POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.11.2010, 07:17:01] • Świnoujście

Młodzi w samorządzie

Młodzi w samorządzie

Z Małgosią, na planie filmu Pfarrer Braun, w którym wystąpili polscy i niemieccy samorządowcy, w roli polskiego policjanta.(fot. iswinoujscie.pl )

Kreatywne miasto - z takim hasłem staje do kolejnych wyborów najmłodszy świnoujski samorządowiec Marcin Mireński. W wieku 24 lat został wybrany radnym V kadencji Rady Miasta. W tym czasie m.in. zainicjował i zrealizował projekt aktywności obywatelskiej, dzięki któremu mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na życie miasta.

Jak sam przyznaje - świeże spojrzenie pozwala dostrzec inne rozwiązania dla lokalnej społeczności, niż te proponowane przez ludzi, którzy od dziesięcioleci sprawują władzę.

Młodzi w samorządzie

fot. iswinoujscie.pl

Rutyna i niegospodarność w zarządzaniu miastem hamują potencjał dynamicznego rozwoju Świnoujścia - dodaje Mireński. O głosy najmłodszego elektoratu 18 - 25 lat, który coraz aktywniej włącza się w życie społeczne miasta, powalczy również przewodniczący Młodzieżowe Rady Miasta 18-letni Kevin Kiraga. Obaj startują z list Platformy Obywatelskiej, która posiada na swoich listach największą
liczbę kandydatów przed trzydziestym rokiem życia.



źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 135

Gość • Środa [17.11.2010, 21:55:47] • [IP: 195.117.222.*]

Ciekawe kiedy będzie artykuł o Jimmim?

Gość • Środa [17.11.2010, 21:52:51] • [IP: 80.245.180.**]

stwierdzm ze unas w miescie lubia wszystkich obrzucac blotem, dajcie im tylko temat, ciekawe dla czego?stwierdzam ze to strasznie narcystyczne miasto kazdy widzi tylko siebie. ciekawe czy jak wy byscie tam siedzieli czy byscie mieli taka sile przebicia do zmian, on chociaz probuje cos zmienic w naszym miescie a nie siedzi i ciagle narzeka jak wy. szkoda ze to nie moj rejon to bym gloaswala na TAK. Marcn trzymam kciuki...

Gość • Środa [17.11.2010, 21:45:07] • [IP: 188.146.229.***]

a ja mam tylko 1 głos, więc kolejny jeden na tak dla marcina :)

Gość • Środa [17.11.2010, 21:40:53] • [IP: 178.238.249.**]

Dawno nie miałem okazji tu zagląac ale dzisiaj super artykuł.GOSIA i MARCIN, SUPER!!Tacy ludzie w samorządach tak, tak po wielokroć tak.I nie przejmujcie się ujadaniem, to dla świnoujścian znak szczególny.

Gość • Środa [17.11.2010, 20:54:04] • [IP: 46.113.52.***]

10000 raz NIE...

Gość • Środa [17.11.2010, 20:40:16] • [IP: 46.112.18.**]

wyjazd

Gość • Środa [17.11.2010, 20:27:26] • [IP: 217.97.199.**]

Każdy radny możne coś realnego zrobić dla miasta nie biorąc przez kadencję diety radnego. Niestety, w programach kandydatów takiej pożytecznej dla miasta deklaracji wyborczej nie znalazłem.

Gość • Środa [17.11.2010, 19:50:45] • [IP: 95.129.225.**]

Tak trzymać dzieci psy szczekają karawana idzie dalej, nowe idzie. Dziadek

Gość • Środa [17.11.2010, 19:19:43] • [IP: 195.117.222.*]

niezły materiał na prezydencka parę.

Gość • Środa [17.11.2010, 19:16:55] • [IP: 95.129.225.**]

Marcin - 3 x TAK!!

Bart Osz • Środa [17.11.2010, 18:38:21] • [IP: 94.254.164.***]

Mam wrażenie że to śliwka z hipermarketu - z zewnątrz prezentuje się nieźle, ale w środku już dojrzewają robaki. Po czterech latach na stołku radnego jedyne świeże co ten pan może posiadać, to zapachowe drzewko w samochodzie.

Gość • Środa [17.11.2010, 18:27:02] • [IP: 88.156.235.**]

promocja jednej partii - ciekawe dlaczego

Gość • Środa [17.11.2010, 17:46:10] • [IP: 80.245.189.***]

Raz że" ...dla Polski", innym razem że" ...dla Świnoujścia".A tak na prawdę" że dla siebie"... PS-Po śliwkach zrobisz" to " pod siebie.

Gość • Środa [17.11.2010, 17:44:23] • [IP: 92.42.118.***]

To jest niestety wybryk historii, ale drugi raz mieszkańcom Świnouścia to się napewno nie powtórzy.

Gość • Środa [17.11.2010, 17:36:08] • [IP: 80.245.190.***]

ona sie na niego patrzy jak by chciala do buzi... buzi :)

Gość • Środa [17.11.2010, 17:32:37] • [IP: 95.50.132.**]

ale glupoty wypisujecie

Gość • Środa [17.11.2010, 17:32:36] • [IP: 83.220.97.*]

Dziwnie to radni zmurowi glosowali za niewaznymi uchwalami.za menedzerskie pensje najwidoczniej

Gość • Środa [17.11.2010, 17:25:53] • [IP: 195.117.222.*]

Bardzo ładnie razem wyglądacie. Marcin szkoda że nie mój okręg, mam nadzieję że przy następnych wyborach prezydenckich będę mogła postawić krzyżyk przy twoim nazwisku. W tych wyborach postawię krzyżyk oczywiście na najlepszego na Pana Dariusza Śliwińskiego.

Gość • Środa [17.11.2010, 17:11:55] • [IP: 80.245.190.***]

Dziwny gość. Niczego w życiu nie osiągnął, brak ogólnej wiedzy i taki ma zarządzać moim miastem? 100 x Nie

Gość • Środa [17.11.2010, 17:07:45] • [IP: 83.21.90.***]

A co to znaczy kreatywny!!

Gość • Środa [17.11.2010, 17:07:37] • [IP: 83.220.97.*]

Zdecydowane tak dla Marcina

Gość • Środa [17.11.2010, 16:52:13] • [IP: 92.42.118.***]

No no uważaj bo zagłosuje

Gość • Środa [17.11.2010, 16:38:38] • [IP: 178.238.249.**]

W podobnej sprawie jak eris sa juz wyroki sadów, juz niedługo sie przekonacie ze to był skok na kase ale czy wtedy bedzie Was stać na przepraszam.Podobnie pluliście na sprawe czynszów a dzisiaj jest prokurator.Ludze zacznijcie myślec a n ie ulegac propagandzi.Ja osobiście opozycji dziekuje za ocalenia kawałka miasta, KTÓRY MIAŁ BYC ODDANY ZA 10 GR ZA MATR, Polczycie ile warte sa Waszew mieszkanie napewno wiecej niz miala dać ta sprzedasz,

Gość • Środa [17.11.2010, 16:38:10] • [IP: 92.42.118.***]

młodzi muszą jakoś zarobić na mieszkanie żeby nie wyjeżdzać do angli za posiedzenie w końcu 1.200 zł

Gość • Środa [17.11.2010, 16:32:24] • [IP: 80.54.123.**]

10 x NIE

Oglądasz 26-50 z 135
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■