iswinoujscie.pl • Niedziela [28.06.2026, 10:11:01] • Świnoujście
Dym nad wieżowcem postawił służby na nogi. Groźny pożar przy ul. Grunwaldzkiej

fot. Edmund Papski
Kłęby gęstego dymu wydobywające się z wieżowca przy ul. Grunwaldzkiej w Świnoujściu wyglądały bardzo niepokojąco. Około godziny 21 na miejsce skierowano strażaków. Z daleka można było odnieść wrażenie, że płonie jedno z mieszkań na wyższych kondygnacjach. Na szczęście źródło pożaru znajdowało się na parterze budynku.
Pierwszymi ratownikami, którzy dotarli na miejsce, byli strażacy Wojskowej Straży Pożarnej. Państwowa Straż Pożarna w tym czasie prowadziła działania przy innym zdarzeniu na terenie Cesarskich Ogrodów, dlatego wojskowi natychmiast rozpoczęli akcję gaśniczą.
Na zdjęciach widać, jak gęsty dym wypełnił klatkę schodową i wydostawał się przez okna na najwyższych kondygnacjach budynku. Z oddali sprawiało to wrażenie, jakby ogień objął górne piętra wieżowca.

fot. Edmund Papski
Ostatecznie okazało się, że paliły się śmieci znajdujące się przy wejściu do budynku. Dym bardzo szybko rozprzestrzenił się pionami komunikacyjnymi oraz szybem zsypowym, docierając aż na samą górę wysokiego budynku.
Po zakończeniu działań przy wcześniejszym zdarzeniu na miejsce dojechali również strażacy Państwowej Straży Pożarnej, którzy wsparli akcję i zakończyli działania. Obecni byli także policjanci zabezpieczający miejsce zdarzenia.

fot. Edmund Papski
Choć źródło pożaru okazało się stosunkowo niewielkie, sytuacja była bardzo niebezpieczna. Wysokie budynki mieszkalne są szczególnie narażone na szybkie zadymienie klatek schodowych, które stanowią główną drogę ewakuacji mieszkańców. Dlatego każda informacja o pożarze w takim obiekcie wymaga natychmiastowej reakcji służb.

fot. Mieszkanka
Na szczęście dzięki szybkiej interwencji strażaków ogień został opanowany, zanim zdążył rozprzestrzenić się na kolejne elementy budynku.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Przyjechała 1sza straż wojskowa bo przeciesz nasza straż musi drogi lać woda ważne że jakaś byla tak żądza ci nasi radni i ich szefowa
W moim bloku ukraińcy często palili papierosy w śmietniku, we wsypie. Nic do nich nie docierało, że to niebezpieczne.
Pewnie syfiarz wrzucił palącego się peta przez szyb wentylacyjny. Do ip.2.106.93 obudziła się foliowa czapeczka.Ludzie obudźcie się🤣🤣
Może w końcu zlikwidują ten śmierdzący zsyp
Czy kogoś dziwią te podpalenia? Obudźcie się ludzie w końcu!
Kultura z buszu, śmieci pod nogami przy wejściu do budynku.