POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [02.12.2010, 15:02:01] • Świnoujście

Weekend bez prezydenta! Zobacz film!

Weekend bez prezydenta! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Janusz Żmurkiewicz zrezygnował dzisiaj z mandatu radnego ale nie złożył ślubowania na prezydenta! Nowy przewodniczący Paweł Sujka postanowił zwołać drugą sesję w kilka minut po pierwszej - ale radni PO wskazali, że będzie to niezgodne ze statutem. Tym samym na ślubowanie przyjedzie Januszowi Żmurkiewiczowi poczekać do poniedziałku.

Druga sesja VI kadencji miała rozpocząć się punktualnie o g. 12. Czas jednak mijał, radni nadal rozmawiali na korytarzu a prawnik z urzędu biegał w jedną i drugą stronę. Nietęgie miny mieli także urzędnicy.

Weekend bez prezydenta! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W pewnym momencie Paweł Sujka zakomunikował, że sesja ze ślubowaniem prezydenta jednak się nie odbędzie!



Co prawda mecenas Edward Szczepaniak przekonywał, że sesja ta może się odbyć. Pomimo tego Paweł Sujka zapowiedział, że kolejna sesja odbędzie się w poniedziałek. Wtedy Janusz Żmurkiewicz złoży ślubowanie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [03.12.2010, 01:05:37]

komentarzy: 76, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 76

Gość • Piątek [03.12.2010, 22:17:55] • [IP: 80.245.191.***]

Do R.P. • Piątek [03.12.2010, 22:06] • [IP: 178.238.251.***]został Kimś nikogo nie krzywdząc, a to się rzadko zdarza !! Powodzenia Paweł !!:)

R.P. • Piątek [03.12.2010, 22:06:22] • [IP: 178.238.251.***]

Paweł zawsze chciał być Kimś i został.

Gość • Piątek [03.12.2010, 21:19:15] • [IP: 95.40.252.***]

Widać co dawni PZPROWCY wyrabiają Kręcą tym ciemnym narodem Świnojskim aż się żygać chce...

Gość • Piątek [03.12.2010, 20:42:57] • [IP: 80.245.191.***]

super facet !! Dobry radny i człowiek!! Pozdrawiam Panie Pawle :)

Gość • Piątek [03.12.2010, 20:15:48] • [IP: 46.112.124.***]

on przewodniczacym zarty w tym miescie smiech na sali

Gość • Piątek [03.12.2010, 15:57:47] • [IP: 77.114.233.***]

A może to było celowe?

Gość • Piątek [03.12.2010, 15:56:42] • [IP: 77.114.233.***]

Przewodniczący po obiecju stanowiska, następny punkt powinien być wybór zastępców i rada wybiera z pośród siebie i przegłosowuje a póżniej reszta programu tak było od zarani.Widzę ze przez tyle lat nie nauczyliście się. Jak chcecie rządzić nie czas na naukę...

Gość • Piątek [03.12.2010, 10:15:54] • [IP: 92.42.117.***]

Hehe pouczają Sujkę z SLD

Gość • Piątek [03.12.2010, 09:59:34] • [IP: 93.94.186.**]

Może Sutyła kupiłby prezydenturę na weekend a konto WOSP 2011

Gość • Piątek [03.12.2010, 09:41:17] • [IP: 77.17.86.***]

W poniedziałek okaże się że ślubowanie na prezydenta będzie już nieważne, bo złożone o trzy dni za późno. Oczywiście rację będzie miało PO.

Gość • Piątek [03.12.2010, 09:28:24] • [IP: 178.238.249.**]

Zaczeło się. czerwoni nawet ślubowanie nie potrafią przyjąć a co dopiero czynsze. parkingi itp.

Gość • Piątek [03.12.2010, 09:20:15] • [IP: 93.94.186.**]

Nowy przewodniczący już pokazał jak jest durny. Przez 8 lat nie przyswoił elementarnej wiedzy co do sposobu zwoływania sesji. Tu niepotrzebny jest żaden prawnik.

Gość • Piątek [03.12.2010, 09:12:31] • [IP: 95.129.225.**]

104 - wiceprzewodniczących nie wybiera chyba sobie przewodniczący tylko rada ich wybiera co?

Zadrżą listki...! • Piątek [03.12.2010, 09:03:59] • [IP: 93.94.190.***]

Nie, to chyba wymysł z sezonu ogórka?! -Świnoujście bez Żmurka?!! / Prawo nie będzie zwulkanizowane, czyli nadęte, przekręcone całe... / Zadrżą nawet spadłe listki, gdy zbraknie męża okulistki / Znad parkingów... cofną się cienie Czerwonych Wikingów...

Gość • Piątek [03.12.2010, 08:53:14] • [IP: 178.238.249.**]

wiadomo kto mąci dalej nie moga sie pogodzic z tym że przegrali, spokojnie to grupa mądrych ludzi i dadzą sobie rade zacznijcie pisać mądre komentarze niebierzcie przykładu tych z góry Świnoujście ma być wzorem w tym kraju a początki mamy dobrego gospodarza

Gość • Piątek [03.12.2010, 08:16:38] • [IP: 95.41.104.***]

Przedewszystkim Przewodniczący po objęciu obrad, wybiera natychmiast zastępców, a nie Prezydenta.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 22:39:51] • [IP: 195.117.222.***]

gości 02.12.2010, 22:15] • [IP: 217.97.199.** a co to oznacza" na godzinę"? myślałem, że na godziny to można wynajmować np. panienki.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 22:28:48] • [IP: 93.94.189.***]

dwa dni przed to za późno, ale trzy lub cztery to wystarczający czas.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 22:27:52] • [IP: 195.117.222.*]

[02.12.2010, 22:15] • [IP: 217.97.199.**] Nie ma sytuacji wymagającej zwołania RM w okresie krótszym jak trzy dni. RM jest organem stanowiącym i kontrolnym. W razie sytuacji kryzysowej decyzje podejmuje prezydent w porozumieniu ze sztabem kryzysowym. Mam nadzieję, że taki istnieje w Świnoujściu. Powinien Pan to wiedzieć po tylu latach pracy w samorządzie. Jeżeli uważa Pan inaczej, trzeba było dążyć do dokonania zmian w statucie. Na Pana miejscu przeczytałabym go i zapoznałabym się z kompetencjami radnych i gabinetu prezydenta. Nikomu nie grozi śmierć z tego powodu, że RM musi być powiadomiona w terminie nie krótszym jak trzy dni przed sesją nadzwyczajną. Życzę dobrej nocy. Mimo wszystko:-)

Gość • Czwartek [02.12.2010, 22:15:24] • [IP: 195.117.222.*]

Do [IP: 88.156.234.***] prawo stosują do swoich potrzeb, wymagań a nie żyją i żądzą zgodnie z prawem

Gość • Czwartek [02.12.2010, 22:15:02] • [IP: 217.97.199.**]

[02.12.2010, 20:18] • [IP: 217.97.199.**] :-). Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Próbujesz interpretować zapis (prawa) a nie czytać go wprost. Jeżeli powiem, że" przyjdę nie później niż na godzinę", to znaczy że będę wcześniej niż na godzinę ale nie później. Jeżeli miałby być osiągnięty efekt o którym piszesz zapis powinien brzmieć, tak jak zaproponowałeś. Ale to byłoby niebezpieczne, bo łatwo sobie wyobrazić sytuację nadzwyczajną, która wymaga zwołania RM w terminie krótszym niż 3 dni. I co wtedy? Poczekamy te 3 dni i może wszyscy wymrą?

dwie sesje • Czwartek [02.12.2010, 21:59:40] • [IP: 217.97.199.**]

bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Rada_Warszawy
_2010_2014/Sesje/default.htm

Gość • Czwartek [02.12.2010, 21:21:53] • [IP: 80.245.188.***]

Gość • Czwartek [02.12.2010, 20:25] • [IP: 195.117.222.*] Masz rację, pisanie statutu z podwójnym zaprzeczeniem lub podwójnym odwołaniem to elementarne braki językowe. Nie później niż oznacza nie krócej niż, w tym przypadku minimum 3 dni. Radni mają problemy z polską składnią. Powinni uprościć język statutu, np. Ja mam. Ty masz. oni? Ich nie ma:)

Gość • Czwartek [02.12.2010, 21:05:24] • [IP: 217.97.193.**]

Jak zwykle wiele osób ma problem ze zrozumieniem faktów. Sytuacja w Warszawie nie jest analogiczna tam kandydat na prezydenta nie został radnym, bo nie ubiegał się o to.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 20:56:09] • [IP: 83.11.124.***]

To prawda przewodniczący Rady winien znać regulamin tym bardziej że był radnym poprzedniej kadencji-jak widać nie świeci mądrością a czytanie ze zrozumieniem to dla niego wielki problem. To są realia jak widać. NIe oszukujmy się będąc Radnym przez okres czterech lat a nie zna się regulaminu to parodia i dlatego są buble prawne. Sujka jak widać nigdy nie był rozgarnęty i ślizgał się zawsze na innych tych co naprawdę myślą.

Oglądasz 1-25 z 76
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■