POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.11.2010, 07:17:01] • Świnoujście

Młodzi w samorządzie

Młodzi w samorządzie

Z Małgosią, na planie filmu Pfarrer Braun, w którym wystąpili polscy i niemieccy samorządowcy, w roli polskiego policjanta.(fot. iswinoujscie.pl )

Kreatywne miasto - z takim hasłem staje do kolejnych wyborów najmłodszy świnoujski samorządowiec Marcin Mireński. W wieku 24 lat został wybrany radnym V kadencji Rady Miasta. W tym czasie m.in. zainicjował i zrealizował projekt aktywności obywatelskiej, dzięki któremu mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na życie miasta.

Jak sam przyznaje - świeże spojrzenie pozwala dostrzec inne rozwiązania dla lokalnej społeczności, niż te proponowane przez ludzi, którzy od dziesięcioleci sprawują władzę.

Młodzi w samorządzie

fot. iswinoujscie.pl

Rutyna i niegospodarność w zarządzaniu miastem hamują potencjał dynamicznego rozwoju Świnoujścia - dodaje Mireński. O głosy najmłodszego elektoratu 18 - 25 lat, który coraz aktywniej włącza się w życie społeczne miasta, powalczy również przewodniczący Młodzieżowe Rady Miasta 18-letni Kevin Kiraga. Obaj startują z list Platformy Obywatelskiej, która posiada na swoich listach największą
liczbę kandydatów przed trzydziestym rokiem życia.



źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 135

Gość • Wtorek [23.11.2010, 14:45:42] • [IP: 83.14.211.**]

po moim trupie zaglosuje na policjanta ;).

Gość • Niedziela [21.11.2010, 06:17:21] • [IP: 202.99.84.**]

wynajal modelke do zdjecia?

Gość • Sobota [20.11.2010, 08:30:07] • [IP: 92.42.117.***]

Nie ma ciszy przedwyborczej ?? Czy ten filmik nie powinien byc usuniety ??

Gość • Piątek [19.11.2010, 18:10:00] • [IP: 95.129.228.**]

Ja też zagłosuje na Pana Mireńskiego.Chociaż mam 60 lat stawiam na młodych, a nie na Żmurka.

Gość • Czwartek [18.11.2010, 17:54:03] • [IP: 95.129.225.**]

i na Panią Małgosię też zagłosuje.

Gość • Czwartek [18.11.2010, 17:48:54] • [IP: 95.129.225.**]

a ja jestem na TAK! obserwowałam pracę Pana Mireńskiego przez całą kadencję i jest to mądry, kreatywny młody człowiek i co najważniejsze ma swoje zdanie i nie boi się mówić głośno o tym co myśli - a niestety jest to cecha którą coraz mniej osób posiada. Trzymam kciuki, powodzenia.

Gość • Czwartek [18.11.2010, 16:24:48] • [IP: 178.238.249.**]

Abyś chciał TU zostać i ŻYĆ" - PRACA DLA MŁODYCH LUDZI:-) ale z zasadami

Gość • Czwartek [18.11.2010, 16:22:33] • [IP: 178.238.249.**]

Oszczegam na terminalu nie było żadnego przestepstwa.Pani Prezes kłamczuchów napewno poda do sądu.Kłamnswo będzie drogo kosztowało, bo to nie w trybie wyborczym.

Gość • Czwartek [18.11.2010, 14:14:16] • [IP: 95.50.241.***]

"Abyś chciał TU zostać i ŻYĆ" - PRACA DLA MŁODYCH LUDZI:-)

Gość • Czwartek [18.11.2010, 13:36:42] • [IP: 93.94.186.**]

Marcin, szamkowa handlowcy i ci niegodni według zmura z targowiska murem za tobą. Pzdr

Gość • Czwartek [18.11.2010, 12:44:24] • [IP: 88.156.233.***]

NIE, NIE, NIE. ..

Gość • Czwartek [18.11.2010, 11:39:27] • [IP: 129.70.6.***]

Jest mi bardzo przykro, czytajac niektore kometarze. Rozumiem krytyke, jesi jest ona konstruktywna i opiera sie na prawdzie. Niektorzy z was, wypisuja niestowrzone rzeczy, by tylo oczernic mlodego i inteligentnego czlowieka. Marcin mysli przyszlosciowo i wiem, ze potrafi zmienic to miasto na lepsze. Marcinie, masz moj glos:)

Gość • Czwartek [18.11.2010, 11:15:37] • [IP: 212.14.50.***]

I ten" kolega" ma młodym zapewnić tą pracę? Chciałbym dożyć tych chwil gdy Pan Mireński przyciągnie do Swinoujścia jakiegoś poważnego pracodawcę, jadnak pewnie nie będzie mi to dane, gdyż ludzie tak długo nie żyją. Na razie jednego pracodawcę skutecznie wygnał z miasta wraz ze swoją przełożoną z PO z rady Miasta. A poza tym najpierw niech sam się zabierze za pracę, bo strasznie nam przytył na państwowej posadce. Jak do tej pory najlepiej wychodzi mu bowiem lansowanie się w zaprzyjaźnionych mediach.

Gość • Czwartek [18.11.2010, 11:01:48] • [IP: 178.238.249.**]

IP 50 osobiście ci to wszysko wyjaśnię.Do zobaczenia wkrótce.

Gość • Czwartek [18.11.2010, 10:24:56] • [IP: 95.50.241.***]

""Abyś chciał TU zostać i ŻYĆ" - PRACA DLA MŁODYCH LUDZI

Gość • Czwartek [18.11.2010, 10:17:13] • [IP: 95.129.225.***]

bardzo fajni ludzie. tak sympatycznych ludzi jest malo. baaardzo malo. masz moj glos

Gość • Czwartek [18.11.2010, 10:15:10] • [IP: 212.14.50.***]

W sprawie Eris są już wyroki? Chętnie dowiemy się wraz z innymi Swinoujścianami jakie. A jak się am sprawa wyprowadzenia kasy z Terminalu? Proszę o odpowiedź " PROminentnych działączy świnoujskiej PO" . Z góry dziękuję za informacje w tych sprawach. A jeśli chodzi o kolegę ze zdjęcia to mam pytanie jak to było z chęcią likwidacji jednego z kół świnoujskiej PO, które nie poparło zapędów pana karierowicza na stołek poselski i jaki był wynik tej sprawy?

Gość • Czwartek [18.11.2010, 09:39:14] • [IP: 217.97.193.***]

[IP: 80.245.178.**] Nie martw się, " twórca" tego projektu pewnie też nie kojarzy co to za projekt ale co tam liczy się szum.

Gość • Czwartek [18.11.2010, 09:34:50] • [IP: 212.14.50.***]

Ciekawe co on chce zmienić w mieście?Przyciągnie inwestorów? Do tego potrzeba wiedzy menadżerskiej, której ten Pan nie posiada zupełnie. Ulice i chodniki w Świnoujściu są jedne z najlepszych w Polsce, więc i tu nie ma co zmieniać, no chyba, że zburzyć te co są, sport też ma się dobrze, Flota, pisze historię nienotowaną dotychczas, odbudowuje się siatkarski Maraton pod wodzą Pana Gogola. Wypiękniał stadion, wyremontowany został amfiteatr itd itp." BĘDĘ ZMIENIAŁ"wielki slogan, piękne hasło i ZERO TREŚCI za tym, co potwierdził przez 4 lata nic nie robienia w Radzie Miasta. Lepsze jest wrogiem dobrego - jak mówi stare przysłowie pszczół, a ten Pan najelpiej potrafi krytykować innych, samemu nie przedstawiając żadnych pomysłów na rozwiąznaie problemów i żadnych wartości- również moralnych. Amen.

Gość • Czwartek [18.11.2010, 09:30:14] • [IP: 93.94.190.***]

To zdjęcie Marcinie tylko Ci zaszkodziło w tej kampanii. Chociaż muszę powiedzieć że w tym całym PO Świnoujścia, Ty jedyny masz prawo rządzić i jesteś jedyny rozgarnięty w tej całej oborze PO. Pomimo tego że jesteś mundurowy i nie jestem za Twoją partią, szczerze życze Ci powodzenia i mam nadzieję że zrobisz karierę.

Gość • Czwartek [18.11.2010, 01:49:32] • [IP: 80.245.178.**]

"W tym czasie m.in. zainicjował i zrealizował projekt aktywności obywatelskiej, dzięki któremu mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na życie miasta. " - a tak konkretnie to o jaki projekt chodzi? Bo nie kojarzę zupełnie...

Gość • Czwartek [18.11.2010, 01:06:15] • [IP: 95.129.228.**]

promocja jednej partii - ciekawe dlaczego

Gość • Czwartek [18.11.2010, 00:13:44] • [IP: 95.129.225.**]

zgadza sie do tego manedzerskie pensyjki po 4 tysiaki na rękę i żyć nie umierać

Gość • Środa [17.11.2010, 23:58:13] • [IP: 80.245.183.***]

wszyscy niby mają pomysły na to by było lepiej. A wiadomo że pchają się po kasę, przecież widać kto startuje...pożal się Boże

Gość • Środa [17.11.2010, 22:57:25] • [IP: 87.185.227.***]

Marcin to naprawde swietny facet. Poznalam go z wielu dobrych stron i zawsze byl pomocny i szczery. Wypowiada wprost wlasne zdanie i za to godny jest podziwu. Czym sie zajmuje w zyciu prywatnym, to tylko i wylacznie jego osobista sprawa, wiec spojrzcie na siebie i nie krytykujcie innych z gory. Marcin i Gosia- tacy ludzie to pzyklad na przyszlosc tego miasta.

Oglądasz 1-25 z 135
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■