POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.07.2007, 08:35:02] • Świnoujście

Świnoujskie Wieczory Organowe – koncert trzeci

Świnoujskie Wieczory Organowe – koncert trzeci

fot. Artur Kubasik

Podczas trzeciego koncertu z cyklu Świnoujskich Wieczorów Organowych zagrał Léon Kerremans – światowej sławy organista pochodzący z Belgii.

Świnoujskie organy są trzecim tego typu instrumentem w wieloletniej historii Kościoła p.w. Chrystusa Króla. Pierwsze z nich – ufundowane w 1803 roku przez szczecińskiego kupca Karla Maanssa, dość szybko, bo po 31 latach zostały zastąpione przez nowszy instrument. Organy, na których odbywają się dzisiaj słynne na cały region koncerty przybyły do kościoła w grudniu 1927 prosto z pracowni znakomitego organmistrza Steinmeyera z Gettingem. Instrumentowi udało się umknąć niszczącej sile II wojny światowej i po kilku renowacjach ciągle zachwyca nas swoim brzmieniem.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Świnoujście: Sylwester miejski na plaży - 31.12.2025, start godz. 21:00 Plaża przy Bazie Ratowników - wejście od strony ul. Powstańców Śląskich. Zagrają DJ Adamus oraz DJ Canabiswhisky - muzyka i zabawa na plaży. Hasło wydarzenia: „Daj to głośniej” - sylwestrowa noc nad morzem ■