POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [26.06.2026, 09:33:36] • Świnoujście

Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

fot. Robert Ignaciuk

Od kilku już lat możemy mówić świnoujskiej tradycji oddania w ręce bezpiecznego opatrzności letniego plażowania. W ubiegłych latach mszy świętej na otwarcie sezonu towarzyszyło arcybiskupie błogosławieństwo. W tym roku sprawę wzięli w swoje ręce kapłani ze Świnoujścia. 24 maja gdy kościół czci świętego Jana, a dzień jest najdłuższym w roku.

Wieczorem, na wysokości centrum koordynacyjnego ratowników stanęła plażowa ambona. Z jej wysokości ksiądz dziekan Piotr Superlak pobłogosławił morski brzeg i wody, z których przez najbliższe miesiące korzystać będą tysiące ludzi; mieszkańców i letnich gości Świnoujścia.

Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

fot. Robert Ignaciuk

Kapłańskie błogosławieństwo spoczęło także na ratownikach, którzy czuwają już na wieżyczkach kąpieliska. To bezpieczeństwo od lat pozostaje także stałą troską władz miasta Wyrazem tego był udział w tej uroczystości także prezydentki Świnoujścia.

Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

fot. Robert Ignaciuk

Ołtarz otoczyły dziesiątki młodszych i starszych. Wszyscy wracali do domów z nadzieją, że morskie fale będą tego lata powodem jedynie radości,ochłody i zachwytów, a blask Gwiazdy Morza pozostanie symbolem bezpieczeństwa i bożej opatrzności dla tegorocznych letników na świnoujskim brzegu.

Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

fot. Robert Ignaciuk

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Piątek [26.06.2026, 15:21:03] • [IP: 195.160.175.***]

GŁOSOWAŁEM NA P.AGATOWSKĄ A ONA URZADZĄ TAKI CYRK NA PLAŻY.TRZYMAJCIE MNIE BO NIERĘCZĘ ZA SIEBIE SŁOWA PAWLAKA!!

Gość • Piątek [26.06.2026, 15:05:23] • [IP: 176.221.124.***]

XXI wiek, ludzie lataja w kosmos, dramat co ta dzicz wyprawia.

Gość • Piątek [26.06.2026, 14:45:36] • [IP: 91.94.21.**]

Ile to podatników kosztowalo? nie chce dopłać do kultu

Gość • Piątek [26.06.2026, 14:12:38] • [IP: 108.41.39.***]

Pani wszedzie och ta lewica

Gość • Piątek [26.06.2026, 13:54:29] • [IP: 37.248.218.**]

Agatowska nie służy do mszy i nie ma prawa stać przy ołtarzu. Ona lansuje się w czarnych marszach i w programie jej koalicji jest walka z Kościołem A księża udają że tego nie wiedzą? Jej wice też korzysta z okazji aby się z nią lansować. Ale obciach. To jest profanacja mszy.

Gość • Piątek [26.06.2026, 13:41:32] • [IP: 89.245.23.***]

Honor i Ojczyzna.

Gość • Piątek [26.06.2026, 13:39:41] • [IP: 91.94.8.***]

cyrk to mało powiedziane

Gość • Piątek [26.06.2026, 13:26:25] • [IP: 88.156.233.**]

" Szczęść Boże o każdej porze"

Gość • Piątek [26.06.2026, 12:10:33] • [IP: 37.209.155.**]

Bożej opatrzności a nie" bożej opatrzności" !!

Gość • Piątek [26.06.2026, 12:10:10] • [IP: 31.60.112.***]

Same stare mochery...,

Gość • Piątek [26.06.2026, 11:53:10] • [IP: 78.9.235.***]

Najlepsi byli turyści z de z piwskiem i drinkami, zaskoczeni całą sytuacją.

Gość • Piątek [26.06.2026, 11:24:37] • [IP: 31.0.41.***]

Bóg Honor Ojczyzna

Gość • Piątek [26.06.2026, 11:07:00] • [IP: 31.175.32.**]

Wiedziałam, że mój komentarz się nie pojawi. Chodzi o datę 24 czerwca, a nie maja.ha, ha

Gość • Piątek [26.06.2026, 10:34:42] • [IP: 31.175.32.**]

Chyba jednak 24 czerwca

Uzdrowiciel • Piątek [26.06.2026, 10:23:10] • [IP: 31.60.112.***]

Pobłogosławmy te piękne poślady a najlepiej wymasujmy maścią z Jasnej Góry...

Gość • Piątek [26.06.2026, 10:20:48] • [IP: 92.118.166.***]

No ratownicy już niepotrzebni

Gość • Piątek [26.06.2026, 10:07:33] • [IP: 91.94.30.**]

24 czerwca a nie maja

Gość • Piątek [26.06.2026, 10:05:31] • [IP: 195.128.181.**]

Niech się za ratowników najmą a nie święcom

Gość • Piątek [26.06.2026, 09:56:57] • [IP: 178.238.251.***]

Amen Sramen

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■