POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [14.12.2010, 17:30:30] • Świnoujście

SLD i PiS razem

SLD i PiS razem

fot. Sławomir Ryfczyński

Prawie cała władza w Świnoujściu w rękach lewicy. Po prezydencie i przewodniczącym Rady lewica od dziś ma wiceprzewodniczącego Rady i przewodniczącego komisji rewizyjnej - i to dzięki głosowi radnego PiS.

W tajnym głosowaniu radni zadecydowali, że pierwszym
wiceprzewodniczącymi Rady zostanie Ryszard Teterycz z SLD. Z nieoficjalnych informacji wynika, że co najmniej 1 radny PiS głosował za, drugim wiceprzewodniczącym został przedstawiciel lokalnego komitetu Zenon Gudzowski.

SLD i PiS razem

fot. Sławomir Ryfczyński

Radni wybierali tez m.in. przewodniczącego komisji rewizyjnej. W głosowaniu przepadł kandydat PO Dariusz Śliwiński, radni SLD, PiS-u oraz 2 radnych z lokalnych komitetów poparło Stanisława Bartkowiaka z SLD. W 21 osobowej razie miasta Świnoujście lewica ma 10 radnych.


komentarzy: 124, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 124

Gość • Wtorek [14.12.2010, 23:15:24] • [IP: 178.42.230.**]

Cała władza w rękach Rad. To przypomina w 100% czasy minione. Cała merytoryczna opozycja w rękach prasy-brak! Został się ino ten portal-iświnoujście. Czy podoła? Wątpię, bo to jak mafia. Choć do mafii daleko i to taka przenośnia, to coś w tym jest. Stołki rozdane. Kasa z naszych podatków pewna na 4 lata.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 23:04:44] • [IP: 80.245.188.***]

SLD boi sie kontroli, więc przepadl Sliwinski w komisji rewizyjnej.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:51:42] • [IP: 83.11.134.**]

Mieszkańcy olali ten cyrk i nikt nie przyszedł na sesję, nawet Tyszka ! ?

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:40:58] • [IP: 88.156.233.***]

A co się stało z barchanami Pani radnej oj dzisiaj sie przydały chyba że była zmiana na stryngi

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:37:01] • [IP: 80.245.188.***]

Ci co piszą że PO podnosi podatki, ale po wygranych wyborach SLD zafundowało wam podwyżkę za użytkowanie wieczyste od 700% do 1000% to dopiero jest podwyżka, VAT to pikuś. Czemu tego nie ogłosili przed wyborami komunistyczne cwaniaki, nie mają na premie, to teraz będą mieli kosztem mieszkańców. co wy na to.

Były wyborca PIS • Wtorek [14.12.2010, 22:35:07] • [IP: 88.156.233.***]

Mrozek i Staszyński to już historia świnoujskiego PIS. Ciesze się że do rady wszedł Staszyński godnie zastąpi Janca i huszcze te jego czytanie, te błyskotliwe dowcipy z których tylko on się śmieje gdyż reszta niedorosła do jego poziomu intelektualnego poprostu nie może za nim nadązyć... A tak na pważnie to gdyby była koalicja nawet cicha partii PIS i SLD to czy wycieli by E.Zajaca ?? NIE ! to jest układ pomiedzy prywaciarzami z PIS a paria SLD. Zobaczcie jak się E. Zajac zachował

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:29:13] • [IP: 88.156.233.***]

nie sądzę aby Pan Zając był zdolny do inteligentnych zachowan:))

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:25:39] • [IP: 178.238.252.***]

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:56] • [IP: 95.129.225.**] nie no poprostu jak nie mogłem na to nie wpasc, propaganda sukcesów wrzoda milera jak lenin zawsze zywy. ;-)

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:23:19] • [IP: 95.40.192.**]

Mam propozycię, na przyszłe wybory odsuńmy PO od władzy, bo nas puszczą z torbami...

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:22:25] • [IP: 195.117.222.***]

przeca już od 4 lat jest sojusz esldi z pis. niejaki jojo brudziński w 2006 zawarł pakt o nieagresji z żmiurasem. czym zmuras zapłacił niewiadomo. ale łysolec postawiony przez joja w urzędzie wojewódzkim już po wywaleniu go z szczecina dostał trytona. W PIS-du.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:12:39] • [IP: 95.40.192.**]

A co za Partia weszła o nazwie. RAZEM ?

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:05:25] • [IP: 80.245.180.**]

Niech ktoś zaprzeczy że polityczni nie umieją się ustawić w życiu.W wojsku też zawsze byli tam gdzie było najwięcej konfitur.Teraz wystarczy chociażby popatrzeć na zdjęcie.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 22:01:36] • [IP: 95.40.192.**]

Niektórzy z PIS, to są ludzie. JECRHY. Widzisz na kogo głosowałeś?

Gość Bart • Wtorek [14.12.2010, 21:58:58] • [IP: 83.3.179.***]

od dawna wiadomo kto opanował PIS w Świnoujściu wystarczy zajrzeć w życiorysy tych panów.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:56:30] • [IP: 95.129.225.**]

Gościu z 20.57 - służę przykładem; L. Miller (rząd SLD 2001-2005) obniżył podatek CIT (dla przedsiębiorców) nie pamiętam dokładnie ale chyba z 30% zmniejszył na 19%. Efekt? zmniejszenie szarej strefy i wyższe wpływy do budżetu państwa, rozwój przedsiebiorczości. Szczytem możliwości Rządu PO jest tzw. jedno okienko, w którym przedsiębiorca załatwia rejestrację firmy nie jeden dzień, ale prawie miesiąc! PO to partia wydmuszka, dużo gada - nic nie robi a cuda i PR to jej specjalność.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:54:12] • [IP: 195.117.222.***]

Wszystko zaczęło się gdy opozycja nie chciała się zjednoczyć po to by przewodniczącym Rady został ich przedstawiciel. Zdecydowanie by to było lepsze dla Naszego miasta. W demokracji jedynowładztwo to nie jest dobry pomysł. Ale niestety za parę srebrników PiS się sprzedał. Czyżby to był ostatni pocałunek?

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:44:04] • [IP: 80.245.181.***]

Pan przew. to chyba nawet śpi w tym łańcuchu.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:43:25] • [IP: 93.94.186.**]

brawo Andrzej!!

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:42:23] • [IP: 178.238.252.***]

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:14] • [IP: 80.245.191.***] a co by było gdyby...?? co by mozna było mówic po? a no nic, twoje rewolucyjne dosc plytkie wnioski uwagi zachowaj dla sie ;-)

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:42:07] • [IP: 83.21.72.**]

Bardzo inteligentnie zachował się Radny Edward Zając gdy zgłaszano kandydatury na przewodniczącego komisji rewizyjnej.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:34:13] • [IP: 83.20.195.**]

Wszystkie budynki czerwone ich. Tylko dlaczego w tym jednym nie chcą im otworzyć drzwi/bramy ?

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:30:01] • [IP: 83.20.195.**]

Nad niektórymi wisi klątwa kodeksu karnego - poświadczenia nieprawdy, fałszowanie dokumentów, nadużycie władzy, przekroczenie uprawnień, nadużycie funkcjiitd... Kiedy i czy zmienią prokuratora, czy dalej będą brnąć w bezprawiu ?? !!

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:26:16] • [IP: 217.97.193.**]

w biedronce słyszałem jak dwóch ludzi rozmawiało na temat sesji...mała wszawa łysa menda...nie wiecie czasem o kogo chodziło??hihihihizastąpia hihihi owa..menda tak mniemam radnego Huszczę i jeszcze b yło dziadzio piernik ale mamy dowcipnych mieszkanców szkoda tylko ze prawdopodobnie nie byli głosowac!!

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:22:51] • [IP: 92.42.119.***]

Jak znam życie przewodniczacy rady[specjalnie z malej litery}, będzie zawsze zakladał łańcuch, a dlaczego?Domyslcie się sami.

Gość • Wtorek [14.12.2010, 21:16:26] • [IP: 80.245.191.***]

Dzisiaj było ślubowanie radnego Bartkowiaka i pewnie stąd ten łańcuch u Sujki, spoko przewodniczący

Oglądasz 51-75 z 124
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■