POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [20.11.2010, 18:56:41] • Świnoujście

Śmierć dla paru złotych

Śmierć dla paru złotych

fot. Sławomir Ryfczyński

Od lat drobni handlarze rozkładający towar wzdłuż ulicy Wojska Polskiego czekają na szansę ucywilizowania swojej działalności. Jeden z nich nie doczekał. Mężczyzna handlujący warzywami zginął dziś po południu po tym jak uderzył w niego niemiecki samochód osobowy.

Do zdarzenia doszło przed godzina 17.00. W zapadających już ciemnościach dwóch mężczyzn przenosiło worki z kartoflami do samochodów ze swojego stoiska. Pierwszy wracając szczęśliwie dotarł na chodnik ale kolega, który szedł za nim nie miał szczęścia. Za kierownicą Opla siedział młody Niemiec. Policjantom tłumaczył, ze nie jechał szybciej niż 20 -30 km/godz. „To bzdura, oburzał się jeden ze świadków zdarzenia. Według mężczyzny Opel jechał dość szybko.

Śmierć dla paru złotych

fot. Sławomir Ryfczyński

Policjanci starają się obecnie ustalić jaka była rzeczywista prędkość auta. Niezależnie od tego trzeba jasno powiedzieć co innego. Prawdziwym skandalem jest fakt, że od wielu lat handlujący pracują na granicy ryzyka. Odpowiedzialni za ten stan rzeczy nie reagowali na dziesiątki publikacji w prasie, radiu i telewizji. Dziennikarze pisali prostym tekstem: „Tu kiedyś dojdzie do tragedii!” Stało się.

Śmierć dla paru złotych

fot. Sławomir Ryfczyński

Koledzy ofiary ze łzami w oczach wpatrywali się w szybę karetki. Przez prawie pół godziny ratownicy reanimowali mężczyznę, który nie dawał już oznak życia. W końcu karetka odjechała. Jak dowiedzieliśmy się telefonicznie mężczyzna nie przeżył.

Wokół miejsca zdarzenia zgromadziły się setki gapiów. Samochody na niemieckich numerach zatrzymywały się. Przez uchylone okna kierowcy próbowali zorientować się co się stało. Dobrze, że nie rozumieli po polsku bo usłyszeliby słowa żalu i złości wypowiadanych przez tych, którzy co dzień narażają swoje życie dla paru groszy.

Ratownicy medyczni starali się jak mogli. Przede wszystkim żal człowieka.

----------------------------------------------------------------------
Policja
W dniu 20.11.2010 roku o godz. 16.25 doszło do wypadku drogowego przy ul. Wojska Polskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Opel Corsa o nr rej. OVP... , obywatel Niemiec Toni K. l. 20 potrącił przechodzącego przez jezdnię 64-letniego mieszkańca Świnoujścia Jerzego Sz., który w następstwie doznanych obrażeń zmarł.

Obywatel Niemiec kierujący samochodem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały ogledziny, a także przesłuchani zostali bezpośredni świadkowie zdarzenia. W sprawie tej prowadzone będzie śledztwo pod nadzorem prokuratury, którego głównym celem będzie ustalenie okoliczności wypadku i odpowiedzialności kierowcy pojazdu.
----------------------------------------------------------------------

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [22.11.2010, 09:06:19]

komentarzy: 189, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 189

Gość • Niedziela [21.11.2010, 18:43:05] • [IP: 80.245.184.***]

Ale chyba tam nie jest miejsce do sprzedawania ziemniaków ani zadnych innych rzeczy...

Gość • Niedziela [21.11.2010, 18:41:37] • [IP: 217.97.193.***]

I ktoś tu miał czelność bronić Niemców, i z ofiary robić winowajcę.Pieszy jest zawsze słabszy i kierowca zawsze musi uważać, dziwne dlaczego nic nie piszą o sprawcy wypadku czyżby były inne normy dla Polaków i dla Niemców?

Gość • Niedziela [21.11.2010, 18:08:04] • [IP: 195.117.222.*]

a co niemiec zwial i nic...zadnych konsekwencji!!

Gość • Niedziela [21.11.2010, 17:50:11] • [IP: 80.245.179.***]

bangladesz i tyle

Gość • Niedziela [21.11.2010, 17:20:05] • [IP: 217.97.199.**]

Czy uczestnicy wypadku byli trzeźwi?

Gość • Niedziela [21.11.2010, 17:14:59] • [IP: 92.42.114.***]

Handlujący był trzeźwy a niemiec jechał ok 70 /h przez jakieś 12 metrow jechal z ofiarą na masce.

Gość • Niedziela [21.11.2010, 16:12:11] • [IP: 178.238.249.**]

Macie pretensje że policja nic nie robi w stosunku do niemieckich kierowców to niech zacznie robić niemcy mają wyższe mandaty jest dobrze i nie trzeba mącić

Gość • Niedziela [21.11.2010, 16:00:42] • [IP: 80.245.188.***]

To może dajcie im lepszą emeryturę, by nie musieli do niej dorabiać, bo nie ma co do garnka za to włożyć?

Gość • Niedziela [21.11.2010, 15:14:21] • [IP: 80.245.181.***]

Może ludzie wreszcie zaczęli wieczorami ubierać na siebie odzież ze znaczkami odblaskowymi. Te odblaski tak dużo nie kosztują

Gość • Niedziela [21.11.2010, 15:00:02] • [IP: 92.42.118.***]

przejeżdzałam tam ostatnio o podobnej porze, latarnie jeszcze nie świeciły, a już było szaro, prawie ich nie było widać jak przechodzili przez ulicę z tymi ziemniakami. Nie mogli auta postawić przy chodniku? Szkoda życia

PAPAZ • Niedziela [21.11.2010, 14:40:12] • [IP: 80.54.123.**]

niemieccy kierowcy łamią wszelkie prawa ruchu drogowego na tym odcinku, zatrzymują sie na przystankach autobusowych, nie zapalają świateł albo jadą cały czas 20 km/halbo za szybko. policja nic nie robi, gdyż nie zna języków. przy wjeżdzie ma być wielka tablica informująca sąsiadów z zagranicy jak mają się zachować - to rozkaz przyszły prezydencie, aaa i oświetlenie proszę na tym odcinku poprawić

Gość • Niedziela [21.11.2010, 14:39:31] • [IP: 217.97.193.***]

NALEŻY PORZĄDNIE KARAĆ TYCH HANDLUJĄCYCH NA CZARNO BY ICH TAM NIE BYŁO. TO EUROPA A NIE INDIE.A SWOJĄ DROGĄ NIE MA WZMIANKI NA TEMAT CZY TEN HANDLARZ NA CZARNO BYŁ TRZEŹWY.

Gość • Niedziela [21.11.2010, 14:24:29] • [IP: 195.117.222.***]

szanujmy ludzi za ich determinacje w walce o byt sedecznie wspolczuje rodzinie stracili kogos bliskiego i wsparcie dochod na codzienne bytowanie nieudolosc naszych sluzb socjalnych jest porazajaca

Gość • Niedziela [21.11.2010, 14:15:52] • [IP: 80.245.190.***]

czy handel w tym miejscu jest dozwolony?

Gość • Niedziela [21.11.2010, 13:43:05] • [IP: 92.42.119.**]

przejeżdżałem niedawno i co dalej stoją worki ziemniaków

Gość • Niedziela [21.11.2010, 13:32:59] • [IP: 178.238.251.***]

Ul.Wojska Polskiego, jest jedną z gorszych ulic w naszym mieście...jak się przebrnie przez nią na stronę niemiecką, człowiek z chęcią zwalnia.Dziwie się, że tak blisko Urzędu Miasta i...prezydent tego nie widzi!Nawet ten kawałek od Urzędu do świateł, jest w fatalnym stanie!Są tacy co chwalą, że tyle zrobiono...są krótkowzroczni, można wyliczyć, mnóstwo zmarnowanych pieniędzy!Jest tak, na pokaz...trochę tu, trochę tam...Ta ulica, jest naprawdę" ważna"...może ten wypadek, uzmysłowi prezydentowi(jaki by nie był)że, po pierwsze, trzeba w pierwszej kolejności, zrobić porządek z tą ulicą...po drugie, porządek z handlem przygranicznym.Tam nie są sami biedni! Kondolencje składam rodzinie zmarłego...

Gość • Niedziela [21.11.2010, 13:01:51] • [IP: 195.117.222.***]

I pewnie niemiec jechał beż świateł, to normalne ale oczywiście policja nic sobie z tego nie robi...nie gania, nie kara ich za to skandal, a przy takiej pogodzie jak jest teraz naprawdę dużą różnicę robią włączone światła nie raz i mi się zdarzyło w ostatniej chwili zauważyć takiego niemca bez świateł no i to ci pisał mój przedmówca notoryczne jezdzenie pod prąd, mnie jako kierowce doprowadza to do szału

Gość • Niedziela [21.11.2010, 12:55:12] • [IP: 217.97.199.**]

Szkoda kierowców, którzy przez nieostrożność pieszych są uczestnikami takich wypadków, doznają stresów, wyrzutów sumienia do końca życia, są ciągani po sądach i różnych instytucjach, przez burakowe otoczenie traktowani są jak mordercy, tracą czas i pieniądze na naprawy pojazdu itd, itd. I nikt im nie współczuje!

VVV • Niedziela [21.11.2010, 12:54:56] • [IP: 80.245.183.***]

prędkość prędkością. .. Ale gdyby była normalna droga łatwiej byłoby wychamować

Gość • Niedziela [21.11.2010, 12:53:34] • [IP: 83.11.134.***]

Bangladesz, Zimbabwe, Pakistan i Katolicka Polska !

Gość • Niedziela [21.11.2010, 12:51:23] • [IP: 80.245.178.***]

Ludzie, nie wińcie niemca (nie mialem dziadka w Wermahcie) - faktycznie chyba jechał powoli. Uszkodzenia na samochodzie są znikome. Sami wiecie, Ze wilgoć w powietrzu, rozbłyski świateł ulicznych i od jadących na przeciwko pojazdów i co najważniejsze- pieszy ubrany w ciemną odzież - powodują, że kierowca nie ma za dużo szans. Szkoda człowieka, nawet jeśli to on postąpił niewłaściwie. Szczere kondolencje dla rodziny.

Gość • Niedziela [21.11.2010, 12:50:53] • [IP: 93.94.184.***]

człowieka szkoda. prawdą jest jednak że skoro tam pracował to wiedział jakie jest ryzyko. trzeba było poszukać normalnej pracy

Gość • Niedziela [21.11.2010, 12:46:22] • [IP: 195.117.222.***]

moze nowy prezydent unormuje sprawe handlu przygranicznego bo teraz to wolna amerykanka i tak od 10 lat moze i dluzej

Gość • Niedziela [21.11.2010, 12:45:10] • [IP: 92.42.114.**]

ludzie nie dbają aby wieczorem być widocznym na drodze czy przejściach dla pieszych, a oświetlenie nad pasami nie wiele daje przy ciemnym ubiorze. Nad pasami powinny być inne żarówki aby skuteczniej oświetlały sylwetkę.

Gość • Niedziela [21.11.2010, 12:35:50] • [IP: 92.42.114.**]

tak to jest jak nie ma pracy w swinoujsciu...

Oglądasz 51-75 z 189
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■