POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.12.2010, 10:41:21] • Świnoujście

Sznurek zamiast bramki

Sznurek zamiast bramki

fot. Czytelnik

Wczoraj przy przeprawie promowej w centrum miasta zepsuł się mechanizm podnoszący bramkę, jaka jest tuż przed wjazdem na „Bielika”. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej musieli przeciągać sznurek, aby dać kierowcom znać, że można już wjeżdżać na pokład.

Niektórzy zmotoryzowani narzekali co prawda, że sznurka nie bardzo było widać. To przecież jednak dość oczywiste kiedy można wjechać na prom.

Sznurek zamiast bramki

fot. Sławomir Ryfczyński

- Tym bardziej, że w tygodniu korzystają z tej przeprawy tylko mieszkańcy. A oni przecież powinni się orientować, albo logicznie pomyśleć, że najpierw muszą opuścić prom pasażerowie, potem zjechać samochody i dopiero jak „Bielik” jest pusty to mogą wjeżdżać auta. W takiej kolejności jak wskaże pracownik ŻŚ - mówi jeden z kierowców.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Środa [15.12.2010, 19:24:20] • [IP: 92.42.116.**]

a gdzie zenada?

Gość • Środa [15.12.2010, 09:30:21] • [IP: 217.97.193.***]

A wczoraj prom z Warszowa odpłynął o czasie o 21 ej mimo że ludzie z pociągu dobiegali już do bramki. Zabrakło odrobinę ludzkiej życzliwości. Garstka ludzi w większości starszych czekała 20 min. A pogoda była jaka była. Są sympatyczni co poczekają ta minutę czy półtora i są tacy, co przed nosem co klapy podciągają. Idą święta. Temu panu z promu też życzymy wszystkiego najlepszego

aborygen • Wtorek [14.12.2010, 22:37:10] • [IP: 217.97.193.***]

A idiotom wpatrzonym w światła przypominam, że:1.Polecenia kierującego ruchem są ważniejsze od świateł! 2.Światła są ważniejsze od ustawionych znaków drogowych! 3.Rozsądek i ostrożność zawsze bezcenne!

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:08:29] • [IP: 95.129.226.**]

chociaz cos robili a nie w ciepełku interent pizza i tv

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:06:07] • [IP: 77.114.207.***]

No za Komuny był już taki, co wracał z Albatrosa i zasnoł przed szlabanem a potem ocknoł się w swoim Moskwiczu w kanale nazywał się Dyr.Odry.J. Hebel...

Gość • Wtorek [14.12.2010, 18:35:45] • [IP: 83.21.22.***]

Ale mi to sensacja! popsuło się i tyle. Wszystko ma prawo się popsuć. Dali radę?-dali, więc po co ten rozgłos?

Gość • Wtorek [14.12.2010, 18:15:20] • [IP: 93.94.188.***]

Z tym myśleniem" LOGICZNYM" to bym podyskutował :-)

Gość • Wtorek [14.12.2010, 17:32:55] • [IP: 93.94.188.***]

IP: 195.117.222.* Świnoujski" erudyto" - poprawna i tylko obowiązująca forma to, gwoli ścisłości. Korzystaj czasam z książki - to rzecz z papieru - nie ma klawiszy.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 16:52:46] • [IP: 83.21.22.***]

co kogo obchodzi sznurek

Gość • Wtorek [14.12.2010, 16:31:18] • [IP: 80.245.182.***]

Do 186. Dopalacze mają siłę. To nie lampy się palą ino w dachu są szerokie szczeliny dla światła dziennego.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 16:25:36] • [IP: 195.117.222.*]

Tak z woli ściśłości to już mogli postawić pachołki tak jak to robią w sezonie gdy puszczają trzeci prom

Gość • Wtorek [14.12.2010, 16:18:28] • [IP: 195.117.222.*]

Do 186 Swiatła były przygotowane do bezobsługowej przeprawy ale nasze społeczeństwo do tego nie dorosło i może dobrze bo kilka lub kilkanaście osób ma pracę. POZDRAWIAM

Gość • Wtorek [14.12.2010, 15:45:32] • [IP: 93.94.188.***]

Sznurek, to też jakieś prymitywne zabezpieczenie :-)

Gość • Wtorek [14.12.2010, 14:25:07] • [IP: 92.42.119.***]

jak widac glupich ludzi w swinoujsciu nie brakuje dlatego tez sa takie sytuacje i niedomowienia

Gość • Wtorek [14.12.2010, 13:51:12] • [IP: 80.245.189.***]

bez sensu ten artykuł

Gość • Wtorek [14.12.2010, 13:49:47] • [IP: 217.97.193.**]

tak wieje ze sznurek nie jednemu sie przyda:P

Gość • Wtorek [14.12.2010, 13:32:34] • [IP: 80.245.181.***]

nie którzy kierowcy to ciołki, na prom można wjechać przykładowo wtedy kiedy pali się zielone światło stojące przy promie, oprócz sygnalizacji świetlnej wpuszczają pracownicy żeglugi świnoujskiej, że nie wspomnę o sytuacjach które omawiane są na stronie tytułowej, drodzy kierowcy nikt za was nie będzie logicznie myślał, a ja nic śmiesznego nie widzę z powieszonego awaryjnie sznurka

Gość • Wtorek [14.12.2010, 13:05:13] • [IP: 88.156.235.***]

Toż to szok sznurek nie jednego uratował, można się na rowerze rozpędzić i odfrunąć w siną dal z końca pomostu.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 13:02:02] • [IP: 93.94.186.**]

W takim razie po co są światła na górze?? Czy tylko ja je widzę!! Masakra. kolejny bezsensowny zakup naszego prezia!!

Gość • Wtorek [14.12.2010, 12:58:46] • [IP: 80.55.145.**]

o ja pitole dobrze ze sznurek rozwineli bo inaczej do kanału bym wjechał-co głupoty

Gość • Wtorek [14.12.2010, 12:35:28] • [IP: 80.245.184.***]

a łysy walnął grzywą o kany kuli

POLAKO-FOB • Wtorek [14.12.2010, 12:31:52] • [IP: 92.42.112.***]

TA BRAMKA BYŁA NA DOPALACZACH! ! ! POWINNI JĄ DO WIĘZIENIA WZIĄĆ ! ! !

Gość • Wtorek [14.12.2010, 11:32:00] • [IP: 80.245.191.***]

a jednemu sznurkowemu pękła gumka od majtek i to jest wiadomość

Gość • Wtorek [14.12.2010, 11:18:29] • [IP: 92.42.116.***]

jak tam janusz na przeprawie, daje rade?

Gość • Wtorek [14.12.2010, 10:59:17] • [IP: 92.42.113.***]

Przeprawa bielik ma juz okolo 10 LAT i niejest to pierwszy przypadek zepsucia szlabanow a nie bramki jak napisano w artykuje. Wiec sie pytam gdzie byli w tym czasie rodzice redaktora hehe :)

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■