POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.11.2010, 03:08:04] • Świnoujście

Sztab SLD świętuje zwycięstwo.

Sztab SLD świętuje zwycięstwo.

fot. Sławomir Ryfczyński

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Świnoujściu znane będą najwcześniej we wtorek po południu. Według pierwszych nieoficjalnych przekazanych przez Miejską Komisję Wyborczą Janusz Żmurkiewicz uzyskał 5100 głosów poparcia, podczas gdy jego główny kontrkandydat – Dariusz Śliwiński około 1500. Sztab Wyborczy SLD świętuje jeszcze bardziej zdecydowane zwycięstwo swojego kandydata. Przed godz. 3.00 Joanna Agatowska przekazała do redakcji iswinoujscie.pl informację opartą na wynikach 21 z 25 Obwodowych Komisji Wyborczych. Na kandydata Sojuszu miało zagłosować 6201 wyborców podczas gdy na jego głównego konkurenta ok. 1500

Jako pierwsze z podliczaniem głosów uporały się komisje w tzw. obwodach zamkniętych, czyli Szpitalu Miejskim, Areszcie Śledczym oraz Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym. Wyniki głosowania w tych miejscach w niewielkim tylko stopniu mogą zaważyć na ogólnym rezultacie wyborów ze względu na niewielką liczbę uprawnionych do głosowania. Pierwszą większą komisją, która dostarczyła protokół do Urzędu Miasta była Obwodowa Komisja Wyborcza nr 9 mieszcząca się Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Mieszka I. Głosowało tu ok. 700 wyborców, a najwięcej głosów poparcia spośród kandydatów na prezydent uzyskał Janusz Żmurkiewicz (381), Dariusz Śliwiński – ponad sto, a kolejni kandydaci po kilkadziesiąt.

Sztab SLD świętuje zwycięstwo.

fot. Sławomir Ryfczyński

Oczekiwanie na protokoły kolejnych komisji przedłużyło się do późnych godzin nocnych. Mogliśmy jedynie przez szybę podglądać zawalonych stosem kart do głosowania członków komisji. Taki widok mogli już ok. północy zauważyć przechodnie przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Matejki. W siedzibie Galerii Art. MDK z podliczeniem setek oddanych głosów zmagali się członkowie Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1.

Ostatnie dane dotyczące frekwencji jakie przekazała Miejska Komisja szacowały, że do godz. 19.00 w głosowaniu wzięło udział nieco ponad 40% uprawnionych mieszkańców Świnoujścia. Ostateczna frekwencja powinna być jeszcze wyższa bo nawet późnym wieczorem na głosowanie decydowali się kolejni świnoujścianie.

Podczas gdy w siedzibach wyborczych obwodów trwała intensywna praca, w siedzibach sztabów wyborczych panowało nerwowe oczekiwanie na wyniki. Pierwsze szczątkowe rezultaty, z najmniejszych w dodatku obwodów o niczym jeszcze nie przesądzały ale kandydaci przyjmowali te informacje z największą uwagą. Do wczesnych godzin porannych na ostateczne wyniki czekali m.in. kandydaci SLD i P.O. W siedzibie sztabu wyborczego Platformy nie brakowało kawy, słodkiego pokrzepienia i dobrych humorów. Jaki nastrój zapanuje tu nad ranem – tego świadkami już nie będziemy.

Na oficjalne wyniki kandydaci muszą poczekać do wtorku, a może nawet środy. Protokoły z Obwodowych Komisji podsumowane przez Miejską trafią w poniedziałek do Okręgowej Komisji Wyborczej w szczecinie skąd w ciągu dwóch dni spodziewać się możemy potwierdzonych już oficjalnie wyników. Pierwszą informację o wynikach wyborów samorządowych (w skali kraju!) przekazała Telewizja Polska. Według Sondażu TNS OBOP na zlecenie TVP Platforma Obywatelska zdobyła 33,8 % miejsc w Sejmikach wojewódzkich. Nas najbardziej interesują jednak wyniki wyborów do Rady Miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-67 z 67

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 07:24:50] • [IP: 88.156.233.***]

a gdzie rada miasta??

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 07:22:28] • [IP: 77.253.30.**]

BANDA WOOSJKOWYCH I INNY WIDAC ZAGLOSOWALA, CO ZA TEPI LUDZI

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 07:11:20] • [IP: 93.94.186.**]

no to co do niemiec reszta do pracy

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 07:06:15] • [IP: 88.156.234.***]

zobaczcie lepiej na rade miasta, tu dopiero ta sama smietanka, ktorej ciagle malo..a co prezydent ?-zawsze mial.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 07:06:06] • [IP: 93.161.13.**]

to jedź. ... hhahha

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 06:57:11] • [IP: 88.156.232.**]

WYJEŻDŻAM STĄD

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 06:54:36] • [IP: 80.245.189.***]

Ja mam internet.Mam 38lat, szkołę średnią, pracę też" średnią".Nie jestem ani specjalnie mądry, ani wyjątkowo głupi.Ale mam oczy którymi obserwuję i rozum którym analizuję.I ten rozum podpowiada mi że ja i moja rodzina dokonaliśmy słusznego wyboru.BRAWO PANIE JANUSZU!

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 06:45:33] • [IP: 83.19.184.**]

A co tu się dziwić jak ludzie ok 50ki nie znają innych kandydatów jak tego który rządzi, nie mają internetu nie wiedzą co się dzieje. Teraz patrzeć jak przez kolejne lata zacznę wycinać lasy, ręcznie usypane wydmy i sprzedawać ziemię... Popieram - trzeba stąd uciekać.

idiota świnoujski • Poniedziałek [22.11.2010, 06:43:09] • [IP: 93.94.185.***]

...BRAWO ! I mająteczek można mnożyć...

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 06:37:39] • [IP: 217.196.51.***]

Świnoujście to miasto KOMUCHÓW Jaś Fasola dalej rządzi.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 06:36:32] • [IP: 92.42.116.**]

Brawo Janusz ! Jesteś wielki, nawet nie masz z kim przegrać !

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 06:20:10] • [IP: 83.20.17.**]

SERDECZNE GRATULACJE DLA PANA ŻMURKIEWICZA.WYBORCY POKAZALI KLASE I DOJRZAŁOSC.BRAWO SLD I PAN PREZYDENT ŻMURKIEWICZ.TAK TRZYMAĆ.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 06:12:50] • [IP: 93.94.184.***]

No to wszystko pozostanie bez zmian. Młodzi dalej będą uciekać stąd i pozostanie miasto emerytów.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 06:12:49] • [IP: 92.42.114.***]

no i dobre mamy wyniki, smeaglull przegral :)

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 06:10:09] • [IP: 80.245.176.*]

Niech żyje skansen.Niech żyje proletariat.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 05:47:04] • [IP: 92.42.114.*]

i czego te zeby szczerzy, znow beda gruszki na wierzbie.ludzie na kogo wy glosujecie?zastanowcie sie!!czy on wyglada na polaka?toc to greg

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 05:09:48] • [IP: 88.156.234.***]

Czas wyjechac z wyspy...

Oglądasz 51-67 z 67
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■