POGODA

Reklama


Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Środa [11.05.2011, 16:01:11] • Świnoujście

Chcą budować super hotel i molo

Chcą budować super hotel i molo

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Kołobrzeski inwestor Zdrojowa Invest chce w Świnoujściu wybudować super nowoczesny kompleks hotelowy połączony z molem. Po kompleksie wypoczynkowo- rekreacyjno-zdrowotnym spółki Interferie i hotelu Hampton by Hilton byłby to już trzeci tak nowoczesny obiekt w naszym mieście.

Kompleks kołobrzeskiej spółki ma powstać we wschodniej części Baltic Park, na przedłużeniu ulicy Chrobrego (po lewej stronie wchodząc na plaże, tam gdzie teraz straszy potężna dziura). Działka ma 25 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Sama zabudowa miałaby 9 tys. metrów kwadratowych. Cały kompleks składać się będzie w sumie z 4 obiektów, w tym 2 hoteli. Wyższy 4-gwiazdkowy będzie bliżej ulicy Uzdrowiskowej. Drugi, niższy 5-gwiazdkowy bliżej plaży i morza. W całym kompleksie ma być 120 pokoi jednoosobowych, pięćset 2-osobowych i 71 apartamentów;do tego pełna baza zabiegowa SPA & Wallnes, potężna sala konferencyjna na 1400 osób, przystosowana do funkcji koncertowo-widowiskowej, ze specjalną akustyką. Zaprojektowany został również aquapark z dwoma basenami, zjeżdżalniami, jacuzzi, sztucznymi falami, a nawet barem w jednym z basenów. Do tego dwusalowe mini multikino, klub, nocny, restauracje, kawiarnie, klub fittnes, boiska do squasha, korty tenisowe, basen zewnętrzny, boisko do siatkówki. Tarasy widokowe będą służyły jako punkty widokowe, ale również i miejsca rekreacyjno rozrywkowe.

Chcą budować super hotel i molo

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Na parterach budynków kompleksu znajdą się centra usługowe, sklepy. Pierwszy, największy hotel ,wraz z aquaparkiem ,inwestor chce wybudować już do sezonu letniego 2014 roku; potem kolejne, a na końcu całość połączona zostanie z molem. Na jego końcu znajdzie się restauracja i kawiarnia, a w odnogach miejsca do cumowania jachtów ( letni port jachtowy). Kompleks Baltic Park Molo (to na razie wstępna, robocza nazwa) byłby największym tego typu na zachodnim wybrzeżu Bałtyku.

Chcą budować super hotel i molo

fot. Urząd Miasta Świnoujście

- Po raz pierwszy w Polsce obiekt turystyczny łączyłby aż tyle funkcji – podkreśla Szymon Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest i wylicza: - Wypoczynkowa, rozrywkową, sportową, kulturalna, apartamentowi, zdrowotną , rehabilitacyjną itd.

Chcą budować super hotel i molo

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Projektantem kompleksu jest warszawska pracowania Projektor. Sam inwestor to firma doskonale znana już na rynku. W Kołobrzegu wybudowała obiekty Marina Hotel, Sand Hotel. W tej chwili kończy budować kolejny kompleks 5-gwiazdkowy w Kołobrzegu i w Szklarskiej Porębie . Rozpoczyna też budowę w Ustroniu Morskim. Ale inwestor podkreśla, ze inwestycja w Świnoujście będzie jego najnowocześniejszą i największą .

- Zdecydowaliśmy się budować w Świnoujściu, bo urzekła nas tutejsza przepiękna, szeroka plaża i krajobrazy, w które nasz kompleks idealnie się wtopi – mówi Szymon Wróblewski.

Chcą budować super hotel i molo

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, podczas spotkania z inwestorami, zasugerował, żeby w kompleksie Balic Park Molo powstała również dyskoteka dla młodych ludzi.

- Młodzież miałaby super miejsce do zabawy, którego w tej chwili brakuje w naszym mieście – dodaje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Hotel będzie też jednym z największych zakładów pracy w Świnoujściu.Docelowo w całym kompleksie ma być zatrudnionych około 350 osób.


komentarzy: 152, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 152

Gość • Środa [11.05.2011, 20:23:48] • [IP: 83.13.154.***]

To będzie Hotel Robotniczy dla pracowników Gazoportu z widokiem na swój zakład pracy.

Kosia • Środa [11.05.2011, 20:14:44] • [IP: 80.54.123.**]

Ilu" inwestorów budujących" Świnoujściu piękne hotele i wspaniałe molo już" przerabialiśmy". W związku z takimi planami zwykle przychodzą mi na myśl szklane domy Żeromskiego. Nie wierzę już...

porucznikborewicz • Środa [11.05.2011, 20:12:25] • [IP: 80.245.191.**]

Pożyjemy, zobaczymy. Inwestycja tak duża że kopertę trzeba będzie podać obok stołu bo pod nim się nie zmieści.

Bździągwa • Środa [11.05.2011, 20:10:59] • [IP: 31.63.231.**]

Ci co nosa nie wystawili dalej niż kursuje Bielik, to może im się to podobać.

Gość • Środa [11.05.2011, 20:03:10] • [IP: 80.245.188.***]

Nie napalajcie się, kogo będzie na to stać, napewno dyskoteka nie za 20 zł.

Gość • Środa [11.05.2011, 19:41:38] • [IP: 88.156.233.*]

mogą sobie chcieć hahahahhaa

Gość • Środa [11.05.2011, 19:40:37] • [IP: 194.72.73.***]

JAK SLD DOSTANIE DOBRZE W LAPE, TO WYBUDUJA...

warszawiak • Środa [11.05.2011, 19:37:45] • [IP: 46.113.43.***]

co roku spedzam tydzien urlopu w Waszym miescie.nie rozumiem lamentu mieszkańców Swinoujścia.Naprawde nie zauważacie tego że Wasze miasto stale sie rozwija?Pierwszy raz byłem u Was 9 lat temu.Od tamtej pory miasto naprawdę wypiekniało, dzieje sie w nim wiele dobrego.A wszystkim mieszkancom którzy twierdzą że Międzyzdroje są i tak lepsze, powiem krótko - to dziura w porównaniu ze Świnuojsciem!Pozdrawiam Z Warszawy!

idiota świnoujski • Środa [11.05.2011, 19:33:51] • [IP: 93.94.185.***]

...trele-morele ! Chyba, że w 2056 roku...?

Gość • Środa [11.05.2011, 19:30:00] • [IP: 77.17.157.***]

Jednym słowem gazoport nakręca miasto.Tylko dalej tak trzymać.

Gość • Środa [11.05.2011, 19:17:21] • [IP: 80.245.178.***]

Już nie zliczę ilu obiecało wybudowanie mola, prędzej uwierzę w to że Kopernik była kobietą.

Gość • Środa [11.05.2011, 19:11:34] • [IP: 89.174.73.**]

za ile ta firma kupi grunt pod budowe ?

Gość • Środa [11.05.2011, 18:57:31] • [IP: 88.156.233.**]

Ruch-Flota 0:1, no nie chcę was straszyć ale awans na wyciągnięcie ręki !!

Gość • Środa [11.05.2011, 18:40:56] • [IP: 80.245.190.*]

To ta działka, co ma fałszywa księgę wieczysta ? Jeśli grunt ten został sprzedany przed planem zagospodarowania przestrzennego to należy dalej do miasta. Takich ksiąg fałszywych jest pełno, bo w sądzie są największe przekręty.

Gość • Środa [11.05.2011, 18:38:48] • [IP: 93.94.184.***]

Ciekawe kto przyjedzie tutaj, a moze zeby patrzec na cudowny gazoport!? Kazdy hotel np.w Egipcie jest 10 razy ladniej polozony!

Gość • Środa [11.05.2011, 18:38:00] • [IP: 161.156.101.*]

Super sprawa, byle bez dyskoteki by sie ludzie mogli wyspac!

Gość • Środa [11.05.2011, 18:37:58] • [IP: 80.245.184.***]

to ze chca - to jeszcze nieznaczy że- beda budować--ja tez bym dużo rzeczy ;;;;;; chciał''''''''''---zrobic. ale jak zwykle u nas, prędzej powstana nowe kartonowe stragany- niz takie cudo!!-- nasze wnuki co sie teraz rodza ----już zacierają ręce---- a pleban juz zamówiony na poswięcenie kamienia węgielnego??-- 1-szy kwietnia już był...

Gość • Środa [11.05.2011, 18:33:51] • [IP: 88.156.232.**]

projelt niczemu sobie... żeby 50% z tego sie udało to bedzie super... hotel juz nie wazny ale molo, klub z dobrą muzyką na poziomie(nie jakies tam dicho) i kino to strzał w dychę bo bez tego to lipa jest... nawet gorsze pipiduwy to mają a swinoujscie nie. .. az dziw bierze... wstyd i chańba!! szkoda tylko ze musi byc inwestor i taka inwestycja zeby takie oczywiste rzeczy ludziom proponowac...

Gość • Środa [11.05.2011, 18:27:01] • [IP: 178.238.252.***]

Bździągwa ma racje stanie w stanie surowym wtedy bedziemy sie cieszyc ze mamy cos lepszego niz w miedzygnojach czy herinsdorfie

Gość • Środa [11.05.2011, 18:23:26] • [IP: 95.129.224.**]

trzeci nowoczesny obiekt?? a gdzie te dwa?

Gość • Środa [11.05.2011, 18:22:43] • [IP: 79.184.238.***]

Juz tyle razy budowano molo, że az rzygaĆ SIE CHCE, OSTATNI BUDOWNICZY TO BALTIC PARK.

Bździągwa • Środa [11.05.2011, 18:06:24] • [IP: 31.63.231.**]

Przestańcie w końcu marzyć, bo robicie nadzieję prostej gawiedzi.

Gość • Środa [11.05.2011, 18:02:38] • [IP: 80.245.191.***]

cos wspanialego taki kompleks ze swoim portem na molo- super sprawa

Gość • Środa [11.05.2011, 17:59:14] • [IP: 178.238.249.**]

Teraz widac jaki przekręt był z Eris.przypominam 10 gr za m

Gość • Środa [11.05.2011, 17:57:21] • [IP: 83.25.114.***]

i tak MIĘDZYZDROJE są lepsze ;)

Oglądasz 76-100 z 152
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■