POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.11.2010, 03:00:59] • Świnoujście

Zbudowali kuter dla naukowców z Berlina

Zbudowali kuter dla naukowców z Berlina

fot. Sławomir Ryfczyński

Kadłub wykonany z aluminium ma długość 16,30 metrów, szerokość 4,40 metrów i zanurzenie 0,80 metrów. Budowano go ponad pół roku. Mowa o kutrze badawczym, który zwodowano w poniedziałek przy nabrzeżu nr 87 w Świnoujściu. Jednostkę zbudowała firma Poltramp Yard.

Kuter wart jest 700 tysięcy euro. Został wykonany na zamówienie Instytutu Ichtiologii Uniwersytetu w Berlinie.



- Naukowcy z Niemiec będą za pomocą specjalistycznego sprzętu, jaki zostanie zamontowany na kutrze, badać świat roślinny i zwierzęcy jezior i rzek w całej Europie.

Zbudowali kuter dla naukowców z Berlina

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-32 z 32

Chika • Czwartek [01.11.2012, 14:05:48] • [IP: 109.195.243.**]

Zamiast zapraszac prbloaydzy sie co chyba z chodnikami zrobic i ulicami nie wspomne o parkingach. dobrze ze przyszla chwilowa odwilz to chociaz po czescie to zniknie tragedia pchacie sie Panstwo na stolki Rady Miejskiej a nie robicie nic. W tym roku to jest juz naprawde przesada ani nie bylo posypane sola a ni piaskiem doslownie nic. Moze nie macie Panstwo pieniedzy ? bylo moze trzeba mniej wydac na programy wyborcze Czekam na odpowiedz z Pani strony mysle ze wiekszosc widzi co sie w tym roku dzialo zima i bedzie o tym pamietalo przy kolejnych wyborach

Gość • Czwartek [30.12.2010, 20:00:44] • [IP: 89.229.87.***]

Witam Aż nie chce się czytać bzdur które tu wypisujecie: 1. Poltrampservice - zbankrutował!! 2. Jednostkę wybudował POLTRAMP YARD 3. Alumare był podwykonawcą i wykonał to co najprostsze tzn. KADŁUB 4. Właściciel Alumare i Poltramp Yardu to ta sama osoba Pozdrawiam

Gość • Środa [24.11.2010, 11:55:37] • [IP: 217.97.193.**]

A dla Świnoujścia to nie łaska??

Gość • Czwartek [18.11.2010, 07:51:11] • [IP: 195.117.222.***]

o Alumare często się czyta ma dobrą opinię ! znana firma ! brawo !

Gość • Środa [17.11.2010, 21:40:47] • [IP: 83.11.135.**]

Płaci ale w ratach z poślizgiem :)

siwy • Środa [17.11.2010, 20:53:38] • [IP: 93.154.131.***]

bidna firma nie placi dobrze buraki

Inspektor • Środa [17.11.2010, 18:53:39] • [IP: 83.21.166.***]

Dobra specjalistyczna jednostka o małym zanurzeniu typowa na płytkie wody. Pod czyim nadzorem była budowana.Ciekawe jaki napęd będzie miała (zapewne strumieniowy) silnik jakiej firmy. My wybudowaliśmy kadłub w/g czyich planów, szkoda że nie podali więcej parametrów.To ciekawe, powinni zareklamować zapewne by mieli więcej zamówień zbliżone jednostki budowała Ustka ale z włókna szklanego i żywicy poliuratenowej.

Gość • Środa [17.11.2010, 17:19:20] • [IP: 80.245.190.***]

Ciągłe utyskiwanie. Cieszmy się że to nam dane było zbudować kuter a nie chińczykom.

Gość • Środa [17.11.2010, 15:30:31] • [IP: 94.254.206.***]

ciekawe czy krychu tam spawal??

Gość • Środa [17.11.2010, 12:12:36] • [IP: 92.79.186.***]

Po pierwsze to juz nie raz widzialem w telewizji fuszerki polskich firm, a po drugie to przekonac mozna sie dopiero po jakims czasie gosciu z wtorku. Nie zapominaj tez ze standart polski nie zawsze odpowiada standardowi zagranicznemu. A poza tym to zwiedzilem wiecej swiata i firm niz ci sie w pale pomiesci. Miejmy nadzieje ze stateczek bedzie trzymal, w tym sie y toba zgadzam ;)

Gość • Środa [17.11.2010, 07:45:30] • [IP: 195.117.222.***]

ALUMARE GÓRĄ ! brawo !

Gość • Środa [17.11.2010, 00:34:43] • [IP: 95.129.228.***]

alumare!! bravo załoga!!

Gość • Wtorek [16.11.2010, 22:50:19] • [IP: 82.134.81.***]

wszystko okej ale dlaczego tam tyle osob bez kaskow pracuje gdzie bhp

Gość • Wtorek [16.11.2010, 21:06:47] • [IP: 93.94.184.**]

NAVIKON JEST SUPER

Gość • Wtorek [16.11.2010, 20:50:44] • [IP: 95.129.228.***]

te wyginańce to tak ma być podobno;)

Gość • Wtorek [16.11.2010, 19:42:26] • [IP: 92.42.117.**]

Gość • Wtorek [16.11.2010, 19:12] • [IP: 78.52.207.**] - w d.. byłeś, g... widziałeś, a Twoja wiedza opiera się na jednym programie w niemieckiej TV. Polskie stocznie znane są z bardzo dobrej jakości wykonania i są za to cenione na świecie, także w Niemczech. Alumare to bardzo porządna firma, znana z naprawdę dobrej jakości wykonania - zatrudniają fachowców.

Gość • Wtorek [16.11.2010, 19:12:28] • [IP: 78.52.207.**]

No ciekawe jak dlugo poplywa, znajac polska fuszerke. Ogladalem kiedys program na niemieckim, chodzilo o polskie firmy budowlane, ktore skladaly i sprzedawaly niemcom domy. Po tygodniu czasu zarwaly sie schody a z sufitu woda kapala no i w pokoju goscinnym pojawila sie wialka kaluza. Takze miejmy nadzieje ze stateczek poplywa chociaz troszkie :)

Gość • Wtorek [16.11.2010, 19:06:48] • [IP: 83.20.194.**]

WRESZCIE MADE IN POLAND

Gość • Wtorek [16.11.2010, 15:55:37] • [IP: 92.42.115.***]

Buduje Poltramp Yard, kadłub to dzieło Alumare...grunt to dobra współpraca, a efekt - SUPER!

Gongo • Wtorek [16.11.2010, 15:32:52] • [IP: 62.69.200.***]

Wunder wafe. Ale czad. Jakis geniusz musiał go zaprojektowac. Gratulacje

Gość • Wtorek [16.11.2010, 14:59:32] • [IP: 83.20.17.***]

Gratulacje dla ALUMARE!!

Gość • Wtorek [16.11.2010, 12:24:22] • [IP: 195.117.222.***]

Fajny i drooogiiii :)

rysiek • Wtorek [16.11.2010, 12:20:20] • [IP: 160.45.140.**]

No ciekawe jak dlugo poplywa, znajac polska fuszerke. Ogladalem kiedys program na niemieckim, chodzilo o polskie firmy budowlane, ktore skladaly i sprzedawaly niemcom domy. Po tygodniu czasu zarwaly sie schody a z sufitu woda kapala no i w pokoju goscinnym pojawila sie wialka kaluza. Takze miejmy nadzieje ze stateczek poplywa chociaz troszkie :)

Gość • Wtorek [16.11.2010, 11:53:31] • [IP: 88.156.234.***]

Ale kadlub troche im powyginalo przy spawaniu.

Nowas • Wtorek [16.11.2010, 10:22:17] • [IP: 83.25.167.***]

No i Git !

Monia • Wtorek [16.11.2010, 08:49:21] • [IP: 80.54.123.***]

Poltrampservice to już raczej od dawna nic nie buduje :D I raczej już nie zbuduje

Gość • Wtorek [16.11.2010, 08:19:43] • [IP: 217.97.193.***]

Piękna rzecz. Jedno sprostowanie - kuter zbudowała stocznia Alumare, a nie Poltrampservice.

Monia • Wtorek [16.11.2010, 07:55:31] • [IP: 80.54.123.***]

ooo nawet pływa! :D pozdro dla Agi :)

Gość • Wtorek [16.11.2010, 07:22:33] • [IP: 88.156.234.***]

moze zbuduja cos co bedzie plywac do szczecina zamiast jezdzic pociagiem albo busami bo busy zamiast jazdzic godzine trzydziesci to sie ciagna juz do szczecina okolo dwuch godzin. kiedys norbis jezdzil szybkobo nie wiezdzal do miedzyzdrojow a teraz juz zachaczaja wszystko po zmianie wlasciciela lacznie z przybiernowem. juz z nimi nie jezdze i znajomi tez. moze poltramp wyboduje jakis wiekszy scigacz do szczecina i zdmuchnie konkurecje.

Gość • Wtorek [16.11.2010, 07:07:18] • [IP: 80.245.191.***]

łódz szuwaro bagienna ale brawo dla stoczni

Gość • Wtorek [16.11.2010, 06:53:42] • [IP: 80.245.176.***]

Będzie pływać miemalże bez dotykania wody, tylko pogratulować, to się naukowcy ucieszą z Berlina że będzie można po kałużach pływać.

Gość • Wtorek [16.11.2010, 06:17:14] • [IP: 80.245.176.*]

Spore zanurzenie.

Oglądasz 1-32 z 32
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■