POGODA

Reklama


Wydarzenia

Świnoujska Akademia Karate Kyokushin • Poniedziałek [17.05.2010, 13:22:14] • Świnoujście

Bartosz Jurczyk brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!!

Bartosz Jurczyk brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!!

fot. Świnoujska Akademia Karate Kyokushin

W miniony weekend (15-16 maj) w Radzyminie pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wzięło udział 208 zawodników w wieku 16-17 lat z 50 klubów Karate Kyokushin z całej Polski. Świnoujską Akademię Karate Kyokushin reprezentowali: Bartosz Jurczyk i Kamila Wypych, którym sekundowała sempai Magdalena Ilczuk.

Startowali oni w konkurencjach kata oraz kumite lekki kontakt. Kamila Wypych przez rundę eliminacyjną w kata przeszła bardzo dobrze plasując się na czwartym miejscu tym samym pokonując utytułowane zawodniczki z poprzedniego roku. Niestety w turze finałowej wystarczył chwila dekoncentracji, która pozbawiła ją szans na medal i nie udało się jej zająć miejsca na podium ostatecznie zajęła ósme miejsce.

Bartosz Jurczyk brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!!

fot. Świnoujska Akademia Karate Kyokushin

Z kolei Bartosz Jurczyk w konkurencji kumite lekki kontakt do 60kg po bardzo zaciekłych pojedynkach wygrał na punkty kolejno cztery walki ze swoimi rywalami i dopiero w walce o wejście do ścisłego finału w dogrywce uległ przeciwnikowi z Bartoszyc. Mimo, że jego przeciwnicy, królowali nad nim wzrostem, to Bartek, który znany jest z lwiego serca do walki nie dawał im szans w pojedynkach, ostatecznie zdobył brązowy medal!!! Warto dodać, ze jest to jego pierwszy start w tej kategorii wiekowej.

Bartosz Jurczyk brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!!

fot. Świnoujska Akademia Karate Kyokushin

Pewnie, gdy zaczynał w wieku 6 lat trenować Karate Kyokushin, nie przeszło mu przez myśl, ze stanie na podium Mistrzostw Polski. Łącznie w jego kategorii wagowej startowało 36 najlepszych zawodników z Polski. Jak nam powiedział sensei Paweł Sujka Bartka, Kamile i innych zawodników ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin będzie można zobaczyć podczas najbliższego Międzynarodowego Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Świnoujścia, który odbędzie się w dniach 28-30 maja w Świnoujściu.


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-27 z 27

Gość • Poniedziałek [17.05.2010, 13:26:20] • [IP: 88.156.235.***]

medalistom Mistrzostw - CO TO ZA GRAFOMAN NAPISAŁ!?

Gość • Poniedziałek [17.05.2010, 13:25:21] • [IP: 188.33.172.***]

Brawo Bartek i Kamcia !! Brawo Akademia :)

Oglądasz 26-27 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■