POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [09.11.2010, 03:27:02] • Świnoujście

Świnoujście wypowiada wojnę dzikom

Świnoujście wypowiada wojnę dzikom

fot. Czytelnik

Ilość tych zwierząt pojawiających się systematycznie na ulicach czy promenadzie znowu niebezpiecznie się zwiększyła. Gdy nie pomagają pokojowe metody, do akcji wkraczają myśliwi.

- Strzelanie do dzików to ostateczność - zapewnia naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i środowiska w świnoujskim magistracie Krzysztof Szpytko. - Zalecamy nie dokarmiać dzików, stosujemy również środek "Stop dzik", który powoduje uczucie zgagi u dzika, on bardzo sobie koduje to miejsce, gdzie spożył ten trefny posiłek i tam już nie wraca. Również wspólnie z kołem "Dzik" prowadzimy dokarmianie w terenach odludnych po to, żeby dziki nie przychodziły szukać pożywienia wśród człowieka.

Wiele dzików nocuje w lasach w parku narodowym po niemieckiej stronie. Przechodzą na polską stronę, żeby się posilić. Pokarm zdobywają na promenadzie lub na terenie przygranicznych ogródków działkowych.

2010-11-08, 06:59: Sławomir Orlik


komentarzy: 129, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 129

Gość • Piątek [26.11.2010, 16:08:54] • [IP: 80.245.184.***]

Tak nasza polityka i myslenie miasta...cos na drodze ? Trzeba usunac...nawet jak trzebaby bylo zabic!! Cholerni idioci----> sami sobie strzelcie w leb...Dziki zawsze byly w naszym regionie i nikomu to nie przeszkadza!! dzik niezaatakowany tez nie zaatakuje

Gość • Niedziela [21.11.2010, 18:50:00] • [IP: 80.245.182.***]

moze zrobic ogrodzienie

Gość • Sobota [20.11.2010, 09:17:18] • [IP: 95.129.224.***]

"TYLKO POGARDY JESTEŚCIE GODNI PANOWIE MYŚLIWI ! " itp. A co byście powiedzieli jak idziecie sobie ulicą wieczorem a z lasku wychodzi maciora z małymi? My z kumplami po prostu zaczęliśmy uciekać jak najdalej. Jestem za tą akcją. Przynajmniej będzie trochę dziczyzny.

Gość • Sobota [13.11.2010, 13:19:38] • [IP: 77.254.84.***]

Z dwoja złego lepiej dać" dorobić" emerytom z RAS, niż dać dalej" zarabiać" Kaczmarkowi, Tetryczowi i calym ich rodzina, ktorzy nic soba nie reprezentuja ale maja zalatwina posadki. Wachuda jest na emeryturze od wielu lat, i rozumiem, ze wedlug niektorych nagle na diecie radnej sie" dorobi". Zalosne

Gość • Czwartek [11.11.2010, 17:00:05] • [IP: 83.21.21.***]

nie no ludzie mylicie sie!! jak ktos wezmie do reki 80 cm noz i pojdzie w las na dzika, i z nim wroci to go nazwe mysliwym i bede mial dla niego szacunek!! buty mu z blota nawet wyszoruje!! i powiem ze ma gosciu klase i jest kozak- prawdziwy mysliwy

Gość • Czwartek [11.11.2010, 15:25:16] • [IP: 80.245.184.***]

odstrzelić połowę i po kłopocie... może założyć jakąś restaurację z dziczyzną :-)...

Gość • Czwartek [11.11.2010, 12:36:15] • [IP: 80.245.190.***]

zamknąć ubojnie krów kur świń dziczyzny żryjmy trawę i chińskie zupki

Gość • Środa [10.11.2010, 13:00:51] • [IP: 217.97.199.**]

Jak można być myśliwym?- to nie mogą być ludzie normalni. Ględzenie o dokarmianiu zwierząt, tylko ich pogrąża. To przecież sposób na zapewnienie sobie na lata okazji do mordowania zwierząt. To ludzie o najniższych progach uczuciowych, wyzbyci człowieczeństwa. Ta" profesja" powinna być całkowicie zakazana.

Gość • Środa [10.11.2010, 11:31:53] • [IP: 83.21.75.**]

Myśliwi to ludzie godni tylko pogardy ! To nie Świnoujście wypowiada wojnę bezbronnej zwierzynie tylko kilku sadystów !

Gość • Środa [10.11.2010, 09:02:18] • [IP: 195.117.222.*]

kiedyś pisali o tym jak myśliwy zastrzelił syna na polowaniu.co drugiego myśliwego tak pwinno pokarać

Gość • Środa [10.11.2010, 07:52:13] • [IP: 217.97.193.***]

Gość • Środa [10.11.2010, 01:24] • [IP: 88.156.233.**] A może tak do Homosapiens postrzelac.Najlepiej wystrzelac.Ludzie to najgorsze zwierze na ziemi. - no to zrób coś w tym kierunku. Oszczędź innym pracy, sam sobie strzel w łeb. Ludzkość tej straty nie zauważy.

Gość • Środa [10.11.2010, 06:40:36] • [IP: 88.156.233.***]

TYLKO POGARDY JESTEŚCIE GODNI PANOWIE MYŚLIWI !

Gość • Środa [10.11.2010, 01:44:03] • [IP: 188.147.46.*]

to świnoujście nich sobie wypowiada bo myśliwi palcem nie ruszą

Gość • Środa [10.11.2010, 01:36:40] • [IP: 217.97.199.**]

Pojedzą frytek na promenadzie to też będą miały zgagę!

Gość • Środa [10.11.2010, 01:31:32] • [IP: 83.21.46.**]

to nie dziki zyja na naszym terenie tylko my na terenie dzikow

Gość • Środa [10.11.2010, 01:24:25] • [IP: 88.156.233.**]

A może tak do Homosapiens postrzelac.Najlepiej wystrzelac.Ludzie to najgorsze zwierze na ziemi.

martus • Wtorek [09.11.2010, 23:44:42] • [IP: 79.162.72.***]

a ja tam jestem za tym zeby wszystkie dziki pozabijac:D po co one komu... ja tam nawet ich sie boje malo tego mam fobie na ich punkcie, snia mi sie po nocach...

Gość • Wtorek [09.11.2010, 23:36:10] • [IP: 95.40.16.***]

sam sobie odblask załóż na na małego może go znajdziesz w końcu

Gość • Wtorek [09.11.2010, 23:32:29] • [IP: 95.40.16.***]

co wy wszyscy wiecie o pracy myśliwych znacie jakiegoś myśliwego weź jeden z drugim w zimę idź do lasu podkarmiaj zwierzynę zupełnie za fri zobaczysz jaka to praca jakby nie selekcja w końcu te dziki by przychodziły na śniadanko do ciebie do domu a gość [IP: 95.129.224.**] wie żeby zjeść to trzeba kupić tego dzika co sobie myśliwy strzeli pewnie nikt tego nie wie weźcie się wszyscy do roboty a nie na myśliwych najeżdżać trzeba było sie uczyć to tez byś został myśliwym jeden z drugim a i jeszcze jedno gościu [IP: 88.156.233.***] a ja gardzę tobą bez mózgu podejrzewam że jesteś z połowy wytrysku i mścisz się teraz na wszystkich pajacu

Gość • Wtorek [09.11.2010, 23:24:58] • [IP: 217.97.193.***]

Odblaski im pozakładać i niech sobie żyją.

Gość • Wtorek [09.11.2010, 23:20:07] • [IP: 92.42.117.**]

To jest akurat bzdura bo gospodarką łowiecką zajmują się nadleśnictwa (w lasach) lub starostwa (w obwodach polnych). To te organy określają plany odstrzałów i są odpowiedzialne za utrzymywanie właściwych stanów zwierzyny. Myśliwi są hobbistami i jako tacy wykonują tylko narzucone przez te organy plany odstrzałów, wypłacają rolnikom i leśnikom odszkodowania za szkody wyrządzone przez zwierzyną (z pieniędzy ze sprzedaży strzelonej zwierzyny), dokarmiają zwierzynę itd. Ale jako organizacje amatorów nie odpowiadają za gospodarowanie dobrem wspólnym, czyli zwierzyną. To robią profesjonaliści z nadleśnictw lub starostw.

Gość • Wtorek [09.11.2010, 23:18:04] • [IP: 77.112.138.***]

a co wy ludzie myślicie ze mysliwy moze sobie wszędzie strzelac do zwierząt ;> oni maja wyznaczone tereny !

Gość • Wtorek [09.11.2010, 23:12:55] • [IP: 217.97.193.***]

wasz prezio komorowski też myśliwy, hehe

Gość • Wtorek [09.11.2010, 22:56:19] • [IP: 80.245.184.**]

tak idiotyczne komentarze i z takimi błędami, że odnoszę wrażenie iż piszą to półdebile po 3 klasach podstawówki

Gość • Wtorek [09.11.2010, 22:52:16] • [IP: 188.147.47.***]

wszędzie sa czarne owce ale generalnie ci nie za bogaci są naprawdę dobrymi ludzmi i etycznymi myśliwymi

Oglądasz 1-25 z 129
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■