POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.12.2010, 17:52:18] • Region

Bus wjechał do rowu. Dwie kobiety ranne. Z samochodu wydostali je strażacy!  

Bus wjechał do rowu. Dwie kobiety ranne. Z samochodu wydostali je strażacy!  

fot. Mariusz Faerber

Z Goleniowa do Świnoujścia wracał dziś po południu bus jednej z firm przewozowych. Około godziny 16.30, między Parłówkiem a Troszynem, podczas manewru omijania samochodu stojącego na drodze, wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Pojazd przewrócił się na bok.  

16 pasażerów o własnych silach upuściło busa. Do Świnoujścia wracają podstawionym pojazdem. Dwie kobiety uwięzione między fotelami uwolnili strażacy z Kamienia Pomorskiego.

Bus wjechał do rowu. Dwie kobiety ranne. Z samochodu wydostali je strażacy!  

fot. Mariusz Faerber

- Za pomocą sprzętu hydraulicznego odcięli fotele. Jedna osoba została ewakuowana na zewnątrz pojazdu przez okno dachowe busa, druga na desce ratowniczej przez tylne drzwi – mówią strażacy. – Poszkodowane odwieziono karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitali.

Bus wjechał do rowu. Dwie kobiety ranne. Z samochodu wydostali je strażacy!  

fot. Mariusz Faerber

Jedna z kobiet trafiła do Kamienia Pomorskiego. Druga z poważniejszymi obrażeniami do szpitala w Goleniowie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 176, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 176

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 01:00:16] • [IP: 94.9.40.***]

Ostatnim razem gdy jechalismy norbusem tez bysmy mieli wypadek!dotego Z 6 miesiecznym dzieckiem ktore bylo zgloszone I nie zostalo zagwarantowane siedzonka! Jezeli nie maja ich nie powinni sie podejmowac przewozu dzieci!!

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:40:17] • [IP: 80.245.186.***]

Emilami też strach jeżdzić!Kierowcy rozmawiają przez komórki, często o bzdetach, jedną ręką prowadzą busa, gdy wiozą kilkanaście osób.Dlaczego nie mają zestawów głośno mówiących, fotele piszczą, brak klimy i ta pogoń za kasą.!To jest przerażające, gdy transportery przerabia sie na auta do wożenia ludzi!Kiedys Was kara za to dotknie!

Gość • Wtorek [14.12.2010, 20:28:33] • [IP: 217.97.193.***]

JEGOMOŚĆ, JEŹDZIŁEŚ KIEDYŚ NA BLIŹNIAKACH ŻE TAK TWIERDZISZ ? DAM CI RADĘ. ZEJDŹ DO PIWNICY, POSZUKAJ MŁOTA ALE TAKIEGO NAJWIĘKSZEGO, POTEM IDŹ DO MIASTA, POSZUKAJ JAKIEGOŚ BYKA, RÓWNIEŻ NAJWIĘKSZEGO I POPROŚ GO BY Z CAŁYCH SIŁ PALNĄŁ CIĘ W ŁEB. WTEDY CI PRZEJDZIE.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 19:25:00] • [IP: 89.174.73.**]

Jechałam tym busem i wiem, że kierowca nie jechał za szybko ale oczywiście są osoby, które wiedzą lepiej to od nas- Pasażerów. Nie byliście tam więc nie wiecie jak to było, więc szukajcie innych sensacji i nie wsadzajcie wszystkich do jednego wora bo wam też może się taka sytuacja zdarzyć.Zima jest ciężkim okresem nie tylko dla drogowców wszelkich pojazdów i nie tylko dla busów ale również dla pieszych więc darujcie sobie tak prostolinijne komentarze. A wszystkim przeciwnikom busów życzę szerokości pkp, pks lub własnym środkiem transportu.

prorok • Wtorek [14.12.2010, 14:41:37] • [IP: 80.245.187.**]

NOR-BUS okiełznaj swoich kierowców bo ta zabawa może się skończyć żle.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 13:58:46] • [IP: 195.117.222.*]

Zielone busy jeżdżą ostrożnie

Gość • Wtorek [14.12.2010, 11:24:56] • [IP: 80.245.188.**]

ten bus wyprzedzał wszystkie samochody mozna było jechac maks 70 a busik walił koło 100 i tak zakonczył droge co dzień jest to samo

VVV • Wtorek [14.12.2010, 09:11:19] • [IP: 80.245.183.***]

pewnie jechał wolno i miał zimowe opony ;) )

JEGOmość • Wtorek [14.12.2010, 00:15:43] • [IP: 80.245.181.***]

...mili oanstwo nawet nieczytam co tam wypisujecie ale uswiadomie was w paru zdaniach co spowodowalo tak naprawde ten wypadek bo onejzeniu fotek z tego wypadku stwierdzam ze bład jest bardzo prosty. ..ten bussss posiadal pojedyncze koła na tylniej osiii i to ich zgubiło...gdyby byltam blizniaki napewno niewpadlłł by w poslizg. .Panie NoRbUS I WYSYŁA SIE TAKIH BOSOW NA TRASE W ZIMIEE teraz pan o tym juz wie...

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 23:38:04] • [IP: 83.21.38.***]

tak naprawde nie wiemy jak bylo...mozemy gdybac, , , , pozdrawiam driverow JOMSBORGA

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 23:35:43] • [IP: 83.21.38.***]

JABAR poprostu zgubila Cie rutyna i byc moze chwila nie uwagi...warunki sa ciezkie jak to zima ale trzeba uwazac!!

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 21:09:04] • [IP: 80.55.147.**]

W niedzielę jechałam busem Emilbusem i następnym razem też pojadę Emilbusem

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 20:01:06] • [IP: 87.205.4.*]

Żaczek, takich pierdoł nie słyszałem dawno. A może to ty jesteś tym kierowcą co mało nie pozabijał bezbronnych ludzi.

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 19:44:16] • [IP: 92.42.113.***]

o jestem tam tylko z boku i słabo mnie widać

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 19:39:57] • [IP: 92.42.116.**]

Jak zwykle komentarze tendencyjne, na żenująco niskim poziomie. Polak jednak potrafi... dowalić bliżniemu- nawet a zwłaszcza w nieszczęściu.

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 19:03:36] • [IP: 80.245.178.***]

Sz.P.Żaczek. Z tekstu artykułu wyrażnie wynika, że tralalejbus omijał stojące na poboczu auto i wpadł w poślizg. Zatem jeśli prawdą jest to co Sz.P. pisze, że musiał jednocześnie uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem, który wpadł w poślizg, tzn. że tralalejbus jeżdzi jak samuraj: omijać na trzeciego na śliskiej nawierzchni? Zgroza. Od lat jeżdżę pociągiem, jest porównywalny czas, a niebawem będzie o połowę szybciej i przynajmniej jest się gdzie załatwić, jak się zachce w drodze. Mniejsza o" klasę", ale przynajmniej jest, w busie jest to powaźny i raczej nieprzyjemny problem.

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 18:58:36] • [IP: 80.245.180.***]

A my spokojnie robimy swoje i pierdołami co na nas wypisują się nie przejmujemy. EMILE

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 18:38:43] • [IP: 91.94.88.***]

owszem kierowcy jeżdżą jak wariaci ale nie zwalał bym na nich całej winy kiedy winni są też nie odśnieżone drogi !!

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 17:41:00] • [IP: 178.180.129.**]

zastanawia mnie fakt, czy strazak na miejscu akcji ratowniczej ktory pstryka zdjecia zamiast pomoc kolegom ma tak samo placone jak oni?

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 17:15:54] • [IP: 80.54.123.**]

tacy sa profesjonalni za ponad pol drogi gadaja przez tel. i zapierdzielaja jak glupki o wyprzedzaniu nie wspomne

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 16:23:31] • [IP: 178.238.251.***]

Lubię jeździć Nor-busami, to mój ulubiony przewoźnik, chociaż zdarzają mu się wpadki. Kierowcy są profesjonalni !

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 16:14:47] • [IP: 88.156.235.***]

prawda jest ze my nie przestrzegamy przepisow i tam gdzie jest ograniczenie predkosci, inne znaki ostrzegajace zima uwazamy ze jakos to bedzie, nalezy zwiekszyc kary, szwed, anglik, norweg tego nie zrobi bo wie ze to mu sie nie oplaca a u nas tylko narzekanie na drogi i gaz do dechy.

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 15:58:11] • [IP: 178.238.251.***]

kierowcy Norbusa zachowują się tak jak kiedyś kierowcy Emilbusa.jeżdżą jak wariaci.

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 15:18:43] • [IP: 80.245.187.**]

przyczna wypadku - brawura, rutyna, zlekcewarzenie panujących warunków drogowych- nie róbcie z frajara bochatera.

Gość • Poniedziałek [13.12.2010, 15:01:45] • [IP: 80.55.147.**]

TERAZ ZROBI SIĘ BEZPIECZNIEJ WZMOŻONE KONTROLE POLICJI I WYDZIAŁU TRANSPORTU MOŻNA JEŹDZIĆ

Oglądasz 1-25 z 176
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■