POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.04.2010, 02:51:49] • Świnoujście

Burzą pomnik. Co powstanie na jego miejscu? Zobacz film!

Burzą pomnik. Co powstanie na jego miejscu? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W końcu doczekaliśmy się rozebrania betonowego skrzydła pomnika z placu Słowiańskiego. Od dawna szpeciło to reprezentacyjne miejsce w centrum miasta. Co jednak powstanie na jego miejscu?

Pomnik jako miejsce poświęcone Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej oczywiście nie zniknie. Będzie po prostu w innej formie. Na placu powstanie nowy pomnik, Zaprojektowany przez artystę Andrzeja Pawełczyka i architekta Ryszarda Pomierczyka. Napis będzie widoczny na dużych pionowych płytach. Nad nim wycięta sylwetka orła. Pomiędzy płytami zamontowane zostanie podświetlenie.



Mieszkańcy denerwowali się, że rozbiórka pomnika została rozpoczęta akurat jak trwała żałoba narodowa. Plac ogrodzono płotem. Nikt nie mógł nawet położyć zniczy i kwiatów, aby złożyć hołd ofiarom katastrofy.
Większość świnoujścian zgadza się jednak co do faktu, że betonowa konstrukcja musiała w końcu zniknąć.

Burzą pomnik. Co powstanie na jego miejscu? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Nie było to bezczeszczenie pomnika, ponieważ postacie żołnierzy, które kiedyś się na nim znajdowały, od dawna przeniesione są na cmentarz – mówi jeden z mieszkańców. – Zostało tylko to ohydne skrzydło.

Burzą pomnik. Co powstanie na jego miejscu? Zobacz film!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 80, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-80 z 80

Gość • Piątek [23.04.2010, 07:12:06] • [IP: 93.94.186.***]

teraz niech tam postawią budkę z piwem

AMBASADOR • Piątek [23.04.2010, 06:59:30] • [IP: 217.97.199.*]

Proponuje jeszcze jeden kościół albo kaplice, z kina już zrobiliście przybytek Boży.A może pomnik ojca dyrektora lub jakiś ołtarz, kretynizm. Wyburzyć wszystko co były system przypomina, leningrady, szkoły itd. my za to zapłacimy z naszych podatków.W tym miejscu Kaczyński tunel obiecywał może jemu tablice pamiątkową postawić.Mam też pomysł na podium, gdzie stawali by na nim nasi włodarze i każdy z mieszkańców mógł by pomidorem sobie rzucić, za ich genialne pomysły, wydawanie naszych pieniędzy.Może podacie do publicznej wiadomości ile to kosztowało i ile będzie kosztował nowy, nie bo ludzie by zawroty głowy dostali.Co można by kupić do szpitala za te pieniądze to czego brakuje.Lekką ręką wydaje się pieniądze na pomysły nie spełnionych polityków którzy chcą się zapisać na kartach tego miasta.

Gość • Piątek [23.04.2010, 06:49:03] • [IP: 92.42.116.***]

I fajowo, chociaż żule nie bedą mniały sie gdzie schować;-)

Gość • Piątek [23.04.2010, 06:39:39] • [IP: 93.94.184.***]

Ludziom się bardzo podobał. Mieszkańcy którzy oglądali wyburzanie wczoraj naprawdę było szkoda wyburzania tak pięknego pomnika. Sama jak byłam mała wspinałam się na niego. Nie prawda że oszpecał miasto. A to co ma stanąć na miejscu pomnika to chyba jakiś żart. Wszędzie teraz tablice... Wielka szkoda.

Gość • Piątek [23.04.2010, 06:28:35] • [IP: 87.60.247.***]

lubię jagody!

Oglądasz 76-80 z 80
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■