POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.12.2010, 17:52:18] • Region

Bus wjechał do rowu. Dwie kobiety ranne. Z samochodu wydostali je strażacy!  

Bus wjechał do rowu. Dwie kobiety ranne. Z samochodu wydostali je strażacy!  

fot. Mariusz Faerber

Z Goleniowa do Świnoujścia wracał dziś po południu bus jednej z firm przewozowych. Około godziny 16.30, między Parłówkiem a Troszynem, podczas manewru omijania samochodu stojącego na drodze, wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Pojazd przewrócił się na bok.  

16 pasażerów o własnych silach upuściło busa. Do Świnoujścia wracają podstawionym pojazdem. Dwie kobiety uwięzione między fotelami uwolnili strażacy z Kamienia Pomorskiego.

Bus wjechał do rowu. Dwie kobiety ranne. Z samochodu wydostali je strażacy!  

fot. Mariusz Faerber

- Za pomocą sprzętu hydraulicznego odcięli fotele. Jedna osoba została ewakuowana na zewnątrz pojazdu przez okno dachowe busa, druga na desce ratowniczej przez tylne drzwi – mówią strażacy. – Poszkodowane odwieziono karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitali.

Bus wjechał do rowu. Dwie kobiety ranne. Z samochodu wydostali je strażacy!  

fot. Mariusz Faerber

Jedna z kobiet trafiła do Kamienia Pomorskiego. Druga z poważniejszymi obrażeniami do szpitala w Goleniowie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 176, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 151-175 z 176

Madzia • Niedziela [12.12.2010, 18:34:10] • [IP: 95.129.226.***]

Pisaliśmy nie dawno o kole a teraz o rowach, i tak jeżdżą tam ci młodzi, ten co wjechał teraz do rowu to cały czas rozmawia przez telefon od Ś-cia do Sz-cina i spowrotem tak samo, przyjmujcie takich oszołomów to bedziecie wiatr wozić, bo już odeszło dużo i ja też bo niema tam już kierowców bo tych dobrych i prawdziwych kierowców zwolnili, kiedy koniec NOR-BUSa bedzie ?? jaką karę poniusł synalek za koło -- to jest kierowca dopiero??

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:22:28] • [IP: 195.117.222.*]

W Jomsborgu i Norbusie nie zrobią nawet rezerwacji na krótkich trasach

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:19:57] • [IP: 217.97.193.***]

W CZWARTEK WIECZOREM WRACAŁEM SWOIM AUTEM ZE SZCZECINA, RÓWNIEŻ BUSEM. ŚNIEŻYCA, NA DRODZE SZKLANKA, WSZYSCY JADĄ GĘSIEGO 50km/h, TIRY OSOBÓWKI DOSTAWCZAKI.CAŁĄ DROGĘ NIE WYPRZEDZA NIKT - NIKT POZA DWOMA BUSAMI, JEDEN JOMSBORGA DRUGI NORBISA.

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:19:24] • [IP: 195.117.222.*]

Firmy przewozowe powinny zwiększyć limit czasu przejazdu w okresie zimowym.Warunki jazdy w okresie zimowym są bardzo trudne a rozkład jazdy jest taki sam jak w lecie.Główną przyczyną bardzo częstych wypadków na tej trasie jest pośpiech.

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:19:05] • [IP: 80.245.180.***]

no niestety winny kierowca bo bez zimówek może nie pojechac a predkośc ma dostosowac do warunków na jezdni, to ze drogowcy spią to inna sprawa

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:18:05] • [IP: 195.117.222.*]

ponad rok czasu korzystam z usług firmy Emilbus jestem zadowolona, wypadku nie było, kolo nie odpadło.Najgorzej z drobnymi rano ale i z tym sobie poradziłam wykupuję karnet Kierowcy w porządku, ogólnie lubię kierowców. Stanem nawierzchni dróg trzeba się zająć odśnieżyć, posypać, przecież są jeszcze na ten cel pieniążki czy za długo zima trwa.

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:17:27] • [IP: 80.245.180.***]

kobieto co lubisz jeździc poczytaj o przepisach a wtedy sie dowiesz ze na takiego busa to musisz miec prawko na autobus i skonczony kurs na przewóz osób to ci sie odechce jeździ bo łącznie koszt może prrzekroczy 10 000 zł

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:16:09] • [IP: 93.94.190.***]

teraz jest ślisko i to główna przyczyna tego wypadku, pozdrowionka dla kierowców...

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:15:43] • [IP: 80.245.187.**]

oj NOR-BUS, NOR-BUS ?!

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:14:08] • [IP: 95.129.224.***]

tutej akurat pasy bezp byly a w konkurencyjnej firmie h.. a nie pasy... To nie kierowca jest winny tylko po 1-warunki pogodowe (cos o tym wiem) a po 2-gie to firma. ..która goni i goni zeby byc nr1 na trasie s-cie ;szczecin...KIerowca nie dojedzie na czas kilka razy. ..Nie stety -traci etat...Takie sa REALIA...

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:13:14] • [IP: 88.156.233.*]

Nie oskarżajmy pochopnie, wczoraj jechałam rano do Szczecina, warunki na drodze były dramatyczne. Wybrałam firmę Nor-bus. Kierowca jechał ostrożnie dostosowując prędkość do warunków na drodze. Wracając również wybrałam tę firmę.

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:11:25] • [IP: 93.94.190.***]

Ja codziennie dojeżdżam busem i nie mogę powiedzieć na kierowców oni jednego złego słowa. Jeśli codziennie nie podróżujecie z tymi firmami to się nie wypowiadajcie!! A co się dzieje gdy kierowca jedzie wolniej i nie zdąży na prom...

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:11:11] • [IP: 93.94.188.***]

Busiarze jak zwykle zap...ja jak glupi, ile juz ludzi zginelo przez takich debili

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:10:48] • [IP: 79.162.191.***]

a jestesm ciekawa jakiej firmuy panowie rozmawiaja sobie przez telefon kierujac jedna reka w takich waronkach szok. ...sama boje sie jesdzic z tymi panami ale jak niema czym sie dostac do domu siada sie wlasnie do... oj nie ma kontroli nad nimi

JancioWodnik • Niedziela [12.12.2010, 18:10:08] • [IP: 192.168.1.**]

przeciez kazdy pasazer jedzie na wlasna prosbe. Jesli ktos sie decyduje na busa i widzi ze pada snieg to chyba bierze pod uwage ze jest to obarczone pewnym ryzykiem?? Zostawcie kierowcow, oni jezdza tak jak im kaza, taka praca. Zaloze sie ze polowa krzykaczy jezdzi tymi samymi busami a nie pociagami PS gdzie drwa rabia...tam kucharek szesc :)

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:09:59] • [IP: 217.97.193.**]

a to ci kolesie co pol drogi gadaja przez telefon pozdrawiamy

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:07:21] • [IP: 93.94.190.***]

Niech dobrze płacą i kobiety zaczną przyjmować za kierowców sama bym poszła bo lubię jeździć ale za konkretne pieniądze :)

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:06:10] • [IP: 92.42.118.***]

Ty gościu sam jesteś szaleńcem - Ja sam jestem kierowcą zawodowym i dziś są naprawdę ciężkie warunki do jeżdżenia samochodem, a co dopiero chodzić ? Mam teraz pytanie do władz miasta, co jest w z wami zróbcie coś.

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:05:26] • [IP: 93.94.190.***]

Niech dobrze płaca i kobiety zaczną przyjmować sama bym się przyjęła bo lubię jeździć :)

agnieszka • Niedziela [12.12.2010, 18:04:04] • [IP: 178.238.253.***]

COS WIADOMO MOJ ZNAJOMY JECHAL BUSEM1/?!?!!

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:03:17] • [IP: 93.94.190.***]

Co za kierowcy szkoda słów nie liczą się z tym ze ludzi wiozą i mogą krzywdę zrobić śpieszy im się.

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:02:51] • [IP: 178.238.251.***]

Zimowa podróż samochodowa może tak się kończyć !

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:02:48] • [IP: 83.23.196.***]

Mylisz się gościu malinowy ta firma jeżdzi zgodnie z przepisami!! GDZIE SĄ DRODOWCY!!

Gość • Niedziela [12.12.2010, 18:00:19] • [IP: 195.117.222.*]

Oczywiście kierowca winny drogi odśnieżone, posypane

Gość • Niedziela [12.12.2010, 17:59:53] • [IP: 94.254.187.***]

I znowu NOR-BUS !! Co to za nieodpowiedzialni kierowcy !! Za kraty ich !

Oglądasz 151-175 z 176
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■