07.57/Jakbyś dojeżdżał do pracy z centrum na Warszow rowerem też byłbyś roszczeniowy
Do:176.221.125./22.21.33/Jesteś do tyłu.Promy kursują a jakże ale na przemian z autobusami zastępującymi prom
Do:176.221.125/22.21.33/Świnoujście nie jest cywilizowane bo z promami zamiast coraz lepiej jest coraz gorzej.Co z tego że jest tunel tam rowerem nie wjedziesz.A niby dlaczego mają płacić za przewożony rower w autobusie zastępczym zamiast promu? Na promach nie płaci się za przewóz roweru.
22:21] • [IP: 176.221.125.***] jakie PROMY?! Prom!! Jeden! W pół do pełnej godziny odpływa z lewobrzeża, ALE już o godzinie pełnej z tego lewobrzeża juz nie odplywa, piesi, rowerzyści, inwalidzi na ciężkich wózkach elektrycznych czy zwykłych, osoby na trójkolowych rowerach (czasem chore) sa skazani na AUTOBUS! Ale ci niepelnosprawni, jeśli ktos ich wtarga do autobusu, to już zabierają miejsce rowerzystom, wiec jest przyczepka, ale ta ma skonczoną liczbę miejsc, no i trudno tam lokowac zwłaszcza cięzkie rowery, np.z sakwami, itp.
Oddać Niemcom albo sprzedać.
Do: 20 Promy kursują, co za bzdety wypisujesz!!
W cywilizowanych krajach za przewożony rower jest opłata. Dlaczego mają w tym mieście być darmowe? Jeden rower zajmuje więcej miejsca niż jedna osoba
Przyczepkę do przegubowca dołączyć
W Świnoujściu wiele osób jest roszczeniowych, wydaje się i że wszystko należy im się za darmo. Autobus powinien być tylko dla podróżnych bez rowerów, a rowerzyści mają prom co godzinę i mogą sobie zaplanować podróż wg rozkładu
Jak była majówka wszystkie promy pływały, nie było problemu. A mieszkańców którzy dojeżdżają do pracy można upychać jak zwierzęta. Brawo
Moje pytanie czy Miasto Świnoujscie jest biedne czy nie ?Czy stać Nas na utrzymanie minimalneego transportu promowego czy nie? Co bedzie jesli stanie awaria tunelu na jedna dobę a promów nie bedzie kto za to odpowie ?
lepiej to już było...
A jakby tak zakazać podróży druciakami w autobusach pod karą chłosty 25 batów na grzbiet i 5 zł kary...
W końcu ktoś opisał tę dramatyczną podróż z rowerem w autobusie, to jakaś masakra, Bangladesz. A rano na 6 do pracy rowerem dojechać to wyzwanie, prom o 5 a autobus o 6:30 zanim dostanę się autobusem na drugą stronę to spózniam się do pracy, a nie wsponę już o powrocie, i gdzie tu udogodnienia dla osob pracujących. Pierwszy prim powinien ruszać o 5:15 i wszyscy byliby zadowoleni.
Promy W centrum nie kursuja wedlug planu. W niedziele jechalismy do Warszowa. Na planie byl prom, nie plynal, autobus zapchany rowerami I pasazerami. My tez z rowerami. Jazda horror 😳. Kierowca mial duza satysfakcje jak my i nasze rowery z wielkie przechylem fruwalismy. Dodawal gazu zeby za sekunde hamowac. Jestem kirowca I znam sie na tym. Lepsze sa autobusy z przyczepa na rowery. Sezon bedzie ciekawy, emocje gwarantowane🚲
Zuch nasz kleks !!
181 a ty głupku z Polski B już korzystasz z kaczki? Szybko.
No to jak ten w brudnych skarpetkach zatopi żeglugę zostanie namaszczony na prezydenta?