POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [08.12.2010, 08:26:08] • Świnoujście

Wieszają ozdoby

Wieszają ozdoby

fot. Sławomir Ryfczyński

W mieście robi się już coraz bardziej świątecznie. Od niemalże tygodnia na placu Wolności i deptaku przy skrzyżowaniu ulic Bohaterów Września i Monte Cassino stoją choinki. Wczoraj wieszano na ulicznych latarniach bożonarodzeniowe ozdoby.

Świąteczne oświetlenie najlepiej prezentuje się oczywiście po zmroku.

- Od razu czujemy klimat świąt – mówi jedna z mieszkanek. – Zwłaszcza, że w radiu puszczają już typowe bożonarodzeniowe hity, które zwykle kojarzą nam się ze Świętami. Tym czasem przedświątecznym - przygotowaniami i zakupami. Bo sama Wigilia i domowe biesiadowanie to oczywiście kolędy.

Wieszają ozdoby

fot. Sławomir Ryfczyński

Ozdoby na latarniach będą powieszone głównie w centrum miasta: wzdłuż Armii Krajowej, placu Słowiańskim, Bohaterów Września, Piłsudskiego, placu Wolności, Konstytucji 3 Maja... Nie powinno też zabraknąć napisów z życzeniami Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku, jakie pojawią się nieco później.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [09.12.2010, 11:27:45] • [IP: 93.94.188.***]

proponuje zwrócić uwagę na Szczecin i Międzyzdroje, tam to dopiero jest ładnie, a tu to tragedia

Gość • Czwartek [09.12.2010, 10:54:09] • [IP: 93.94.186.*]

Przyozdubcie SWOJE serca a wtedy BEDZIE WIDAC PIEKNO MIASTA

ozi • Czwartek [09.12.2010, 10:31:56] • [IP: 178.238.251.***]

Mnie się podoba na Placu...jest bardzo ładnie:)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 00:04:38] • [IP: 217.97.193.***]

BIEDA ZE SWIATEŁKAMI PRAWDA CHOINKA BARDZO SKROMNA POWINNO JA WIDAC Z GRUNWALDZKIEJ A SA PIEKNE PRZECIEZ LED ZAROWKI ALE NAS JEST NIE STAC

Gość • Środa [08.12.2010, 23:24:32] • [IP: 93.94.188.***]

znowu to samo. a na 'rondzie' to lampki tylko z jednej strony są..

Gość • Środa [08.12.2010, 22:07:00] • [IP: 92.42.114.***]

TA CHOINKA NA BOH. WRZEŚNIA TO NAPRAWDĘ BIEDA, ZABRAKŁO PIENIĄŻKÓW PANIE PREZYDENCIE NA DÓŁ CHOINKI?

Gość • Środa [08.12.2010, 20:52:04] • [IP: 92.42.116.***]

jejku jakie komentarze!świeta ida czas sie cieszyc w miescie jest pieknie!!

Gość • Środa [08.12.2010, 18:40:41] • [IP: 91.94.171.***]

choinki są nędznie ubrane, a ta na placu to już straszny badyl.co rok te same ozdoby, tyle że coraz mniej.

Gość • Środa [08.12.2010, 18:27:44] • [IP: 83.21.21.***]

W Przytorze też nic jeszcze nie widać:(

Gość • Środa [08.12.2010, 15:52:12] • [IP: 212.14.47.**]

Co roku te same ozdoby

Gość • Środa [08.12.2010, 15:21:26] • [IP: 92.42.113.***]

okropne te choinki, co roku gorzej, WSTYD i jeszcze raz WSTYD!! Panie Prezydencie.

Gość • Środa [08.12.2010, 14:38:12] • [IP: 195.117.222.*]

ale jak zawsze na warszów zabrakło, a w centrum mogli by wreszcie porzadnie ubrac ta choinke a nie kawałek kabla z zarówkami

ryynio • Środa [08.12.2010, 13:26:42] • [IP: 83.249.16.***]

po co wogóle te swieta? szalenstwo zakupów w sklepach...przepelnione lodówki...objadanie sie, mase zarcia bedzie trzeba wyrzucic po swietach, + picie na umór, sklepy monopolowe, nocne, beda mialy 400% wieksze obroty, interwecje policji zwieksza sie o 700%, wszyscy beda przemeczeni po swietach, i gospodynie od gotowania, pijaki od picia, ehh, tam,

Gość • Środa [08.12.2010, 13:19:10] • [IP: 95.129.224.**]

nasze miasto ma takiego Włodarza jak oświetlenia świąteczne co ciekawe miasto Międzyzdroje bądź Dziwnów Rewal i Niechorze aż chce się patrzeć a u nas powiew komuny wstyd i nędza

Gość • Środa [08.12.2010, 13:18:39] • [IP: 217.97.193.**]

no dobrze melodie Bozonarodzeniowe ale dlaczego anglosaskie, ta poprawnosc polityczne już nam niedługo nosem wyjdzie!!

Gość Tudor • Środa [08.12.2010, 12:19:29] • [IP: 92.42.118.**]

Choinki już są ale tak ubogie że żal patrzeć szczególnie w dzień--- ponoć masze Miasto jest bogate--- a tu taka nędza. Może nowy - stary Prezydent postara się o nowe piękne ozdoby?

Gość • Środa [08.12.2010, 11:17:35] • [IP: 80.54.123.***]

deptak przy Monte Cassino traktuje się po macoszemu skromniutko tu z ozdobami, ciekawe dlaczego ?

K.O • Środa [08.12.2010, 10:49:17] • [IP: 95.129.226.***]

no to coś w koncu konkretnego jest;) te choinki to super wyglądają ta przy polo i na placu;)

Gość • Środa [08.12.2010, 10:17:59] • [IP: 79.232.55.***]

do 193***ja nie moge z Ciebie:)pozdrawiam 193***

Gość • Środa [08.12.2010, 10:07:10] • [IP: 79.232.55.***]

zgadam sie 193*** jak tam mozna?nie maja o czym pisac...

Gość • Środa [08.12.2010, 10:02:42] • [IP: 80.245.176.*]

Ciekawi mnie ile za to badziewie zabecaluje podatnik?

leszcz • Środa [08.12.2010, 09:57:56] • [IP: 217.97.193.**]

A tak apropo to kaski i szelki się" Panowie alpiniści" kłaniają przy pracach w koszy podnośnika :-P Bo się w końcu któryś s...

Gość • Środa [08.12.2010, 09:25:04] • [IP: 217.97.193.***]

I znowu ta prymitywna i niegrzeczna maniera - bezosobowe" wieszają". Kto wiesza?? Przecież to robią ludzie i należy im się szacunek, a nie rzuceniem równoważnikiem zdania" wieszają ozdoby".

Gość • Środa [08.12.2010, 09:15:09] • [IP: 89.151.210.***]

naprawde w swinoujsciu nic innego sie nie dzieje? naprawde wiekszosc artykulow tutaj to pisane zeby cos tylko bylo.

Gość • Środa [08.12.2010, 09:04:09] • [IP: 79.232.55.***]

nie wiecie czy lodowisko czynne?jest tam jakis telefon??

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■