POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.11.2010, 11:47:54] • Świnoujście

Możejko i Pomieczyński poza Radą Miasta...

Możejko i Pomieczyński poza Radą Miasta...

fot. Sławomir Ryfczyński

Publikujemy listę radnych VI Kadencja Rady Miasta Świnoujścia 2010-2014, z podziałem na komitety wyborcze, z których n/w startowali.

SLD
Joanna Agatowska
Paweł Sujka
Ryszard Teterycz
Tadeusz Kaczmarek
Helena Frankowska
Janusz Żmurkiewicz (najprawdopodobniej wejdzie za niego Grzegorz Koss),
Krystyna Dulnik
Zdzisław Waldemar Buczyński
Jarosław Cezary Włodarczyk
Bogusław Brzezowski

PO
Dariusz Śliwiński
Irena Kurszewska
Wiesław Stanisław Góreczny
Elżbieta Jabłońska
Ewa Żmuda-Trzebiatowska

PIS
Andrzej Mrozek
Andrzej Staszyński
Edward Zając

GRUPA MORSKA
Andrzej Szczodry
Sławomir Nowicki

CZAS NA ZAMIANY
Zenon Stanisław Gudzowski

Wielkim zaskoczeniem dla wielu mieszkańców miasta jest brak na liście Stanisława Możejki i Zbigniewa Pomieczyńskiego. Najwięcej głosów na wyspie Uznam zdobyła Joanna Agatowska (749!). W Karsiborzu zwyciężył Zdzisław Merchelski ( nie uzyskał mandatu radnego), a w Przytorze Sławomir Nowicki . W dzielnicy Warszów najlepszy wynik uzyskała Lidia Wachuda ( nie uzyskała mandatu radnej).

Ostateczne wyniki wyborów prezydenckich w Świnoujściu:
1.Jurkiewicz Jacek - 881 głosów 5,830962 %
2.Pomieczyński Zbigniew 603/ 3,990999 %
3. Sutyła Michał 888/ 5,877292 %
4. Szczodry Andrzej 1125/7,445893%
5. Śliwiński Dariusz 2617 / 17,3208 %
6.Żmurkiewicz Janusz 8995/ 59,53405 %

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 383, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 383

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 20:07:06] • [IP: 217.97.193.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:35:12] • [IP: 93.94.188.***]

Myślę, że otrzymanie tak małej ilości głosów przez P.Pomieczyńskiego to żadne zaskoczenie.Przecież ten Pan nawet nie umie się wysłowić.Jaka żałosna była jego kampania wyborcza.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:34:05] • [IP: 217.97.193.***]

jude u władzy kompletna porażka trzeba się zrzec obywatelstwa i jak najszybciej ewakuować się

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:32:11] • [IP: 88.156.233.***]

SLD do przyjęcia, ale bez Dulnik, Frankowskiej i Buczyńskiego. Tym ludziom powinniśmy podziękować. Niestety, zagłosowano na nich. Młodzi zawalili sprawę.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:30:38] • [IP: 95.129.225.***]

ZBYSZKU PAMIETAJ ZE WSZYSCY CIE KOCHAMY I JESTESMY Z TOBA

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:29:27] • [IP: 217.97.193.**]

Panie Prezydencie, ja również głosowałam na Pana a nie na partię. Jest Pan dobrym gospodarzem, pewnie zdarzają się Panu również sytuacje, których wolałby Pan uniknąć, ale wszyscy jesteśmy ludźmi, a miasto pięknieje. Serdeczne gratulacje!!

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:27:48] • [IP: 88.156.233.***]

No właśnie, pełen szacun dla p.Bartkowiaka. Szkoda, że go nie będzie w Radzie, był dobrym przewodniczącym.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:24:06] • [IP: 80.245.191.**]

Do lewicowych matołków. Przestańcie rżeć i policzcie, z 15 tysięcy głosów wasz kacyk dostał ponad 8 tysięcy. Czyli przy pozostałych 6 i dodanych 18 tysiącach nie głosujących, w d..pie ma was 24 tysiące mieszkańców. Więc uważajcie z tą biegunką radości towarzysze szmaciaki.

Gadochan • Poniedziałek [22.11.2010, 19:24:04] • [IP: 92.42.114.***]

Im więcej komentarzy czytam, tym bardziej nieodparte odnoszę wrażenie, że niejaka pani Wachudowa Lidia, albo jakiś jej przyboczny - nie znam, nie widziałem, nie kojarzę - dostała szmergla na punkcie swojej klęski wyborczej i wbija tu komentarz za komentarzem nie mogąc dojść do siebie. Pani Wachudowo - wystarczy tej histerii! Nie znała Pani ordynacji wyborczej? Pchała się Pani do polityki licząc na cud? W polityce cudów nie ma. Nasze miasto liczy sobie kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Ilu z nich na Panią głosowało, że ma Pani czelność bić tutaj pianę przez kilka godzin? Ilu z nas Panią zna (i z czego?)? Dwustu, trzystu? Wystarczy już tego lamentu. Proszę się ogarnąć i uspokoić. Może kiedyś i Pani dorwie się do tego złotodajnego koryta.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:20:23] • [IP: 83.21.122.***]

Jacy komuniści??Wygrał człowiek, który zrobił duzo dobrego dla miasta, a nie PARTIA polityczna!!Otrzymał mandat zaufania od wyborców i nalezy to uszanować. Brawo Wyborcy!!

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:18:42] • [IP: 93.94.188.***]

he he he Zenek wraca

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:10:56] • [IP: 79.162.14.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:10:13] • [IP: 93.94.188.**]

i wybudują nam dyskotekę. ...taka propozycja była pana Żmurkiewicza dla młodych, smutno, emeryci rządzą tym miastem

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:04:02] • [IP: 88.156.233.***]

Szkoda, że nie dostał się Pan Bartkowiak, to naprawdę fajny gość - pełna kultura i otwartość na ludzi.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:02:57] • [IP: 93.94.186.***]

A Huszcza ?

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 19:00:04] • [IP: 79.184.5.***]

Do załamanego internauty i.p.93.94.88 - na twoje nieszczęście /tylko się nie wieszaj/ Teterycz zdeklasował wszystkich na Warszowie i zdobył łącznie 319 głosów.Ludzie potrafią ocenić prawdziwe możliwości radnych i wyeliminować amatorów myślących, że w Radzie wystarczy posiedzieć za 1500 zł. wydając jedynie bojowe okrzyki. Oj boli, boli niektórych-ale Wachuda za chuda a Rasy to cieniasy.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 18:52:17] • [IP: 83.21.70.***]

dobrze się stało nowi nie weszli bo ich kampania była do du..y. Starego mistrza trzeba pobić żeby zostać nowym mistrzem a nie tylko mordą świecić z plakatów.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 18:51:16] • [IP: 80.245.190.**]

Pierwszy miner najjaśniejszej RP nie będzie już radnym? Ciekawe kto będzie winny tego przekrętu ? Nareszcie i ważne !! POrażka za opcje z tunelem zaprezentowaną przez premiera tego rządu i ugrupowania.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 18:47:44] • [IP: 178.238.251.***]

O 'O, p. Frankowska też ! Chyba koniec świata blisko?

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 18:45:24] • [IP: 92.42.117.**]

Bardzo ciekawe wyniki. Awanturnicy i nieudacznicy polecieli z Rady i bardzo dobrze. Żmurkiewicz, wbrew wszystkim lokalnym mediom, cieszy się dużym poparciem, a 60% poparcie jest zaskoczeniem. To 60% to absolutorium udzielone przez mieszkańców dotychczasowemu Prezydentowi. Jak widać jego sposób i styl rządzenia znajdują uznanie wśród mieszkańców. Nic tylko pogratulować - Prezydent rządzi tak jak oczekują tego mieszkańcy, czego chcieć więcej?

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 18:43:24] • [IP: 178.238.253.**]

Ciekawe czy miasto odda mieszkańcom pieniądze za przedszkola i czynsze??

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 18:36:20] • [IP: 178.238.255.**]

Zróbcie sondaż internetowy dotyczący powodów oddania głosu na poszczególnych kandydatów. Proponuję pytania np dla osoby prezydenta. Ciekawe czym się ludzie kierowali? Bo np ja przy wyborze kierowałem się morałem ze starej filozoficznej opowiastki. Mianowicie: uczeń podchodzi do rannego mistrza i widząc muchy i inne robactwo na jego ranie - odgania muchy i oczyszcza ranę z robaków. A mistrz PYTA: PO CO TO ZROBIŁEŚ? TERAZ PRZYJDĄ NOWE MUCHY I ROBAKI, I BĘDĄ GŁODNE.

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 18:34:35] • [IP: 92.42.116.***]

ale fajna informacja :-))

Gość • Poniedziałek [22.11.2010, 18:28:01] • [IP: 178.238.252.***]

Smieszna ta demokracja ideowi socjalisci oraz lewicowi karierowicze odwołuja sie na forum do poszanowania demokracji imperialistcznej europy zachodniej.

BYŚ CHCIAŁ TU ZOSTAC I ŻY • Poniedziałek [22.11.2010, 18:26:13] • [IP: 195.117.222.***]

teraz... chce mi się zwijać żagle... ehh... BETONY...

Oglądasz 76-100 z 383
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■