POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.11.2010, 11:19:27] • Świnoujście

WYNIKI WYBORÓW

WYNIKI WYBORÓW

fot. Sławomir Ryfczyński

Na podstawie nieoficjalnych wyników opublikowanych przez PKW dziennikarze naszego portalu obliczyli liczbę mandatów przypadających na poszczególne komitety wyborcze, startujące w wyborach samorządowych.

Z naszych wyliczeń wynika, że w Radzie Miasta Świnoujścia zasiądzie:

10 –ciu Radnych startujących z Komitetu SLD;
4-ch z KW Platformy Obywatelskiej,
3-ch z KW PiS,
2-ch z KW Stowarzyszenia „Grupa Morska”,
i jeden z KW „CZAS NA ZMIANY”.


KW Stowarzyszenia „NASZE MIASTO” nie przekroczyło wymaganego progu wyborczego 5%, a Komitetowi RAS (konkretnie- Lidi Wachuda, którą poparło blisko 230 osób) zabrakło mniej niż 1%, aby do Rady wszedł przedstawiciel tego Komitetu.

W Radzie Miasta zabraknie kilku znanych lokalnych polityków. Jakich? Już za kilkanaście minut opublikujemy listę radnych, którzy przez kolejne 4 lata będą decydować o naszej przyszłości.

Przypominamy, że w/w rachunek oparty jest na nieoficjalnych wynikach, przekazanych przez PKW!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 64

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 13:49:14] • [IP: 80.54.123.***]

Zbyszek nażekałeś na promy, to teraz nie będzieszmusiałsię przeprawiać Startuj w Międzyzdrojach

dO Wachudowej • Poniedziałek [22.11.2010, 13:09:33] • [IP: 188.33.156.***]

Kicha- i po co było iść do RAS-u? trzeba było startować z SLD, albo z PO!!

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 13:06:11] • [IP: 217.97.193.***]

Nie masz racji.Pani Wachuta przegrała przez chory system naliczania glosów, preferujacy świadomie nawet w wyborach samorządowych duże partie.Do RM powinny" wchodzić' kandydaci wybrani według kolejności zdobytych glosów ale jak widać partią w sejmie jest to nie na rekę tylko gadają bzdury o samorządności w" terenie".

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 13:00:36] • [IP: 217.97.193.***]

Panie Wachuda przegrała przede wszystkim przez związanie się z kanapową grupką która nie przekroczyła progu. Gdyby startowała praktycznie z każdej innej listy, nawet z ostatniego miejsca, byłaby w radzie. Po prostu, żeby rządzić, trzeba też wiedzieć z kim się wiązać. Wiążąc się za słabeuszami, sama skazała się na porażkę.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 12:55:10] • [IP: 93.94.186.***]

największe moje zadowolenie z wyników to takie że ponton nie wlazł...

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 12:43:00] • [IP: 80.245.178.**]

Pani Wachuda przegrała niestety przez to, że inni kandydaci RAS-u wykazali się zerową aktywnością - efekt taki, że nie podciągnęli wyników listy. Może im pani" podziękować", pani Lidio. Szkoda mi bardzo, bo na panią glosowałam, pomimo że jestem z lewobrzeża.

ROSOMAK • Poniedziałek [22.11.2010, 12:39:38] • [IP: 93.94.184.***]

PO sama wykopała sobie grobowiec a główną sprawczynią złego jest pani Irena Kurszewska która zajadle atakowała bez żadnych dowodów niektóre inicjatywy Żmurkiewicza i Rady Miasta a SPA I Erisowej to wyborcy długo PO nie zapomną. Żałuję że tak jest ale tymi zagrywkami PO oddała pełnię władzy w ręce SLD.I jeszcze ten Możejko...

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 12:24:15] • [IP: 178.238.252.**]

mowi pryk do pryk a aw SWinoujsciu swiatowa KICHA>

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 12:22:30] • [IP: 80.245.186.***]

Ja też się cieszę że Pomieczyński odpadł !

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 12:21:41] • [IP: 88.156.234.***]

251 masz calkowita racje ! Mniej tych figurantow ale za to we wszystkich okregach. A w ogole to dziwni ludzie tu mieszkaja.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 12:18:22] • [IP: 92.42.119.***]

Powinni wejść do rady ludzie inteligentni, jak Lidka M, DR. KOZŁOWSKA, Dr. Kowalska-Burzyńska i wielu innych, Ci ludzie naprawde coś by dla tego miasta robili, ale jak wiem wejdą karierowicze typu P.S. J.A. po prostu karierowicze i ludzie niedowartościowani, którzy tylko miejscem w Radzie podnoszą swój prestiż.Szkoda, że odpadł P.Pomieczynski, może nie było by lepiej, ale weselej, jak kiedyś stwierdził P.Pietrzak.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 12:17:18] • [IP: 80.245.190.*]

Wina ordynacji i braku okręgów jednomandatowych. Dlatego są takie wyniki a nie inne. Szkoda nawet chodzić na wybory przy takiej ordynacji.

Schwagersdorf • Poniedziałek [22.11.2010, 12:09:39] • [IP: 178.238.251.***]

Przykład:" ...(konkretnie- Lidi Wachuda, którą poparło blisko 230 osób) zabrakło mniej niż 1%, aby do Rady wszedł przedstawiciel tego Komitetu..."Ten 1% nie mógł głosować na Wachudę, bo byli to ludzie głosujący w innych okręgach, więc co z tego, że np.RAS i Wachuda mieli duże poparcie społeczne, skoro ordynacja wyborcza jest zrobiona pod żmurka i czerwonych moherów.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 12:09:06] • [IP: 80.245.188.***]

Teraz miasto będzie sie rozwijać !! Ale tylko" na lewo". Wstyd siedlisko czerwonych kmerów.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 12:08:05] • [IP: 217.97.193.***]

Mieszkańcy miasta zdecydowali w demokratycznych wyborach. Wybór ten należy uszanować. Takie są reguły demokracji. Rządzi większość. Jak widać, większość akceptuje i popiera program i sposób rządzenia dotychczasowych władz. Co w sumie, patrząc na Świnoujście, które z roku na rok pięknieje, nie dziwi. Jak jest dobrze, to nikt nie chce zmian i to widać po wynikach wyborów.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 12:07:59] • [IP: 80.245.178.**]

Lepsz lewica niż kościelna KLIKA< MOCHERKI

Schwagersdorf • Poniedziałek [22.11.2010, 12:03:30] • [IP: 178.238.251.***]

Te wybory to farsa i fikcja!Wielu ludzi głosowało tak jak głosowało tylko dlatego, że w ich okręgu wyborczym nie było ludzi, na których chcieli głosować, bo ci kandydaci byli w innych okręgach. To jest popier...!We wszystkich okręgach powinni być wystawieni wszyscy kandydaci, inaczej to nie ma sensu. Jak to się nie zmieni, to ja pierd... jakiekolwiek wybory w przyszłości, bo to nie ma sensu

Herman • Poniedziałek [22.11.2010, 11:58:20] • [IP: 80.245.182.***]

DOBRZE ŻE POMIECZYŃSKI ODPADŁ I MOŻEJKO STARA SZUJA SIĘ NIE DOSTAŁ NIGDZIE. Panie Żmurkiewicz czekamy na budowę mola w 2011 !

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 11:51:52] • [IP: 88.156.235.***]

PONTON DO UCICIWEJ ROBOTY NAJLEPIEJ W POLE DO PLUGA UCIEKAJ ZE SWINOUJSCIA TUTAJ NIKT CIE NIE CHCE

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 11:48:29] • [IP: 80.245.190.***]

Jezeli sejmik wziela PO i benda ztego powodu przykrecac kurek jak piszecie to tylko swiadczy o tym ze im nie zalezy na rozwijaniu sie miast i dobru Polski i sami na swoim wizerunku traca, a nie oto chyba im chodzi, wiec niech zaczna myslec jak razem moga wiele zrobic dla dobra nas wszystkich

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 11:47:38] • [IP: 173.193.219.***]

nie bez powodu minister Klich pogonił wojsko z większych miast. Gdyby zlikwidować garnizon marynarki w Świnoujściu to też tutaj SLD miałoby cienko, przynajmniej musiałoby wymrzeć jedno pokolenie emerytów mundurowych.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 11:46:02] • [IP: 80.245.178.**]

tragedia

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 11:43:02] • [IP: 88.156.234.***]

W lokalnych wyborach powinno glosowac sie na konkretne osoby a nie na partie i komitety - fatalna ordynacja wyborcza wygodna dla duzych ogolnopolskich partii (szkoda ze p.Wachuda, ktorej tak duzo osob zaufalo, nie wejdzie do rady miasta)

mieszkaniec miasta • Poniedziałek [22.11.2010, 11:42:08] • [IP: 83.21.7.***]

gratulacje dla pana prezydenta i sld jednak prosił bym o pamietanie ze jest cos takiego jak prawobrzeze i tam tez mieszkaja ludzie.w szczegulnosci prosze o uszanowanie i podjecie jakich kolwiek dzialan w dzielnicy przytue -lunowo bo do dnia dzisiejszego placimy podatki i nic z tego nie mamy

mieszkaniec miasta • Poniedziałek [22.11.2010, 11:41:19] • [IP: 83.21.7.***]

gratulacje dla pana prezydenta i sld jednak prosił bym o pamietanie ze jest cos takiego jak prawobrzeze i tam tez mieszkaja ludzie.w szczegulnosci prosze o uszanowanie i podjecie jakich kolwiek dzialan w dzielnicy przytue -lunowo bo do dnia dzisiejszego placimy podatki i nic z tego niemamy

Oglądasz 26-50 z 64
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■