POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [07.11.2010, 20:05:59] • Świnoujście

To ja Narcyz się nazywam…

To ja Narcyz się nazywam…

fot. Gimnazjum Publiczne nr 1

„To ja Narcyz się nazywam… „ – wszyscy znają tę piosenkę, wszyscy znają także mit o zakochanym w sobie młodzieńcu. Młodzież z koła teatralnego działającego w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Olimpijczyków Polskich wykorzystała tę wiedzę, prezentując spektakl słowno-muzyczny „To ja Narcyz”. Na scenie w sali konferencyjnej GP 1 zobaczyliśmy pięknie odziane nimfy, które pragnęły zwrócić na siebie uwagę przystojnego młodzieńca. Wśród kwiatów i zieleni chłopiec odrzucał zaloty nimf, co zdenerwowało Afrodytę.

Ukarała go okrutnie: zakochał się w sobie i z tej miłości zamienił się w kwiat narcyza. Przedstawienie kończy piosenka, która uświadamia jak często mówimy słowa: „ja, mój, moje”.

To ja Narcyz się nazywam…

fot. Gimnazjum Publiczne nr 1

Chyba wszyscy jesteśmy troszeczkę narcyzami. Mądre przesłanie, pomysłowa scenografia (zwłaszcza opadający kwiat narcyza), młodzi, naturalni, weseli wykonawcy, pełni świeżości, tekst ilustrowany znanymi przebojami to niewątpliwe atuty widowiska. Należy podkreślić fakt, że aktorzy to głównie pierwszoklasiści. Jeśli dwa miesiące pracy koła teatralnego przyniosło taki efekt, to z niecierpliwością czekamy na kolejne dokonania pani Jolanty Kochanowskiej – opiekuna i reżysera, która z pewnością znakomicie wydobędzie potencjał drzemiący w naszych artystach. A oto wykonawcy:
- Weronika Białek
- Dominika Brzysko
- Laura Giese
- Dawid Husiak
- Nicole Skurzak
- Patrycja Snopek
- Klaudia Szłyk
- Karolina Świst
- Sara Rzechowska.

To ja Narcyz się nazywam…

fot. Gimnazjum Publiczne nr 1

Obsługą sprzętu i akustyką zajął się Dawid Wrzałek, a rolę inspicjenta sprawowały Blanka Borowiec i Klaudia Szłyk.
Gratulujemy wszystkim i czekamy na kolejne premiery. Pragniemy poinformować, że w grudniu spektakl zostanie przedstawiony szóstoklasistom. Może i oni odkryją w sobie talenty aktorskie.


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Sobota [27.11.2010, 21:10:19] • [IP: 80.245.178.***]

DO kolegi/koleżnanki - bawimy se w holyłud, ogarnij downa! oni mają świetne średnie a to, że chcieli się trohę pośmiać, rozerwać i dać chwilę odpoczynku dla szkoły. Popieram, że przedtawienie nie było idealne, ale to w końcu tlko zabawa i rozrywka! Pozdrawiam wszystkich, a w szczegółności tych, którzy nie wiedzą co to zabawa i potrafią tylko się tylko objadać i krytykować innych ;]

Gość • Czwartek [18.11.2010, 20:31:59] • [IP: 93.94.184.**]

nie chcem nic mówic ale to przedsstawienie skojarzyło misie z jego i moją historią

Gość • Piątek [12.11.2010, 14:36:02] • [IP: 80.245.178.***]

Dziewczyny trochę sztucznie grały, a Husiak właśnie dobrze. Trohę nie ten poziom, ale generalnie było fajnie ; D

Gość • Czwartek [11.11.2010, 11:55:11] • [IP: 217.97.193.***]

Afrodyta Sssssara ; *****

: ) • Czwartek [11.11.2010, 10:52:24] • [IP: 80.245.189.**]

szczerze ?! to było najgłupsze przedstawienie jakie widziałam. ..

Gość • Środa [10.11.2010, 18:28:55] • [IP: 92.42.117.***]

hahahahahaha. Husiak Siusiak i Dosia ;d o kurde. nie wierzę. żałosne to przedstawienie było ;]. a ta rola Narcyza pasuje do Dawida. A ta dominika brzyzko ma krzywą mordkę, że śmiać się chce :) pzdr ;)

Gość • Środa [10.11.2010, 18:08:45] • [IP: 77.255.189.**]

husiak hahahahhah jaki smile :*

Gość • Wtorek [09.11.2010, 19:27:17] • [IP: 195.117.222.*]

Husiak Ty moj Narcyzie :***

Gość • Wtorek [09.11.2010, 14:56:19] • [IP: 195.117.222.***]

Winnną tak złego przedstawienia jest Kobieta która odp. za kólko teatralne. .. ;/

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 22:41:52] • [IP: 80.245.178.***]

Brawa dla wszystkich! Nie samym chamstwem człowiek żyje...

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 22:02:42] • [IP: 93.94.186.***]

weź Husiak jak ty wyszedłeś że nie moge hahaha

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 21:11:38] • [IP: 88.156.234.***]

Hm. Widzę że Dawid ma wiele fanek :) Nie dziwię się bo zagrał rolę znakomicie, tak samo Afrodyta! Całe przedstawienie okazało się sukcesem:)!

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 20:25:58] • [IP: 84.249.106.***]

Hahaha Sara i Dawid hahahhaha

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 20:20:36] • [IP: 92.42.114.***]

Ten narcyz pasuje do dawida:)

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 19:27:08] • [IP: 178.238.253.***]

lepsze przedstawienia w przedszkolu widzialem. ..

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 18:03:30] • [IP: 195.117.222.***]

Sara jesteś świetna Dawid też znakomity

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 17:36:30] • [IP: 80.245.189.**]

I co oni biedni zrobili bez Karolci?! Chyba sie, kurde, załamali psychicznie, zdajac sobie sprawę, że juz nigdy nie zbliżą się do tego wzoru boskości (i inteligencji oczywiscie) jakim jest Karolinka. ŻE-NA-DA. i poprzednie i aktualne, uczyć się, a nie bawić się w" holyłud"

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 16:32:03] • [IP: 80.245.178.***]

Boshe;) Alei tak nie żałuję tegop przedstawienia ;*

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 16:04:26] • [IP: 80.245.178.***]

hahahahahahaha

GRZESIO • Poniedziałek [08.11.2010, 15:53:44] • [IP: 83.21.92.**]

HAHAHHA dawidek haahahaha

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 15:48:48] • [IP: 83.11.146.**]

fajna ta dziewczyna po lewej

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 14:08:05] • [IP: 195.117.222.*]

omg...hahahaa to było żałosne i okropnie tandetne.!-.-".. MASAKRA!. .. w gimnazjum takie" coś" to jest jakaś porażka

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 09:51:46] • [IP: 217.97.193.***]

grtulacje, więcej takich imprez

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 08:27:06] • [IP: 80.54.123.***]

jak nimfa z nimfą niewiele ma wspólnego to nie ma się co dziwić Narcyzowi:)

Gość • Poniedziałek [08.11.2010, 07:36:29] • [IP: 217.97.199.**]

Tytuł w sam raz dla jednego radnego.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■