POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.12.2010, 07:23:35] • Świnoujście

Psy biegają bez nadzoru

Psy biegają bez nadzoru

fot. Czytelnik

Mieszkańcy ulicy Węgierskiej na Warszowie narzekają na zwierzęta, które wypuszczane są z domu na niemalże cały dzień bez opieki. Nie mają kagańców, i jak twierdzi jeden z naszych Czytelników, są agresywne.

Nie wszyscy sąsiedzi się z nim zgadzają. Rozmawialiśmy z mieszkańcami tych okolic Warszowa. Mówią, że psy w stosunku do ludzi są raczej spokojne.

- Gorzej jednak z innymi zwierzakami – mówi pani Maria. – Ja wychodzę ze swoim psem na smyczy, pilnuję go. A takie „na wpół bezpańskie” podbiegają do nas, nie zawsze w pokojowych zamiarach. Musę się martwić czy nic się nie stanie i odganiać je. A powinni zadbać o to ich właściciele.

Nasz Czytelnik powątpiewa też czy zwierzęta są szczepione i zaczipowane. A to przecież obowiązek w naszym mieście.

- Czy naprawdę musi dojść do tragedii żeby zajęły się tym straż miejska czy policja? – pyta Internauta.

Zgadzamy się co do tego, że posiadanie psa wiąże się i z podarowaniem mu ciepłego kąta, karmieniem, ale także wychodzeniem na spacery. Zarówno dla dobra innych ludzi, zwierząt, jak i naszych pupili, które powinny być pod nadzorem.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 45

Gość • Środa [08.12.2010, 08:02:15] • [IP: 93.94.190.***]

Artykuł przez redakcję ładnie napisany i dodany na stronkę i Świnoujście ale co z tego jak w dalszym ciągu psy są puszczane luzem.Straż miejska z policją ma nas w tyłku do tej pory nie było interwencji w tej konkretnej sprawie.Może im odcięli łącze internetowe i niewiedzą co się dzieje.Mają napisane czarno na białym a oni nic żadnej interwencji tak jakby nie było problemu problem jest i istnieje niema tylko kompetentnych ludzi którzy zajęliby się tą sprawą

ACID • Wtorek [07.12.2010, 23:15:14] • [IP: 83.21.14.***]

Problem z psami polega na tym, że nie ma respektowania prawa, nikt nie pilnuje porządku. Jeśli paru właścicieli psów dostałoby porządne kary finansowe to porządek od razu by był. Ale to Polska, dopiero jak dziecko jakieś jakiś amstaf czy inny pitbul zagryzie to się zaczną zastanawiać czy coś z tym zrobić...

Gość • Wtorek [07.12.2010, 21:58:37] • [IP: 195.117.222.***]

Mnie ciekawi jedna rzecz jak to jest, że ujadający kundel, który potrafi doprowadzić do szału połowę osiedla nie przeszkadza swojemu właścicielowi? Jak to, k..., mozliwe?

Gość • Wtorek [07.12.2010, 21:43:30] • [IP: 93.94.188.***]

wziasc strzelby i pozabijac, i wlsciciele bd potem umieszczac na is-cie" o boze kochany piesek mi zniknal, bardzo prosilbym/labym o pomoc" nie umiecie pilnowac psow, to po co je kupujecie? ; ooo ludzie myslcie !!

Gość • Wtorek [07.12.2010, 20:28:22] • [IP: 46.112.97.**]

zmurkiewicz i jego ekipa+ straż miejska z byłym milicjantem z warszowa nie widza problemu, może trza pismo i prośbę najlepiej

Gość • Wtorek [07.12.2010, 20:27:18] • [IP: 95.40.58.***]

Ludzie!! To nie pies jest winny że se biega tylko właściciel że mu na to pozwala. Niemalże każdy pies ma właściciela, zdarzają się przypadki że zostaje podrzucony z innego miasta ale sporadycznie. Wiec głupotą jest pisanie że biegają stada bezpańskich psów. Wysterylizujcie suki i w magiczny sposób o 98% zmniejszy się liczebność wolnobiegających psów na ulicach. Proste i sprawdzone.

Gość • Wtorek [07.12.2010, 20:12:10] • [IP: 195.117.222.*]

Ten pies z jasna sierscia caly czas biega po Warszowie w agresywnych celach...

Gość • Wtorek [07.12.2010, 19:44:32] • [IP: 95.40.71.***]

A co zrobic z upierdliwym sasiadem ktorego pies latem ujada na balkonie caly dzien?

Gość • Wtorek [07.12.2010, 19:17:52] • [IP: 92.42.113.**]

Sprzatac po psach powinni wlasciciele.Teraz jak spadl snieg to jest chwilowo ladnie.Zobaczymy jak stopnieje ile bedzie smierdzacych kup.

Gość • Wtorek [07.12.2010, 18:21:10] • [IP: 178.181.193.***]

wystarczy zgłosic sprawę do schronisak a oni maja obowiązek odłowić psa! za to płaci im miasto.

Gość • Wtorek [07.12.2010, 17:38:31] • [IP: 195.117.222.*]

przeprzszam bardzo ale nie zgadzam sie z wczesniejszą wypowiedzią, podatek za psa juz wprowzdzono w tym roku i to aż 55zł.bo sama płaciłam w kasie Urzedu Miasta, i ciekawa jestem na co te pieniadze poszły?bo napewno nie na porządek zwiazany z psami?

Gość • Wtorek [07.12.2010, 16:42:03] • [IP: 92.42.113.**]

Ja tez sie podpisuje pod tymi wpisami.Czy ktos w koncu zrobi z psami porzadek!!Powinien byc wprowadzony podatek. Wowczas zmiejszylaby sie liczba psow w Swinoujsciu.Bylyby pieniadze na sprzatanie po kundelskich.Prosze rowniez zabrac sie za wlepianie mandatow za puszczanie psow bez kaganca i smyczy.Czesto i gesto zdarza sie, ze wlasciciele trzymajac smycz w reku mysla, ze to wystarczy i sa usprawiedliwieni. Zdarza sie rowniez, ze wlasciciele maja swoje psy na 3 metrowej smyczy, nie liczac sie ze ktos musi przeskakiwac przez nia, a sam wlasciciel moze sie w niej zaplatac.A najlepsze jest to, ze kazdy wlasciciel twierdzi, ze jego pies jest wyjatkowy, lagodny i nie gryzie.Ciekawa jestem co powiedzialby gdyby kogos pogryzl-pewnie tylko przepraszam.

Gość • Wtorek [07.12.2010, 16:28:45] • [IP: 92.42.116.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [07.12.2010, 15:35:46] • [IP: 80.245.176.*]

Tak takie pieski, to niezłe sukinsyny i na dodatek mogą ugryźć :-)

Gość • Wtorek [07.12.2010, 15:35:24] • [IP: 178.238.253.***]

To samo jest na zachodnim codziennie latają bezpańskie psy, które są agresywne, najgorsze jest z w tym, że nie ma do kogo zwrócić się o pomoc, doszło do tego, że chodzę z gazem pieprzowym, bo nie pozwolę aby jakiś kundel podbiegł i znowu pogryzł mi psa, ponadto spodziewam się dziecka i nie mam zamiaru szarpać się z jakim sierściuchem, uważam, że powinna być powołana do tego straż dla zwierząt, a złapane zwiarzęta zawożone do schroniska. Jak właściciel jeden z drugim zapłaciłby za swojego pieska to by się szybko nauczyli, że z psem to się wychodzi samemu i na smyczy.

Gość • Wtorek [07.12.2010, 14:20:31] • [IP: 195.117.222.***]

Mnie najbardziej wqrwia, jak wypada na mnie zza winkla wielkie bydlę z wściekłym charkotem i pianą na pysku a za nim, jakieś 50 metrów dalej wystraszona baba ze smyczą wołajaca: 'Panie, on nie gryzie'...

Gość • Wtorek [07.12.2010, 13:11:56] • [IP: 92.42.115.**]

masz racje gosciu z 12.47 ze psy niewinne tylko glupawi pseudo wlasciciele.biora pieska bo malutki ladniutki taka zywa maskotka.ale jak piesek zrobi siusiu i kupke na dywanik to juz piesek jest be.

Gość • Wtorek [07.12.2010, 12:41:55] • [IP: 83.236.136.***]

lepiej zrobcie porzydek z wladzami naszego miasta, najpierw wymagaj aby psy byly zaczipowane, strasza karami, a nie maja nawet czym sprawdzic czy pies jest zaczipowany. Jak zrobicie z wladzami porzadek, wezcie sie za wlascicieli...najbardziej boli gdy trzeba za cos zaplacic...Psy sa nieczemu winne, to ochydni ludzie ktorzy biora sobie pieska a potem puszczaja go samopas nie dajac mu ani jesc ani pic.

Gość • Wtorek [07.12.2010, 12:36:52] • [IP: 83.21.45.**]

Na ulicy Gradowej też codziennie latają wałęsające się psy, które zaczepiają przechodniów, rowerzystów i ciężko też jezdzi się samochodem, bo wylatują nagle pod koła i obszczekują.Zróbcie coś z tym, nikogo to nie obchodzi, ani Policję, ani Straż Miejską!!

Gość • Wtorek [07.12.2010, 12:34:28] • [IP: 92.42.115.**]

U mnie w bloku wlasciciel o godz 7 wypuszcza kundla na balkon a co go obchodza lokatorzy.kundel ujada na kazdego kto przechodzi.koszmar!!czy taki czlowiek ma choc troche rozumu!!

Mieszkaniec • Wtorek [07.12.2010, 12:30:58] • [IP: 83.108.139.***]

Standardowo są to psy z pod 10 wiecznie na dworzu a ta ruda to taka wredna suka.Widać jak właściciele kochają swoje pupile wypuści na cały dzień i myśli ze pies szczęśliwy jest tak samo Baśka z pod 1 też jej pies jest 24h na dobe na dworzu.Czy ktoś zrobi wreszcie porządek z tymi psami i kotami na tej Węgierskiej bo mieszkańcy oczekują pomocy od władz miasta chociaż bardzo wątpie w tą pomoc.

Gość • Wtorek [07.12.2010, 12:18:50] • [IP: 93.94.190.***]

ten rudy to ma kochaną rodzine jest zaszczepiony ma czipa i to mój pies zrobiono te zdjecie przeez mojego sąsiada z okna beszczelnosc akurat byłam z nim na spaceze ten czarny to bezdomny takim trzeba sie zając jest agresywny bo nie ma co jesc i gryzie na węgierskiej przechodniów z

Gość • Wtorek [07.12.2010, 12:17:09] • [IP: 92.42.115.**]

gosciu11 masz troche oleju we lbie.ty wiesz ze psy nie agresywne ciekawe skad.chyba ze latasz razem z nimi po warszowie

Gość • Wtorek [07.12.2010, 12:16:46] • [IP: 93.94.190.***]

To pojdzcie na karsibór...

Gość • Wtorek [07.12.2010, 12:10:38] • [IP: 92.42.115.**]

Co to znaczy raczej spokojne. Jest obowiazek wyprowadzania czworonoga na smyczy i w kagancu.Nie powinno byc litosci dla wlascicieli.Kara i to wysoka.Ile mamy przypadkow pogryzienia dzieci przez bezpanskie kundle.Zacznijmy dzialac!

Oglądasz 1-25 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■