POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.12.2010, 12:52:15] • Świnoujście

Ukradli harcerzom fantom do nauki pierwszej pomocy. Łup oddali na pogotowie

Ukradli harcerzom fantom do nauki pierwszej pomocy. Łup oddali na pogotowie

fot. Policja

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali trzech mężczyzn za włamanie do pomieszczeń ZHP przy ul. Matejki. Sprawcy nie wiedzieli co kradną. Gdy okazało się, że w zabranej walizce jest fantom do resuscytacji, zanieśli go do pogotowia ratunkowego.

Nieznani sprawcy w ubiegły poniedziałek wyłamali drzwi wejściowe do pomieszczenia, skąd zabrali wartościowsze rzeczy, m. in. fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Utracone przedmioty wyceniono na kwotę około 3 tysięcy złotych.

- Świnoujscy policjanci w trakcie powadzonych czynności w tej sprawie ustalili sprawców włamania oraz odzyskali utracone przedmioty. Okazało się, że fantom znajdował się w świnoujskim pogotowiu ratunkowym. Sami sprawcy zanieśli go tam gdy zorientowali się co tak naprawdę ukradli. Pozostałe przedmioty mężczyźni próbowali sprzedać - tłumaczy sierż. Dorota Małysa ze świnoujskiej policji.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu a o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Anonim • Poniedziałek [13.12.2010, 20:37:04] • [IP: 92.42.114.***]

Has has. .. Ale nie napisali jakim harcerzom ukradli... -, -

Eugenio De La Piestorinio • Czwartek [09.12.2010, 23:35:11] • [IP: 178.238.253.***]

Prawdziwy GIT.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 23:15:05] • [IP: 212.160.162.**]

pewnie go ostro dmuchali i ciekawe co jeszcze miał w ustach...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 23:11:15] • [IP: 217.97.193.**]

Ale harcerze, dali sie okraśc

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:48:42] • [IP: 80.245.185.***]

niech sprawdzom czy fantom niezostal zgwałcony... moze padł ofiarom jakiegos psychopaty

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:34:01] • [IP: 178.238.249.***]

Czego tu gratulować policji.. Piękne zdjęcia portretowe dostali z kamer monitoringu budynku.. Nawet się uśmiechneli! ;) )

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:48:27] • [IP: 79.184.167.***]

szczęście w nieszczesciu

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:21:27] • [IP: 95.129.226.***]

ten fntom nosi ślady gwałtu !!

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:09:58] • [IP: 80.245.182.***]

profesionalni złodzieje xd

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:52:32] • [IP: 92.42.117.***]

nie do resusty...sit...tylko do dmuchania usta usta.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:33:15] • [IP: 80.245.178.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:07] • [IP: 95.41.47.**] -" resusystacja" - hahha! :DDD, ale pojechałeś!!:DDD

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:58:10] • [IP: 88.156.233.*]

Kto? co? - resuscytacja Kogo?, czego? - resuscytacji Prawidłowa nazwa brzmi" fantom do resuscytacji"i nie ma co się mądrzyć jak się na tym nie zna

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:07:55] • [IP: 95.41.47.**]

NIE" fantom do resuscytacji" TYLKO :resusystacja !! ale czego można oczekiwac. ... ?? WSTYD !! UCZTA SIĘ dalej...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:50:36] • [IP: 217.97.199.**]

To ostatni złodzieje z odrobiną złodziejskiej przyzwoitości.

Silas • Czwartek [09.12.2010, 15:36:25] • [IP: 93.94.184.**]

o nie. panią krysie ukradli. Ja się pytam gdzie byli rodzice?

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:31:51] • [IP: 83.21.164.***]

po pierwsze to pantom ;D

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:02:02] • [IP: 195.117.222.*]

Dlaczego nie ma żadnej wzmianki o otwarciu Biedronki na prawobrzeżu czytaj(Warszów) przecież to jest wydarzenie niebywałe

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:57:08] • [IP: 87.205.251.***]

co za język - fantom do resuscytacji, to kukła do reanimacji...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:56:37] • [IP: 195.117.222.***]

Kraj jak kraj, ale prawo chore.

LuKaS • Czwartek [09.12.2010, 14:19:32] • [IP: 217.97.199.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:59] • [IP: 93.94.186.***] niestety masz racje. Za kradzież do 10 lat, a za morderstwo dają 15... za pobicia po 3 lata itd. Głupi kraj...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:01:35] • [IP: 80.245.178.**]

Jak to nie wiedzieli co kradną przecież fantom został zgwałcony :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:12:30] • [IP: 95.129.224.***]

amatorzy pełną gębą :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:03:00] • [IP: 92.42.113.***]

W tej chwili juz kradna co popadnie. Gratki za złapanie złoczyńców.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:59:39] • [IP: 93.94.186.***]

Za kradzież fantoma - 10lat, ale jakby jakieś zwierze skatowali to max 2 m-c w zawiasach... paranoja to nasze prawo...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:55:42] • [IP: 92.42.116.**]

Skoro się zorientowali i oddali to nie o kończ byli tępakami. po prostu ciężko po godzinach pracujący obywatele ;)

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■