POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.11.2010, 07:17:01] • Świnoujście

Młodzi w samorządzie

Młodzi w samorządzie

Z Małgosią, na planie filmu Pfarrer Braun, w którym wystąpili polscy i niemieccy samorządowcy, w roli polskiego policjanta.(fot. iswinoujscie.pl )

Kreatywne miasto - z takim hasłem staje do kolejnych wyborów najmłodszy świnoujski samorządowiec Marcin Mireński. W wieku 24 lat został wybrany radnym V kadencji Rady Miasta. W tym czasie m.in. zainicjował i zrealizował projekt aktywności obywatelskiej, dzięki któremu mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na życie miasta.

Jak sam przyznaje - świeże spojrzenie pozwala dostrzec inne rozwiązania dla lokalnej społeczności, niż te proponowane przez ludzi, którzy od dziesięcioleci sprawują władzę.

Młodzi w samorządzie

fot. iswinoujscie.pl

Rutyna i niegospodarność w zarządzaniu miastem hamują potencjał dynamicznego rozwoju Świnoujścia - dodaje Mireński. O głosy najmłodszego elektoratu 18 - 25 lat, który coraz aktywniej włącza się w życie społeczne miasta, powalczy również przewodniczący Młodzieżowe Rady Miasta 18-letni Kevin Kiraga. Obaj startują z list Platformy Obywatelskiej, która posiada na swoich listach największą
liczbę kandydatów przed trzydziestym rokiem życia.



źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 135

Gość • Środa [17.11.2010, 16:17:37] • [IP: 92.42.117.***]

koszmar, brrrr NIE! NIE! NIE!

abs. • Środa [17.11.2010, 16:04:55] • [IP: 88.156.235.**]

Glosuje na Marcina!

Gość • Środa [17.11.2010, 15:58:05] • [IP: 178.238.252.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.11.2010, 15:48:06] • [IP: 95.129.225.**]

Ja tez znam Marcina i nie jest on na pewno kreatywny chyba że w balowaniu. Dlatego NIE!

były znajomy • Środa [17.11.2010, 15:46:23] • [IP: 46.112.105.***]

straszny człowiek- karierowicz i sprzedawca serca- STANOWCZO OMIJAć Z DALEKA!!

Gość • Środa [17.11.2010, 15:46:10] • [IP: 95.50.132.**]

FAJNA REKLAMA I NIE TYLKO:-)

Gość • Środa [17.11.2010, 15:42:36] • [IP: 80.54.123.**]

to jak z tym honorarium było wypłacone ? a w oświadczeniu majątkowym zostało wpisane czy nie?

Gość • Środa [17.11.2010, 15:24:21] • [IP: 95.129.226.*]

też ich znam, sympatyczni ale czy inteligentni...

Gość • Środa [17.11.2010, 15:08:00] • [IP: 77.115.121.***]

Znam Małgosię i Marcina bardzo dobrze! To inteligentni, kreatywni i godni zaufania młodzi ludzie! Jestem na TAK! :)

gizmo • Środa [17.11.2010, 14:32:02] • [IP: 83.168.108.***]

Marcin Mireński bardzo pomógł bezinteresownie moim sąsiadom i ma za to mój głos! Człowiek z klasą i zasadami.

GośćA:] • Środa [17.11.2010, 14:27:20] • [IP: 195.117.222.***]

kurcze dochodze do jednego wniosku!wystarczx ubrac taki mundurek i juz cie kochaja:]A

Gość • Środa [17.11.2010, 14:27:15] • [IP: 217.97.199.**]

całe szczęście że to tylko przebranie- bo kto zdrowo myślący głosowałby na * policyjną.

Gość • Środa [17.11.2010, 14:21:26] • [IP: 95.129.225.**]

Śledziłem przebieg kadencji i mogę powiedzieć, że Marcin jako jeden z niewielu miał zawsze swoje zdanie na sesjach, jeszcze raz zagłosuję na niego ja i moja rodzina.

Gość • Środa [17.11.2010, 14:15:54] • [IP: 217.97.193.***]

Najważniejsze osiąnięcia to telefony do szkła kontaktowego pod różnymi imionami w sprawie inwestyci pani Erys. NIE dla szodnika.

Gość • Środa [17.11.2010, 14:15:42] • [IP: 95.129.226.*]

Duże szanse wejścia do rady miasta ma" człowiek z zasadami". Stawiam na niego.

Gość • Środa [17.11.2010, 14:06:31] • [IP: 178.238.249.**]

IP 50 wszystkie wymienione przez ciebie afery, które szyjesz PO świnoujskiemu są wyssane z palca a co do Eris, to meli rację i ja im za czujność dziękuję!

Gość • Środa [17.11.2010, 13:36:36] • [IP: 83.143.211.**]

rozmowa z nim jak wygrał "Mirek po co Ci to?" "ej, no jeszcze się pytasz:) w zyciu chodzi o to aby mieć kase a nic nie robic:) daja 2000 za siedzenie na nudnych spotkaniach i tyle:) "

Nowas • Środa [17.11.2010, 13:27:26] • [IP: 83.21.74.***]

Rządzić każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi, ooo Lubię obiecywać, różne inne dźwięki szczególnie jak mnie co wzruszy rzuca mnie się na uszy. Teraz będę już szczery wybrałem drogę kariery, kariery na estradzie, na pewno sobie poradzę. Stoję przy mikrofonie, niech mnie który przegoni, różne sceny, brygady, już nie dadzą mi rady bo ja się wcale nie chwalę ja po prostu niestety mam talent. Jak człowiek wierzy w_siebie, to cała reszta to betka, nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać wejść na estradę i zostać, cała reszta to rzecz prosta. A ja wiem co jest grane, dlatego tutaj zostanę, będę śpiewał piosenki będą klaskać panienki będą dawać mi kwiaty będę teraz bogaty bo ja się wcale nie chwalę ja niestety mam talent jak głos wydaje z_siebie wszyscy są w_siódmym niebie Stoję przy mikrofonie, niech mnie który przegoni, wszystkie sceny, brygady, już nie dadzą mi...

Gość • Środa [17.11.2010, 13:18:55] • [IP: 93.94.189.***]

dziewczyna pierwsza klasa

Gość • Środa [17.11.2010, 13:06:12] • [IP: 80.54.123.***]

Gość • Środa [17.11.2010, 12:54] • [IP: 212.14.50.***] - gdybyś zaczął wymieniać afery i przekręty żmurkiewicza na samym początku list by Ci znaków zabrakło, więc nie bluźnij i nie pisz tego o czym tak na prawdę nie masz zielonego pojęcia.

Gość • Środa [17.11.2010, 12:54:41] • [IP: 178.238.249.**]

Fakty to brukowiec panie mało inteligentny.

Gość • Środa [17.11.2010, 12:54:37] • [IP: 212.14.50.***]

Zmiany w mieście są konieczne, ale czy napewno dobrym rozwiązaniem byliby ludzie, którzy przybrali barwy świnoujskiej PO? Spójrzmy w oczy innej prawdzie.: afera na terminalu z wyprowadzeniem kilkudziesięciu tysięcy złotych - świnoujska PO, afera z banerami na wybory do Europarlamentu - świnoujska PO, słynne, owiane legendą zarządzanie ZWiK sprzed lat - kandydat na Prezydenta ze świnoujskiej PO, wycofanie się z miasta Pani Eris- dzięki staraniom PO. Trochę się tego nazbierało...A w Polsce: afera prezydenta Olsztyna, afera prezydenta Sopotu, afera mieszkaniowa Prezydenta Szczecina, afera narkotykowa z prominentnymi działaczami PO w roli głównej,. ...Prawda jest taka, że w polityce mało jest dziś osób nieskazitelnych i dotyczy to wszystkich bez wyjątku ugrupowań. ZATEM TROCHĘ OBIEKTYWIZMU PROSZĘ PAŃSTWA!

Gość • Środa [17.11.2010, 12:42:46] • [IP: 93.94.185.***]

nie bliźniaki tylko fakty :) panie" inteligentny" inaczej 249 :))

Gość • Środa [17.11.2010, 12:36:15] • [IP: 80.54.123.***]

oj widać sporo jadu w wypowiedziach komuszków. Spójrzcie prawdzie w oczy PO rządzi i jeszcze porządzi parę lat. Zmiany w naszym urzędzie są konieczne dla dobra miasta i mieszkańców. Pozdrawiam i popieram młodych z każdej listy, powodzenia

Gość • Środa [17.11.2010, 12:35:50] • [IP: 178.238.249.**]

IP 182 i 185 to jakieś bliźniaki od zajeżdżania im drogi.Intelekt nijaki, bo nawet samodzielnych argumentów na opluwanie nie wypłodzili.Pewnie zaiść jest silniejsza od myślenia.

Oglądasz 51-75 z 135
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■