POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [09.11.2010, 03:27:02] • Świnoujście

Świnoujście wypowiada wojnę dzikom

Świnoujście wypowiada wojnę dzikom

fot. Czytelnik

Ilość tych zwierząt pojawiających się systematycznie na ulicach czy promenadzie znowu niebezpiecznie się zwiększyła. Gdy nie pomagają pokojowe metody, do akcji wkraczają myśliwi.

- Strzelanie do dzików to ostateczność - zapewnia naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i środowiska w świnoujskim magistracie Krzysztof Szpytko. - Zalecamy nie dokarmiać dzików, stosujemy również środek "Stop dzik", który powoduje uczucie zgagi u dzika, on bardzo sobie koduje to miejsce, gdzie spożył ten trefny posiłek i tam już nie wraca. Również wspólnie z kołem "Dzik" prowadzimy dokarmianie w terenach odludnych po to, żeby dziki nie przychodziły szukać pożywienia wśród człowieka.

Wiele dzików nocuje w lasach w parku narodowym po niemieckiej stronie. Przechodzą na polską stronę, żeby się posilić. Pokarm zdobywają na promenadzie lub na terenie przygranicznych ogródków działkowych.

2010-11-08, 06:59: Sławomir Orlik


komentarzy: 129, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 129

Gość • Wtorek [09.11.2010, 15:08:01] • [IP: 217.97.193.***]

"Bo ja tgo nie rozumie " - szkoła się kłania, a dokładnie podstawy ekologii populacji. Z braku dużych drapieżników człowiek musi regulować populacje dużych roślinożerców (choćby po to, by pożarły upraw, lub nie zaczęły chorować na skutek przegęszczenia populacji). Ktoś polować musi i ktoś dziki, sarny i jelenie zabijać musi. Szkoda, że nie uważałeś w szkole i teraz masz problemy z pojęciem podstawowych praw przyrody.

Gość • Wtorek [09.11.2010, 15:02:38] • [IP: 80.54.123.**]

a z menelami nie mozna zrobic porzadku ?

Gość • Wtorek [09.11.2010, 14:58:09] • [IP: 80.54.123.**]

Myśliwy ? Jeszcze jedno pytanie czy za zabijanie zwierząt dostajecie pieniądze czy robicie to bo lubicie zabijać?

Gość • Wtorek [09.11.2010, 14:54:14] • [IP: 80.54.123.**]

Mysliwy? jak nacisniesz spust, strzelisz, dzik martwy wtedy dostajesz orgazmu?? Bo ja tgo nie rozumie

Gość • Wtorek [09.11.2010, 14:44:42] • [IP: 80.245.178.**]

Mięso z dzika jest bardzo zdrowe nie to co świnie karmione antybiotykami, i genetycznie modyfikowaną paszą, a później raczysko jak nic. Dajcie pozwolenie to sam zrobię z nimi porządek albo Kupię mięso z dzika !!

Gość • Wtorek [09.11.2010, 14:32:25] • [IP: 80.245.189.***]

Ta jasne" do akcji wkraczają myśliwi " niech lepiej wkracza policjanci to może zmniejsza się wypadki z udziałem dzików. ..

Gość • Wtorek [09.11.2010, 14:21:09] • [IP: 80.245.190.***]

krzyż w kościele dzik w lesie

Gość • Wtorek [09.11.2010, 14:20:40] • [IP: 95.129.224.**]

meh meh meh !! ; P

Gość • Wtorek [09.11.2010, 14:20:02] • [IP: 95.129.224.**]

ohohoho :D zyga będzie miał zapasy na zime xD

Gość • Wtorek [09.11.2010, 14:17:39] • [IP: 83.25.134.**]

Dzik też człowiek żyć musi a że akurat działki, budynki i asfalt pomiędzy drzewami i ściółką się trafiły...

Gość • Wtorek [09.11.2010, 14:03:11] • [IP: 92.42.117.***]

masz działkę to się martw. zabijać zwierzęta bo masz siatkę w plecy ? zastanów się. jak Ci wichura połamie drzewka to też będziesz płakać żeby powstrzymać wiatr bo jesteś w plecy ?

Działkowicz z Granicy • Wtorek [09.11.2010, 13:55:20] • [IP: 80.245.179.***]

Dość pisania bzdur o dzikach, na działkach nikt ich nie dokarmia niemniej wszystko jest zryte łącznie z działkami. Kto mi zapłaci za nową siatkę zabezpieczoną trzema drutami którą dzik wziął na ryj i rozdarł jakby to była pajęczyna z drutu. nie jestem za zabijaniem ale w końcu jest 21 wiek i z tym problemem miasto winno sobie dać radę.

Myśliwy • Wtorek [09.11.2010, 13:40:58] • [IP: 78.131.222.**]

hmm... a dla mnie bliżej psychozy jest osoba życząca śmierci (postrzału) drugiemu człowiekowi. Zatrważające są deklaracje poświęcenia życia ludzkiego nawet dla ratowania zwierząt. Swoją drogą ciekawe co powiedziałby psychoanalityk na kojarzenie polowania z zaburzeniami seksualnymi...

green • Wtorek [09.11.2010, 13:38:36] • [IP: 80.245.190.***]

z tego co wiem już nie wkroczą po ostatnich aferach musimy radzić sobie sami. jakieś propozycje ?

Gość • Wtorek [09.11.2010, 13:33:26] • [IP: 195.117.222.*]

Pokarm" sto dzik"to wielki bajer !! na Warszowie jest przez nas działkowiczów stosowany i wcale ich nie odstrasza Oczywiście problem jak zwykle na Lewobrzeżu bo Prawobrzeże to jest" wiocha"i niech tam sobie zwierzaki kłusują a co tam!!jesteśmy mieszkańcami drugiej kategorii więc namawiam wszystkich mieszkańców Warszowa nie głosujcie na nikogo z Lewej strony Świny

Gość • Wtorek [09.11.2010, 13:22:31] • [IP: 217.97.193.***]

W lasku pomiędzy Markiewicza i Gdyńską też spacerują i szukają pokarmu, ale nikt paniki nie sieje...

Gość • Wtorek [09.11.2010, 13:16:48] • [IP: 80.245.180.**]

Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły... Juz widzę smiejące sie oczy naszym obrońców natury, pomagajacych w lesie jak szykują swoje wypasione sztucery, ubierają w trendy stroje, regulują lunety z noktowizorami i jazda na dziki!! A potem balanga, opowieści niezwykłe z ciemnego lasu jacy to Oni są wspaniali i jak pomagaja dbac o równowage w przyrodzie.Smiech na sali-zwykli mordercy zwierząt Tak Się Powinni Nazywać!

Gość • Wtorek [09.11.2010, 13:03:11] • [IP: 92.42.112.***]

kiełbaski z dziczyzny mniam mniam! ! !

Gość • Wtorek [09.11.2010, 12:53:44] • [IP: 92.42.114.**]

Te dziki bardziej sie nas boja niz my ich, wiec po co je zabijac... szkoda biednych dziczkow... Ludzie zrozumncie dziki beda poniewaz nie ma siatek na granicy, a taki cialy odstrzal nic dobrego nie wrozy

Gość • Wtorek [09.11.2010, 12:46:13] • [IP: 80.245.186.***]

Myśliwi to jeden z przykładów jak najbardziej parszywym gatunkiem na ziemi jest człowiek. Trzeba mieć kompleksy i zaburzenia psychiczne, i pewnie sexualne, żeby dla zabawy i doznania przyjemności zabijać bezbronną istotą, która nie ma szans ze strzelbą. ŻENADA

Gość • Wtorek [09.11.2010, 12:37:55] • [IP: 217.97.193.***]

ja tych mysliwych bym wystrzelala a nie dzki.

Gość • Wtorek [09.11.2010, 12:36:12] • [IP: 93.94.184.***]

Do Gość • Wtorek [09.11.2010, 11:58] • [IP: 80.54.123.**]Pierdoły opowiadasz. Ja jechałem tyle ile można a nawet mniej a jednak nie udało mi się uniknąć zderzenia. 2800 zł w plecy i kto mi za to zapłaci ?A no nikt. Dlatego jestem za odstrzałem bo na ogrodzenie wzdłuż Karsiborskiej nie ma co liczyć.

Gość • Wtorek [09.11.2010, 12:33:46] • [IP: 83.249.176.***]

Gość • Wtorek [09.11.2010, 11:58] • [IP: 80.54.123.**] to chyba najglupszy post na dzisiejszym tutaj forum...czy ty wogole czytasz to co piszesz?!!

Gość • Wtorek [09.11.2010, 12:13:53] • [IP: 79.232.50.***]

dlaczego zabijac?nienawidze ludzi ktorzy nie maja serc do zwierzat!!nie sa ludzmi...tak strasznie mi zal tych zwierzatek:(

Gość • Wtorek [09.11.2010, 12:03:09] • [IP: 80.245.185.***]

strzelac tak ale z gumowych kul tak zeby dupa bolala -a co z kormoranami tesz trzeba je odstraszac i to dosc czesto

Oglądasz 51-75 z 129
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■