POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [02.12.2010, 15:02:01] • Świnoujście

Weekend bez prezydenta! Zobacz film!

Weekend bez prezydenta! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Janusz Żmurkiewicz zrezygnował dzisiaj z mandatu radnego ale nie złożył ślubowania na prezydenta! Nowy przewodniczący Paweł Sujka postanowił zwołać drugą sesję w kilka minut po pierwszej - ale radni PO wskazali, że będzie to niezgodne ze statutem. Tym samym na ślubowanie przyjedzie Januszowi Żmurkiewiczowi poczekać do poniedziałku.

Druga sesja VI kadencji miała rozpocząć się punktualnie o g. 12. Czas jednak mijał, radni nadal rozmawiali na korytarzu a prawnik z urzędu biegał w jedną i drugą stronę. Nietęgie miny mieli także urzędnicy.

Weekend bez prezydenta! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W pewnym momencie Paweł Sujka zakomunikował, że sesja ze ślubowaniem prezydenta jednak się nie odbędzie!



Co prawda mecenas Edward Szczepaniak przekonywał, że sesja ta może się odbyć. Pomimo tego Paweł Sujka zapowiedział, że kolejna sesja odbędzie się w poniedziałek. Wtedy Janusz Żmurkiewicz złoży ślubowanie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [03.12.2010, 01:05:37]

komentarzy: 76, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 76

Gość • Czwartek [02.12.2010, 18:05:17] • [IP: 83.11.124.***]

Jaki przewodniczący Rady, zastępca i Prezio takie porządki do kitu.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 17:49:36] • [IP: 80.245.188.***]

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:48] • [IP: 80.245.187.**] topornij się pierdołkiem ;)))

Gość • Czwartek [02.12.2010, 17:47:52] • [IP: 93.94.186.**]

Agatowska nie wybaczymy ci tego wyboru.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 17:16:05] • [IP: 178.238.252.***]

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:48] • [IP: 80.245.187.**] ja bym za pod 1 warunkiem zabrac te mandaty wszystkim powyzej lat 50 :-)

Gość • Czwartek [02.12.2010, 17:14:53] • [IP: 95.129.225.**]

Sujka załatwił prezydenta bez mydła. Prawnik mówi ze można, radni PO, że nie można - i Sujka wybiera zdanie radnych PO? no to fajnie się zaczyna!

Gość • Czwartek [02.12.2010, 17:10:31] • [IP: 92.42.113.***]

Może platfusy zrobią zamach stanu przez łykend ?? Grudzień... 13 się zbliża... Pewnie Żmur w ramach odwetu ogłosi" stan wojenny".

Gość • Czwartek [02.12.2010, 17:02:41] • [IP: 93.94.186.**]

Na tym zdjęciu widać że Żmur już wie co się stało. Taki * przewodniczącym rady. O Boże ratuj.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 16:56:53] • [IP: 88.156.232.***]

Głupole jesteście, i głupio komentujecie, każdy o czym innym

Gość • Czwartek [02.12.2010, 16:50:04] • [IP: 83.21.83.**]

pRAWNICY SUPER, MAJĄ W ZAPASIE MNOGO MIN !!

Gość • Czwartek [02.12.2010, 16:40:55] • [IP: 92.42.114.***]

Pracy i płacy !! kiedy w koncz zacznie sie tu pisac o biedzie jak panuje co kogo obchodza urzedasy na jakim stołku siedza

Gość • Czwartek [02.12.2010, 16:32:09] • [IP: 92.42.116.***]

kto wybrałł tego Sujke na przewodniczącego rady. widac że młody i nic nie umie zrobic. zalllllllllllllllllllll

R.P. • Czwartek [02.12.2010, 16:23:28] • [IP: 93.94.184.***]

Mogłaby się odbyć, ale już mu nie ufają.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 16:06:28] • [IP: 80.245.190.*]

Jak żmur może tolerować takiego nieuka ?

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:48:20] • [IP: 80.245.187.**]

zabrać mandaty POwcom. działają na szkodę mieszkańców.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:48:00] • [IP: 195.117.222.*]

Urzędniku UM Świnoujście. Jeżeli masz czas, żeby pisać komentarze, proponuję poczytać statut miasta, który zawiera zapisy szczegółowe, nie pozostawiające wątpliwości. Sesję RM można zwołać 7 dni przed jej planowanym terminem. Najszybciej można zwołać sesję nadzwyczajną tj 3 dni przed jej planowanym terminem. Nie ma możliwości innej. Nie można zwołać radnych na" za 10 minut". Ślubowanie prezydenta byłoby wtedy NIEWAŻNE! Komu o to chodziło? Z pewnością nie radnym PO. Pozdrawiam.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:35:05] • [IP: 178.238.249.**]

IP 100 to zapewne sam pan prawnik, co nieudolnie przygotował znowu materiały i sposób procedowania na sesję.Plucie na PO nie przysporzy i tak panu wiedzy.Ośmieszanie nowego przewodniczącego i prezydenta takimi działaniami, to zwykłe szkodnictwo.Mam nadzieję, że prezydent wyciągnie z tego wnioski i szczucie na PO nie pomoże nieudacznictwu pseudo prawnika.

Elleni • Czwartek [02.12.2010, 15:31:41] • [IP: 81.102.105.***]

Trzeba zbadac czy PO dziala zgodnie z prawem

weekend bez Żmurka? • Czwartek [02.12.2010, 15:18:45] • [IP: 93.94.190.***]

Co my zrobimy bez Niego?!Och, oby to była wieść z sezonu ogórka...weekend bez Żmurka?!Prawo nie będzie zwulkanizowane (takie nadęte i przekręcone całe)...zadrżą nawet zgniłe listki, gdy zbraknie męża okulistki

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:17:45] • [IP: 217.251.99.***]

wooow ale szok, straszne, no jak tak mozna!?!? Media moglyby tez sie zajac bardziej istotnymi sprawami, a nie robily kogiel mogiel we lbach Polakow.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:17:21] • [IP: 88.156.234.***]

Ci prawnicy w urzędzie miasta to tęgie głowy, nie po raz pierwszy ośmieszyli prezydenta przed mieszkańcami.

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:11:44] • [IP: 192.168.100.***]

PO od razu pokazała że ma w d... wybór mieszkańców miasta i że się obrazili na wszystko i na wszystkich najlepiej jajkby znowu przeprowadzić wybory za pół miliona złotych aby dostać się do koryta

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:10:19] • [IP: 83.20.186.**]

No to zyskaliśmy troche czasu...

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:06:42] • [IP: 217.97.193.**]

no i popatrzcie na zdjecie kto knuje i wszystko w temacie!!

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:04:09] • [IP: 80.245.190.*]

Kiedy wreszcie wywala tego szczepaniaka na zbity pysk, bo obawiam się, ze tak będzie wyglądała cała kadencja. Co to za obsługa prawna ??

Gość • Czwartek [02.12.2010, 15:03:51] • [IP: 178.238.255.***]

Brawo coś się dzieje !?

Oglądasz 51-75 z 76
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■