POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.05.2011, 22:00:45] • Świnoujście

Świnoujście zostanie odcięte od Internetu?

Świnoujście zostanie odcięte od Internetu?

fot. Sławomir Ryfczyński

Szok! Firma wykonująca remont ulicy Piastowskiej, w ramach przebudowy centrum komunikacyjnego śródmieścia, ma problem z dokończeniem prac. Robotnicy wciąż napotykają na kolejne niespodzianki. Ostatnia to kable, którymi przesyłany jest Internet. Były zakopane tuż pod trawą gdzie teraz robione są zatoczki parkingowe. Przy pracach remontowych mogą zostać zniszczone.

Pracownicy AC Systemów dowiedzieli się, że w projekcie przebudowy ulicy jest utwardzanie jezdni 800-kilogramową maszyną!

Niemieccy projektanci założyli, że pod ulicą (tak jak to jest w normach w ich kraju…) będzie kilka warstw, w tym około 70-centymetrowa utwardzająca; nad nią kolejne.

- W naszych warunkach remonty nie wyglądają aż tak dobrze – mówi w rozmowie z nami właściciel innej firmy budowlanej.

Świnoujście zostanie odcięte od Internetu?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zachodziła obawa, że kable zostaną zalane cementem i ubijane wspomnianym kolosem.

- Nawet najmniejszy kamyk, który by się tam dostał, mógłby spowodować uszkodzenie całej linii GTS i pozbawić Świnoujście Internetu!

Świnoujście zostanie odcięte od Internetu?

fot. Sławomir Ryfczyński

Wykonawcy remontu wraz z pracownikami AC Systemów i UM dwoili i troili się, aby znaleźć wyjście z sytuacji. Do ich spotkania doszło dzięki naszej interwencji.

Ostatecznie zdecydowano się na wykonanie swego rodzaju osłony, jaka ma ochronić kable przed pracami remontowymi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 75

Gość • Piątek [20.05.2011, 23:44:37] • [IP: 217.97.193.***]

Legalnie zakopany kabel zgonie z normami powinien być 70 cm po powierzchnią a nie tuż pod trawnikiem. Niech pracownicy UM się nie troją tylko pilnują by samowoli budowlanych nie było. Wtedy nie będzie niespodzianek. *:)

dorota • Piątek [20.05.2011, 23:43:11] • [IP: 80.245.178.*]

ludzie widzicie co się za oknem dzieje??

Gość • Piątek [20.05.2011, 23:25:39] • [IP: 193.59.72.***]

ja *, ja musze na fejsbuka wchodzic!

LASEX • Piątek [20.05.2011, 23:21:18] • [IP: 92.42.116.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:58:12] • [IP: 195.117.222.*]

70cm to jest dobra głębokość na nasze warunki ułożony w osłonie na nadsypką taśma żółta z napisem kabel telekomunikacyjny tylko ze niema go na mapie. Jest taki wydział w UM który się tym zajmuje a jak się nie zainteresuje to rwać niech się później martwią. POZDRAWIAM KABLARZY.

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:52:30] • [IP: 93.94.184.**]

NIE ! NIE ! NIE ! Nie zgadzam sie owszem nie jestem maniakiem i nie siedze 24/h w necie ale przynajmniej wieczorem cos sprawdzic i wgl. a Tu co ma nie byc Neta ?ciekawe przez ile ? Dla mnie to jest kompletna Paranoja !

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:46:59] • [IP: 93.94.186.***]

na szczescie jeszcze ktos jest czujny

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:43:27] • [IP: 80.245.189.***]

a co w tym dzikim kraju robia dobrze??

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:41:20] • [IP: 217.97.193.***]

NIEMA NADZORU A POTEM KABLE cm POD TRAWĄ NIECH UTWARDZĄ RAZ A DOBRZE I BĘDZIE BEZ KOLEJNI-MOŻE PIERWSZA DROGA W POLSCE

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:41:08] • [IP: 80.245.190.***]

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:25] • [IP: 92.42.117.***] a ja mam internet bespszewodowy z rótera i mnie to nie obhodzi>>>>>> Zastanawiam sie czy z Ciebie taki swirus, czy jednak idiota!?

Bździągwa • Piątek [20.05.2011, 22:35:03] • [IP: 31.63.223.**]

Niee, no definitywnie wachowcy.

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:30:50] • [IP: 80.245.189.***]

ale telefony komórkowe będą działać??

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:26:57] • [IP: 80.245.184.**]

o to te paszczaki co dzis jeden tak przycinal plyte ze wszystko na dziecko mi polecialo. skunksa odpowiednio potraktowalem...

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:25:59] • [IP: 92.42.117.***]

a ja mam internet bespszewodowy z rótera i mnie to nie obhodzi

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:22:17] • [IP: 83.21.142.***]

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:11] • [IP: 80.245.182.***] Popieram !

LOB • Piątek [20.05.2011, 22:18:05] • [IP: 95.129.228.**]

Osłona? Zamiast raz a porządnie zakopać je głębiej... Ehhh szkoda słów.

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:15:07] • [IP: 195.117.222.*]

hmmm, umieścić na głębokości 70cm i będzie po sprawie...

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:11:48] • [IP: 80.245.182.***]

JA Z INTERNETU ŻYJE WIĘC NIE WARZCIE SIĘ MI GO USZKODZIĆ BO DO SĄDU O ODSZKODOWANIE SIĘ WYBIORĘ !!

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:10:51] • [IP: 95.129.228.***]

to chore! a jakakolwiek konserwacja kabli? wymiana? może w ogóle zalejmy Ś-cie betonem i utopmy!

Bździągwa • Piątek [20.05.2011, 22:10:42] • [IP: 31.63.223.**]

Widać, pełna amatorka te robole. (bez obrazy, ale wierzę w to co widzę) A ten na ostatnim zdjęciu, to robol roku, żeby się nie pobrudzić.

kozak • Piątek [20.05.2011, 22:07:59] • [IP: 109.243.197.***]

a ja mam play na karte i chrzanie ac :)

Bździągwa • Piątek [20.05.2011, 22:07:12] • [IP: 31.63.223.**]

Zaje__________biście, ludziom pod nos wtykają samochody plus fachowcy maja super geoplany.

PaSo • Piątek [20.05.2011, 22:06:00] • [IP: 46.115.10.**]

A co to będzie za oslona? Takie instalacje puszcza się w specjalnych rurach. Ale Polak potrafi!!Będzie awaria bedą pruc nowa drogę. .. A co !!

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:04:04] • [IP: 80.245.188.***]

i dobrze ! jest cieplo bedziemy grilowac:)

Gość • Piątek [20.05.2011, 22:04:02] • [IP: 92.42.116.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 51-75 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■