POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [24.06.2026, 12:09:01] • Świnoujście

Czas na uporządkowanie kwartału Monte Cassino, Chrobrego, Bohaterów Września i Armii Krajowej

Czas na uporządkowanie kwartału Monte Cassino, Chrobrego, Bohaterów Września i Armii Krajowej

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Są takie miejsca w mieście, o których mieszkańcy przypominają regularnie. Nie dlatego, że dzieje się tam coś spektakularnego, ale dlatego, że od lat czekają na uporządkowanie przestrzeni i poprawę codziennego komfortu życia. Do takich miejsc należy kwartał ulic Monte Cassino, Bolesława Chrobrego, Bohaterów Września i Armii Krajowej.

Miasto właśnie rozpoczęło kolejny krok w kierunku zmian. Trwa przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która ma przygotować kompleksową przebudowę tego obszaru. Zakres planowanych prac jest szeroki. Dokumentacja obejmie m.in. nowe rozwiązania drogowe, chodniki, miejsca parkingowe, odwodnienie, oświetlenie, elementy małej architektury oraz zagospodarowanie zieleni. Powstać ma również docelowa organizacja ruchu dla całego kwartału.

Postępowanie przetargowe potrwa do 29 czerwca. Do tego czasu miasto czeka na oferty od wykonawców zainteresowanych przygotowaniem dokumentacji. Po wyłonieniu wykonawcy rozpocznie się etap szczegółowych analiz, uzgodnień oraz projektowania przyszłych rozwiązań dla tego obszaru.

To odpowiedź na sygnały, które od lat płynęły od mieszkańców. Wielu z nich zwracało uwagę na stan infrastruktury, problemy komunikacyjne czy potrzebę lepszego zagospodarowania przestrzeni pomiędzy budynkami. Przygotowywana dokumentacja ma pozwolić na uzyskanie niezbędnych decyzji i stworzyć podstawę do przyszłej realizacji inwestycji.

Jak podkreśla prezydent miasta, Joanna Agatowska, samo przygotowanie projektu nie kończy rozmowy o przyszłości tego miejsca.

– Jednym z priorytetów tej kadencji jest budowanie współpracy z mieszkańcami, wspólnotami mieszkaniowymi oraz wszystkimi podmiotami posiadającymi nieruchomości w takich kwartałach miasta. Chcemy wspólnie zadbać o te przestrzenie, szukać najlepszych rozwiązań i krok po kroku poprawiać ich funkcjonalność oraz estetykę. Tylko działając razem możemy stworzyć miejsca przyjazne do życia – podkreśla prezydent.

Przed miastem etap projektowania, uzgodnień i przygotowania inwestycji. Jednak już dziś można powiedzieć, że jeden z częściej zgłaszanych przez mieszkańców tematów wkracza w fazę konkretnych działań. A to pierwszy i najważniejszy krok do zmian, które z czasem będą widoczne nie tylko na papierze, ale przede wszystkim w miejskiej przestrzeni.

Wojciech Basałygo
Inspektor
Biuro Prezydenta Miasta


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Środa [24.06.2026, 16:11:02] • [IP: 31.175.40.**]

Budowa wslolpracy z mieszkancami 😂😂😂😂😂

Gość • Środa [24.06.2026, 16:01:16] • [IP: 172.226.64.**]

Postawcie tam wieżowiec na 14 pięter, Slowianin kredyt na budowę i heja

Gość • Środa [24.06.2026, 14:56:00] • [IP: 2.106.93.**]

Do:38 Masz Betonplac w samym centru. Mało ci? Dziecko zabierz nad morze i do parku

Gość • Środa [24.06.2026, 14:42:37] • [IP: 37.31.128.***]

Moim zadaniem pora uporządkować centrum i zlikwidować budynek dawnego cechu, do ncizego nie pasuje, stoi tak i szpeci. Pora na rewitalizację i odbudowę w stylu przedwojennym.

Gość • Środa [24.06.2026, 14:07:11] • [IP: 2.106.93.**]

Jupi, betonu nam przybędzie!!

Gość • Środa [24.06.2026, 14:02:48] • [IP: 185.210.36.**]

a co ze skwerkiem kolo śruby i kolo muzeum. Zapomniane i zaniedbane zakątki, które są w centrum miasta

Gość • Środa [24.06.2026, 14:00:48] • [IP: 185.210.38.**]

A może zrobić tam prawdziwą starówkę- wyłączoną dla samochodów, bezpieczny deptak na Monte Cassino i Boh.Września?W tej chwili na ulicy, gdzie bawią się często dzieci (niedaleko Akwarium), nadjeżdżają rozpędzone samochody turystów.

Gość • Środa [24.06.2026, 13:59:50] • [IP: 185.210.38.**]

A może zrobić tam prawdziwą starówkę- wyłączoną dla samochodów, bezpieczny deptak na Monte Cassino i Boh.Września?W tej chwili na ulicy, gdzie bawią się często dzieci (niedaleko Akwarium), nadjeżdzają rozpędzone samochody turystów.

Gość • Środa [24.06.2026, 13:28:31] • [IP: 91.94.28.**]

Może wreszcie ktoś by się zainteresował wiecznie podrzucanymi koło wiaty na śmietniki śmieciami i gabarytami, zapewne z jakichś wystawek...Albo hulajnogą elektryczną która stoi tam od zeszłego lata.

Gość • Środa [24.06.2026, 13:02:17] • [IP: 89.151.19.**]

Ładnie jest, nie ruszać!

Gość • Środa [24.06.2026, 13:01:36] • [IP: 83.30.112.**]

Oj naiwni ci mieszkańcy...

Gość • Środa [24.06.2026, 12:43:18] • [IP: 31.175.40.**]

A porządkowanie będzie polegało na usunięciu tego co jest i postawieniu na środku 13 piętrowego kolosa apartamentowca 😂

Gość • Środa [24.06.2026, 12:42:27] • [IP: 185.210.39.**]

i zaczną się opłaty za parkowanie...gratulacje

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■