POGODA

Reklama


Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [04.05.2011, 17:06:51] • Region

Niezwykła akcja ratunkowa. Wyciągnęli z Zalewu Szczecińskiego tonącego orła

Niezwykła akcja ratunkowa. Wyciągnęli z Zalewu Szczecińskiego tonącego orła

fot. Mariusz Suwalski

Trójka fotografów chcąc sfotografować orły bieliki, pływała łodzią pomiędzy Stepnicą a Wolinem. W pewnym momencie zobaczyli nad lustrem wody walczące orły. Jeden z nich wpadł do zalewu i nie potrafił samodzielnie poderwać się do lotu. Zadecydowano o akcji ratunkowej.

Mariusz Suwalski, Sławomir Szychowski oraz Michał Mucha wybrali się we wtorek (3.05) na fotograficzną wyprawę.

- Mieliśmy doskonałą pogodę na zdjęcia. Fotografowaliśmy właśnie dwóch walczących ze sobą samców orłów. Gdy zobaczyliśmy jednego z nich spadającego do wody, sądziliśmy, że za chwile wzbije się w powietrze – mówi Mariusz z Międzyzdrojów. - Mijały sekundy, a on trzepotał bezradnie skrzydłami i słabł. Zadecydowaliśmy, że należy szybko mu pomóc – dodaje.

Niezwykła akcja ratunkowa. Wyciągnęli z Zalewu Szczecińskiego tonącego orła

fot. Sławek Szychowski

Właściciel łodzi Edward Garncarzyk podpłynął do opadającego z sił ptaka by wyciągnąć go na pokład.

- Baliśmy się, aby nie zrobić bielikowi krzywdy, ani żeby on nie zranił żadnego z nas. Jego potężny żółty dziób i wielkie szpony budziły respekt – mówi.

Akcja ratunkowa powidła się. Fotografowie dopłynęli do brzegu i wypuścili wielkie ptaszysko. Bielik mógł osuszyć w słońcu pióra i polecieć dalej.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Maślankiewicz • Poniedziałek [09.05.2011, 17:31:58] • [IP: 213.186.90.*]

Dopełniacz - kogo? czego? Dwóch walczących samców orłów. Biernik - kogo? co? Dwa walczące samce orłów. Ale to wina piszącego, nie tego ratownika. Poza tym rację mają czytelnicy, bielik jest orłanem.

Gość • Poniedziałek [09.05.2011, 12:19:12] • [IP: 80.52.151.**]

Koniec tej całej historrii nie jest niestety taki kolorowy.Ptak ten został wypuszczany na brzeg, jednak był na tyle mokry i osłabiony, że jego skrzydła obkleiły sie silnie błotem i ptak ten nie był w stanie się poruszać. Naszczęscie został znaleziony przez następnych fotogfagików- przyrodników i przekazany do WolińskiegoPN skąd dobrzy ludzie wysłali go do azylu dla dzikich zwierząt skąd następnie wkrótce (po leczeniu i rekonwalenscencji) poleci ponownie w niebo.

Gość • Sobota [07.05.2011, 10:17:16] • [IP: 83.21.162.***]

Wspaniałe zdjęcie. ..Gratulacje dla fotografa, powinni się wzorować ten wyprodukowali mewę jako pomnik orla. Narażając na pośmiewisko ideę pomnika ORŁA BIAŁEGO.

Gość • Sobota [07.05.2011, 03:49:24] • [IP: 94.116.162.***]

ale fajowe dinozaury

Gość • Piątek [06.05.2011, 21:08:46] • [IP: 77.114.92.**]

Błąd w nazwisku powinno być Gancarczyk zamiast Garncarzyk

Gość • Czwartek [05.05.2011, 23:43:18] • [IP: 92.42.117.***]

Orły też należą do rodziny jastrzębiowatych. Ale Bielik to rodzina jastrzębiowatych, podrodzina myszołowy.

Gość • Czwartek [05.05.2011, 23:37:22] • [IP: 88.156.233.***]

orła cień!

Gość • Czwartek [05.05.2011, 21:19:51] • [IP: 80.245.181.***]

Bielik (zwyczajny) (Haliaeetus albicilla) – gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych (Accipitridae).

Gość • Czwartek [05.05.2011, 20:54:32] • [IP: 93.94.184.***]

Ale kozackie są te orły.

Gość • Czwartek [05.05.2011, 16:48:46] • [IP: 88.156.234.***]

Bielik to orłan, a zdjęcie cudowne!

Gość • Czwartek [05.05.2011, 16:31:48] • [IP: 95.129.225.***]

ale fajnie

Gość • Czwartek [05.05.2011, 15:46:25] • [IP: 192.168.4.***]

przecież to nie orzeł..

Gość • Czwartek [05.05.2011, 14:59:20] • [IP: 93.94.186.**]

Spory :D prawda niech pokażą zdjęcia z walki ;d

Gość • Czwartek [05.05.2011, 13:26:27] • [IP: 80.245.179.***]

Nie macie zdjęć z walki?

Gość • Czwartek [05.05.2011, 13:06:56] • [IP: 217.97.193.**]

ale z twarzy to ptaszydło ma niezły wnerw :)

Gość • Czwartek [05.05.2011, 12:00:25] • [IP: 217.97.193.***]

Pogratulować fotografom niesamowitego ujęcia oraz akcji ratowniczej.

pritter • Czwartek [05.05.2011, 11:07:48] • [IP: 88.156.235.***]

Brawo Mariusz, może przelatywał F-16 i zachaczył skrzydłem?

Gość • Czwartek [05.05.2011, 10:56:41] • [IP: 80.245.178.**]

Zgadza się, bielik nie jest orłem! A dla fotografów wielkie brawa!:)

Gość • Czwartek [05.05.2011, 10:17:51] • [IP: 80.245.178.***]

"Dwa walczące ze sobą samce orła". Autorów " dwóch walczących ze sobą samców orłów" zachęcam, aby napisali gdzieś do Warszawy, tam reformują język polski lekko z ruska, kupują tego rodzaju dziwolągi.

Gość • Czwartek [05.05.2011, 09:54:57] • [IP: 80.52.151.**]

Ale tego samego bielika, który NIE JEST orłem, znaleziono raz, jeszcze, co świadczy o tym, że jednak doznał obrażeń. Jest teraz leczony, inaczej umarłby z głodu. Więcej w komentarzu na ikamien.pl

Gość • Czwartek [05.05.2011, 09:48:19] • [IP: 93.94.184.***]

Ratunek takiego ptaka do najłatwiejszych pewnie nie należy :D

Gość • Czwartek [05.05.2011, 08:55:43] • [IP: 80.54.123.***]

Wreszcie coś pozytywnego:-) Super !

Gość • Czwartek [05.05.2011, 08:36:02] • [IP: 109.255.100.**]

Przegrał walkę z rywalem i powinna nastąpić naturalna selekcja

Gość • Środa [04.05.2011, 23:18:27] • [IP: 217.97.199.**]

Haha?? Ale ma mordke ; D jak ferder kiepski

KOO -Świnoujście • Środa [04.05.2011, 22:50:52] • [IP: 80.245.182.***]

Super robota Panowie ! Wielkie dzięki !!

Oglądasz 1-25 z 31
■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■