POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.05.2011, 07:22:08] • Świnoujście

Skandal. Po przebudowie centrum będą tylko 22 dodatkowe miejsca parkingowe

Skandal. Po przebudowie centrum będą tylko 22 dodatkowe miejsca parkingowe

fot. Sławomir Ryfczyński

Ulice, które obecnie są jednokierunkowe (na przykład Piastowska) będą po przebudowie Centralnego Układu Komunikacyjnego (CUK) - dwukierunkowe. Nie będzie więc możliwości parkowania na jednym z pasów jezdni, jak to jest obecnie. Zamiast tego, jak przekonują urzędnicy, będą zatoczki. Przy tak dużej i drogiej inwestycji za 16 mil zł będzie w nich więcej miejsca na… uwaga… „aż” 22 samochody.

Pracownicy magistratu odpowiedzialni za przebudowę zapewniają, że będzie postawiony piętrowy parking. Kiedy? Dokładnie nie wiadomo. Doświadczenie - chociażby z deptakiem przy Bohaterów Września - uczy, że pewnie długo po tym jak zakończą się prace przy przebudowie śródmieścia.

- Do tego wszystkiego zamknięty plac Wolności. Ludzie mają tam spacerować a auta zaparkują chyba na tym placu po wyciętych drzewach na prawobrzeżu dopóki nie będzie gazoportu – mówi zirytowany kierowca. – Jak mamy zapraszać tutaj turystów, zachęcać o zwiedzania miasta skoro infrastruktura jest kompletne nieprzygotowana.

Jak dodaje nasz rozmówca – nie chodzi o tę starą, przestarzałą. To można wybaczyć, bo kilkadziesiąt lat temu, kiedy na jeden blok przypadały dwie „syrenki” i trzy „maluchy”, ewentualnie duży fiat dla lepiej ustawionych, nie przewidywano takiego rozwoju motoryzacji.

- Ale żeby teraz zakładać, że ludzie będą latać a nie jeździć samochodami, to już przesada – mówi sarkastycznie nasz rozmówca.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 102, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 102

Gość • Wtorek [17.05.2011, 11:21:23] • [IP: 83.168.89.*]

Zmur niech się modli tylko żeby taczka w ruch nie poszła, Przecież to gołym okiem widać ze ta przebudowa jest robiona pod właściciela komfortu który ma zrobić galerię handlową. Zlikwidować dojazd do centrum, a centrum przenieść do galerii handlowej. Skandal - to delikatnie powiedziane.

Gościu • Wtorek [17.05.2011, 11:19:09] • [IP: 95.129.224.**]

taaak skandal zmurek komuchy zydzi niemcy i gdzie jest krzyż?! straszne katastrofa normalnie zdradzeni o świcie... tylko 22 miejsca dodatkowe normalnie koniec swiata

Gość • Wtorek [17.05.2011, 11:18:03] • [IP: 88.156.234.***]

66, malo powiedziales. powinien przejsc badania psychiatryczne, wywiad srodowiskowy z miejsca zamieszkania i powinien byc znany dokladny zyciorys oraz rzeczywiste osiagniecia przed objeciem kierowniczych stanowisk w urzedach i instytucjach panstwowych i samorzadowych !!. Nie ma tego, dlatego w Polsce jest coraz gorzej. Kto nami rzadzi ?

Gość • Wtorek [17.05.2011, 11:15:10] • [IP: 195.117.222.***]

Hej a co na to nasz naczelny wulkanizator ??

Gość • Wtorek [17.05.2011, 11:05:54] • [IP: 188.146.66.**]

każdy urzędnik przed objęciem stanowiska powinien mieć test na iloraz inteligencji. większość jak widać dyplomy kupiła a inteligencja ważna i rzadko spotykana rzecz

Gość • Wtorek [17.05.2011, 11:02:48] • [IP: 217.97.193.***]

no to co? Ci którzy pracują w centrum mają mniej praw niż Ci, którzy mieszkają? skoro w pracy spędza się czasu w ciągu dnia relatywnie więcej niż w domu

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:59:15] • [IP: 193.69.22.**]

i tak zrobia co beda chcieli bo siedza przy zlobie do ktorego ich dopusciliscie!!MYSLCIE NA KOGO GLOSUJECIE!!

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:54:26] • [IP: 93.94.184.***]

Hahahahaa.

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:47:33] • [IP: 80.245.186.**]

Ta ekipa już sama nie wie co może jeszcze spieprzyć w tym mieście jest to banda ignorantów-kto ich wybierał?

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:44:38] • [IP: 92.42.117.***]

plebsowi zawsze źle.

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:43:24] • [IP: 88.156.234.**]

Wreszcie pozbędziemy sie tych JEDNOKIERUNKOWYCH, a co do miejsc parkingowych to nie świrujmy nie wszystkie auta musza stać w centrum wiekszosc aut to ludzi którzy pracuja w centrum zobaczcie co sie dzieje jak zamykają banki połowa aut odjeżdza

PaSo • Wtorek [17.05.2011, 10:42:20] • [IP: 2.209.120.***]

A najlepsze jest to jak skończą ten cały CUK to wezmą się za budowę galeri handlowej i garażu wielopoziomowego a wtedy ciężki sprzęt wszyskie nowe drogi zniszczy itd itd...koło się kręci...

porucznikborewicz • Wtorek [17.05.2011, 10:39:46] • [IP: 80.245.191.**]

A skąd to oburzenie? Głosowali państwo na Żmurkiewicza wraz z przystawkami, na przykład żeńską wersją Łysenki i partyjną koleżanką. Radosna demolka dopiero się zaczyna i te 22 miejsca to pieszczoty.

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:28:59] • [IP: 88.156.234.***]

Ta cala przebudowa jest zbedna, a wrecz szkodliwa dla miasta.To jest kolejny skandal.

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:27:05] • [IP: 80.245.191.***]

bieszcie przykład z PLATANU jakich materjałow trzeba uzywać- czy nigdy się niczego nie nuczycie

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:22:46] • [IP: 93.94.189.***]

dziwne dziwne bardzo dziwne

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:21:36] • [IP: 80.245.182.***]

A CO U NAS MA ZWIEDZAC TURYSTA W CENTRUM ? ZAMYKA SIE CENTA I TWORZY DEPTAKI NA STARÓWKACH A U NAS CO ? BUDYNKI Z PRL I TO MA TURYSTA ZWIEDZAC? LITOSCI KTO CHCE ZOBACZYC PASKUDNE CENTRUM MIASTA? SPACERUJA PO PROMENADZIE I NABRZEZU A NIE CENTRUM GDZIE NIC NIE MA !!

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:17:07] • [IP: 46.67.241.**]

Deptak w samym centrum miasta potrzebny jak dziura w moście, może będzie tylko ładnie wyglądać.Przykład uliczki obok.Dużo kasy wydano na zrobienie tej ulicy i co? Kobitki tylko łamią sobie szpilki.

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:14:53] • [IP: 80.245.190.***]

TO WIADOMOŚĆ DO LUDZI ODPOWIEDZIALNYCH ZA PRZEBUDOWE CENTRUM I" AŻ" 22 MIEJSCA PARKINGOWE - JESTEŚCIE BANDA DEBILI I JESLI TO CZYTACIE WIEDZCIE ZE ZAPEWNE ZGADZA SIE Z TYM CO NAPISALEM KAZDY WŁASCICIEL AUTA W ŚWINOUJSCIU.DZIEKUJE

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:10:02] • [IP: 80.245.187.**]

żmurasie, ty kanciarzu. Oddaj pieniądze za czynsze i przedszkola!

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:03:29] • [IP: 92.42.116.**]

przypomnę, że piękny, nowy, duży parking jest przy ul. Daszyńskiego - spacerkiem do centrum 3minuty!!

Gość • Wtorek [17.05.2011, 10:01:48] • [IP: 92.42.117.***]

Po przebudowie Bohaterów Września błyskawicznie powstał parking za sklepem Stodoła. Chyba niektórym pamięć zawodzi.

Gość • Wtorek [17.05.2011, 09:47:03] • [IP: 80.245.176.***]

Tylko na Boga, niech się tym nie zajmuje obecna pani vice... bo to bedzie klapa jak zawsze i po odbiorze w zasadzie do gen. remontu, jesli to się do remontu po jej odbiorze nada. Przykład jeden za wszystkie: ulica 11. listopada z rozpadajacymi sie chodnikami i dziurawą jezdnią, aż niemożliwie pozostawiane progi na ścieżkach rowerowych itd, itd, itd... Poprostu nadzorować i odbierać powinien ten kto się na tym zna!!

Gość • Wtorek [17.05.2011, 09:39:34] • [IP: 217.97.193.***]

Myślę że powinniśmy zacząć parkować u Żmurkiewicza na podwórku i przed jego chatą.Wtedy może coś zrozumie.Choć wątpię.

Gość • Wtorek [17.05.2011, 09:35:20] • [IP: 92.42.117.*]

a co najważniejsz praga ma mosty moc ich a my żadnego

Oglądasz 51-75 z 102
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■