iswinoujscie.pl • Piątek [26.06.2026, 09:33:36] • Świnoujście
Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

fot. Robert Ignaciuk
Od kilku już lat możemy mówić świnoujskiej tradycji oddania w ręce bezpiecznego opatrzności letniego plażowania. W ubiegłych latach mszy świętej na otwarcie sezonu towarzyszyło arcybiskupie błogosławieństwo. W tym roku sprawę wzięli w swoje ręce kapłani ze Świnoujścia. 24 maja gdy kościół czci świętego Jana, a dzień jest najdłuższym w roku.
Wieczorem, na wysokości centrum koordynacyjnego ratowników stanęła plażowa ambona. Z jej wysokości ksiądz dziekan Piotr Superlak pobłogosławił morski brzeg i wody, z których przez najbliższe miesiące korzystać będą tysiące ludzi; mieszkańców i letnich gości Świnoujścia.

fot. Robert Ignaciuk
Kapłańskie błogosławieństwo spoczęło także na ratownikach, którzy czuwają już na wieżyczkach kąpieliska. To bezpieczeństwo od lat pozostaje także stałą troską władz miasta Wyrazem tego był udział w tej uroczystości także prezydentki Świnoujścia.

fot. Robert Ignaciuk
Ołtarz otoczyły dziesiątki młodszych i starszych. Wszyscy wracali do domów z nadzieją, że morskie fale będą tego lata powodem jedynie radości,ochłody i zachwytów, a blask Gwiazdy Morza pozostanie symbolem bezpieczeństwa i bożej opatrzności dla tegorocznych letników na świnoujskim brzegu.

fot. Robert Ignaciuk
źródło: www.iswinoujscie.pl
GŁOSOWAŁEM NA P.AGATOWSKĄ A ONA URZADZĄ TAKI CYRK NA PLAŻY.TRZYMAJCIE MNIE BO NIERĘCZĘ ZA SIEBIE SŁOWA PAWLAKA!!
XXI wiek, ludzie lataja w kosmos, dramat co ta dzicz wyprawia.
Ile to podatników kosztowalo? nie chce dopłać do kultu
Pani wszedzie och ta lewica
Agatowska nie służy do mszy i nie ma prawa stać przy ołtarzu. Ona lansuje się w czarnych marszach i w programie jej koalicji jest walka z Kościołem A księża udają że tego nie wiedzą? Jej wice też korzysta z okazji aby się z nią lansować. Ale obciach. To jest profanacja mszy.
Honor i Ojczyzna.
cyrk to mało powiedziane
" Szczęść Boże o każdej porze"
Bożej opatrzności a nie" bożej opatrzności" !!
Same stare mochery...,
Najlepsi byli turyści z de z piwskiem i drinkami, zaskoczeni całą sytuacją.
Bóg Honor Ojczyzna
Wiedziałam, że mój komentarz się nie pojawi. Chodzi o datę 24 czerwca, a nie maja.ha, ha
Chyba jednak 24 czerwca
Pobłogosławmy te piękne poślady a najlepiej wymasujmy maścią z Jasnej Góry...
No ratownicy już niepotrzebni
24 czerwca a nie maja
Niech się za ratowników najmą a nie święcom
Amen Sramen