W różnych częściach miasta ustawiono zraszacze wodne, które mają pomóc schłodzić rozgrzane place i ulice. Można z nich skorzystać między innymi na placu Rybaka, przy Wybrzeżu Władysława IV, na placu Wolności, a także na prawobrzeżu w rejonie przeprawy promowej.
W przygotowanie urządzeń zaangażowal się pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy ochotnicy zapowiadają również polewanie ulic wodą w przypadku, gdy temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Wszystko po to, aby obniżyć temperaturę w najbardziej uczęszczanych miejscach miasta podczas trwających Dni Morza.
Na mieszkańców i turystów czekać będzie także woda pitna. Butelki z wodą będą wydawane w punkcie Urzędu Miasta działającym podczas Dni Morza.
O bezpieczeństwo mieszkańców zadbała również Państwowa Inspekcja Sanitarna. Na przystankach autobusowych pojawiły się informacje przypominające, jak zachowywać się podczas upałów i jak chronić organizm przed przegrzaniem.
Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji Karta Wyspiarza do mieszkańców rozesłano alerty z najważniejszymi zaleceniami dotyczącymi wysokich temperatur.
Lekarze przypominają, aby w najgorętszych godzinach dnia ograniczać przebywanie na słońcu, regularnie pić wodę i zwracać szczególną uwagę na dzieci, seniorów oraz osoby przewlekle chore.
Najbliższy weekend w Świnoujściu zapowiada się wyjątkowo gorąco – zarówno za sprawą pogody, jak i atrakcji przygotowanych w ramach Dni Morza. Warto jednak pamiętać, że podczas upałów najważniejsze jest bezpieczeństwo i odpowiednie nawodnienie.
--
Biuro Prezydenta Miasta
Urząd Miasta Świnoujścia




















dobrze, ptaki nie padną
Widziałam dzisiaj jak ma placu wolności facet se yorka zraszal pod tym natryskiem. może mu bateryjka padła 🙈😅
Najlepszy jest ten zraszacz ZWIKU na Placu Wolności 👌
Co za swołocz - dziesięć komentarzy - ośmiu kretynów.
A gdzie zlewanie ulic jak w innych miastach a jutro 34 stopnie kolejny w drodze się zrobią.
A później będzie zakaz podlewania ogrodu, bo susza i mało wody
Klimatyzacie sobie wlaczcie nowoczesni
Ale byłoby super, jak by tak jeszcze tam gdzie są zraszacze rozdawali za darmo zimne piwo w te upalna dni..🎀🎒💋
A pamiętacie jak za komuny polewaczki jeździły po ulicach i schładzany asfalt (i nas czasem)
drzewa sadzić, beton kruszyć, wody nie marnować...zraszacze na 3 dni, następne za rok na kolejne dni morza
Zryczałem się jak bóbr… dzięki wam za dobre serce - to jest to, czego najbardziej mieszkańcom potrzeba…
Należy zakazać picia alkoholu
Bez przesady
Woda z sieci bedzie naliczona wszystkim mieszkancom w rachunkach. Dziekujemy?? Ciekawe jaki jest ekonomiczny sens tej imprezy ktora tylko drenuje kieszenie i nerwy mieszkancow. Turysci i tak tu przyjada bo sa wakacje i jest pogoda.