POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.05.2011, 11:22:23] • Świnoujście

Posadzą 41 tysięcy kwiatów. Zobacz film!

Posadzą 41  tysięcy  kwiatów. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Osiem osób sadzi dziś na placu Wolności w Świnoujściu begonie, pelargonie, starce i aksamitki. W sumie będzie tutaj rosło 5,5 tysiąca. W całym mieście - aż 41 tysięcy. - Wybraliśmy kwiaty wytrzymałe. Posadzone dziś powinny wytrzymać do końca października, do pierwszych mrozów - mówi miejski ogrodnik Roman Giziński.

Kwiaty przyjechały z Torunia. Druga partia trafi tutaj w czwartek.



Zostanie posadzona na skwerze przy Armii Krajowej, naprzeciwko dawnego hotelu Bałtyk.

Posadzą 41  tysięcy  kwiatów. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Prace na placu Wolności mają potrwać do jutra. We wtorek posadzone zostaną też rośliny na Monte Cassino.

Kwiaty kosztowały 86 tysięcy złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 51

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 19:53:01] • [IP: 80.245.189.***]

widac taniej z Torunia bo u nas zawsze drożyzna

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 19:38:30] • [IP: 88.156.233.***]

41 tys kwiatow? ponad 100 tys zl przynajmniej wtopy:) brawo zurek:)

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 19:22:14] • [IP: 87.105.184.**]

i dobrze ze sadza, tylko ludzie u nas tego nie sanują- mam nadzieje ze nie znajdzie sie zaden dzialkowicz co sobie przesadzi kwiatki do siebie na dzialke :)

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 17:10:29] • [IP: 93.94.190.***]

żeby nie wiem jak i co sadzili Międzyzdrojów nie pobiją ani ilością ani jakością ani pomysłowością...strata pieniędzy i materiału(patrz zeszły rok promenada -kule)

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 17:08:42] • [IP: 195.117.222.*]

Panie Ogrodniku, a czy na Warszowie choc kilka sadzonek posadzicie bo procz, kilku krzaczorw krzywo przcietych to na skwerku nic nie rosnie

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 16:39:56] • [IP: 92.42.112.***]

[16.05.2011, 13:05] • [IP: 88.156.235.***] SŁUSZNA UWAGA! Za komuny takie prace przy kwiatkach wykonywały kobiety bo są w tym lepsze od chłopów. Dla młodych i zdrowych chłopów pracy było do wyboru. Aby tylko kwiatów złodzieje nie rozkradli. Czy jest to znak, że nie będzie przeróbki tego paskudnego ronda w tym roku?

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 16:31:21] • [IP: 92.42.116.**]

Pięknie !

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 15:50:19] • [IP: 92.42.113.***]

Jak nie będzie dewastacji w naszym mieście, oraz zsacunek dla dla wykonanych prac, to my też będziemy dumni z naszego miasta.Szanujmy prace wykonane dla nas wszystkich, a będzie nam miło i przyjemnie usłyszeć że miasto nam pięknieje, w pełnym słowa znaczeniu.

Gośćmijajacy • Poniedziałek [16.05.2011, 15:44:47] • [IP: 217.97.199.**]

patula tym calym kwieciem obsypalbym ciebie;]A

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 15:43:19] • [IP: 80.54.123.**]

Cieszę sie bardzo!!

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 15:28:59] • [IP: 92.42.117.*]

A PANOWIE JACY PRZYSTOJNI

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 15:25:32] • [IP: 88.156.232.**]

oo nawet pan Kotyk sie na fote zalapal

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 14:50:38] • [IP: 80.245.187.**]

W końcu coś robią bo do tej pory wyglądał ten skwer okropnie. A na Piastowskiej jednak wszystkie drzewa wycinają.

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 14:43:54] • [IP: 88.156.82.**]

aj tam aj tam

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 14:41:02] • [IP: 80.54.123.**]

cokolwiek by nie zrobić dla miasta, zawsze skrytykujecie!Zgorzkniali młodzi starcy !! z

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 14:27:14] • [IP: 93.94.184.**]

prezydent to najlpeij potrafi robic sadzic kwiaty...szkoda, ze pracy niema w naszym zadupiu.na szczescie zwijam sie stad niedlugo i zycze to kazdemu zeby stad wyjechal

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 14:02:12] • [IP: 92.42.116.***]

Leba to nie miasto:))

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 13:59:33] • [IP: 217.97.193.***]

ale wy idiotyczne komentarze sadzicie...

zizi • Poniedziałek [16.05.2011, 13:38:46] • [IP: 88.156.233.**]

pan prezydent daje pieniądze na kwiatki zamiast zorganizować atrakcje na promenadze pozdrawiam zizi

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 13:38:37] • [IP: 83.25.168.***]

Popieram to co napisał Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 13:05] • [IP: 88.156.235.***] Już nie wspomnę, że w okolicy Świnoujścia jest wielu ogrodników zajmujących się produkcją kwiatów - lepiej dawać zarabiać innym. Z drugiej strony, taniej by wyszło obsadzenie roślinami wieloletnimi, szkoda słów...

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 13:37:52] • [IP: 178.238.251.***]

Zbliża się Dzień Dziecka...ciekawe jakie atrakcje...oprócz corocznego piwa i starej kiełbasy...zaproponuje nasz Prezydent? Pewnie nic, bo wszystkie pieniądze poszły...na kwiatki!

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 13:05:31] • [IP: 88.156.235.***]

Dawniej przy MPGKiM działały szklarnie i poletko kwiatowe, które służyło dla całego miasta przy ul. Bogusławskiego i dawało pracę przynajmniej dla 20 osób. Komu to przeszkadzało? Taniej jest kwiatki sprowadzać z Torunia?

Chuck • Poniedziałek [16.05.2011, 12:30:28] • [IP: 92.42.117.***]

Miasto nam pięknieje ;)

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 12:22:42] • [IP: 92.42.117.*]

ja uważam że zielnik świnoujścia robi kawał dobrej roboty, a za promy niech możejko płaci

Gość • Poniedziałek [16.05.2011, 12:17:43] • [IP: 83.21.166.***]

niech posadza 42 tyś. a dalej bedziemy pływać promami.

Oglądasz 26-50 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■