POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.05.2011, 01:22:08] • Świnoujście

BOASIA” na wodzie – czyli nowy sezon żeglarski – rozpoczęty !

BOASIA” na wodzie – czyli nowy sezon żeglarski – rozpoczęty !

fot. iswinoujscie.pl

Dla młodych adeptów żeglarstwa ze Świnoujścia zaczął się dobry czas. Na przystani w Łunowie uroczyście zainaugurowano w sobotę sezon 2011. Przy okazji ten młodzieżowy „jacht klub” wzbogacił się o kolejną nowoczesną jednostkę. Tym razem jest nią szybka i zwrotna motorówka. Może służyć np. przy organizacji regat i innych imprez na wodzie ale przede wszystkim jako jednostka ratownicza. Pieniądze na zakup znalazły się w budżecie miasta i wielka w tym zasługa radnej i zastępcy prezydenta miasta Joanny Agatowskiej. To właśnie ona jest matką chrzestną łodzi, która nosi imię „BOASiA”.

Na zbudowanym z tworzywa sztucznego kadłubie nie rozbija się butelek szampana ale za to obficie skrapia się kadłub. W taki też sposób ochrzczono nową łódź. Przekazanie „Boasi” było jednym z głównych punktów inauguracji sezonu na wodzie. Poprzedziło je uroczyste wciągnięcie bandery na maszt przystani. Kilku najmłodszych adeptów otrzymało patenty stopnia żeglarza. Inni uzyskali pierwsze patenty ratownika wodnego. Po zakończonym niedawno przeszkoleniu będą mogli rozpocząć służbę na kąpieliskach morskich i śródlądowych. To wszystko miało miejsce na lądzie. Ale dalsza część inauguracji sezonu odbyła się już na wodzie.

BOASIA” na wodzie – czyli nowy sezon żeglarski – rozpoczęty !

fot. iswinoujscie.pl

Na pierwszy w tym roku rejs wyruszyła cała flotylla jachtów, kajaków, motorówek. Wśród nich „BoAsia”. Nową jednostkę wyprowadzał na szerokie wody doświadczony sternik jednak także świeżo upieczona mama chciała usiąść za sterami.
Od dziś motorówka zabezpieczać będzie najmłodszych, niedoświadczonych żeglarzy i w razie czego pośpieszy im z pomocą. Oby miała do tego jak najmniej okazji!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 16:16:34] • [IP: 217.97.193.***]

a czemu nie kupili żaglówki ? bo kupili łódkę pod siebie PRYWATA ZA NASZE PIENIĄDZE.a swoja droga to siedziała na tej łódce niczym doda

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 13:58:46] • [IP: 217.97.193.***]

Rejestr krajowy nie jest katalogiem nazw zamkniętych, dajmy spokoj z tym tematem, dorośli i nie tylko wiedzą jak jest. Jak już to tych nazw do nadania jest olbrzymia ilość ale nie ma co więcej drążyć.

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 12:58:20] • [IP: 80.245.190.***]

istnieje krajowy rejestr nazw nadawanych wszystkim jednostkom pływający i znalezienie nazwy nowej graniczy czasem z cudem, dlatego też może to nie tylko wazelina a twarda rzeczywistość zmusiła władze klubu do nadania takiej właśnie nazwy i aby w jakiś sposób kojarzyła się z osobą która najwięcej uczyniła w pozyskaniu środków na jej zakup. Pozdrawiam żeglarzy.

Aborygen • Niedziela [22.05.2011, 23:07:43] • [IP: 217.97.193.***]

Propozycja nazwy dla następnej jednostki:Bodupa.Bez obrazy, na wesoło!Pozdrawiam.Ahoj!

Gość • Niedziela [22.05.2011, 21:34:52] • [IP: 217.42.255.**]

Jeszcze jej pomnik postawcie na Placu Słowiańskim albo fontannę tak jak tej z uzdrowiska. Słusznie napisane że wyłącznie wazelina. Jakby była normalna to sama zakazałaby takiej nazwy.

Gość • Niedziela [22.05.2011, 18:37:02] • [IP: 83.21.123.**]

Do. 184: nie znasz się

Gość • Niedziela [22.05.2011, 15:50:58] • [IP: 93.94.184.***]

Coś mi to nie wygląda na łódź ratowniczą. Ale może się nie znam.

Gość • Niedziela [22.05.2011, 14:26:07] • [IP: 217.97.193.***]

Naprawdę nie mozna tych" łódek"nazwać normalnie?.Nazwy powinny kojarzyć sie z tematyką morską, żeglarską a tak to kojarzą się wyłacznie z wazeliną.

Gość • Niedziela [22.05.2011, 14:21:30] • [IP: 95.129.225.**]

Najpierw była boromka, potem bojanka, a teraz boasia, następne jachty tez będą zaczynały się na bo.. bo taka jest tradycja przystani w Łunowie.

Gość • Niedziela [22.05.2011, 13:55:26] • [IP: 92.42.114.**]

Następna Bobasia, tak się zastanawiam skąd te BO się wzięło-jakieś węże w kieszeni?A po za tym Zalew szczeciński za działkami czeka na kajaki, surfing, żaglówki itd, bo mając takie warunki aż grzech jest chwalić się jedną BOASIĄ.

Gość • Niedziela [22.05.2011, 13:54:35] • [IP: 93.94.184.***]

w zime sie nie plywa downy...jak sie nie ma pojecia to po co sie udzielacie?

d-_-b • Niedziela [22.05.2011, 13:28:49] • [IP: 31.63.235.***]

A ja bym sobie popływał po lodzie. Chyba, że jest zakaz.

Gość • Niedziela [22.05.2011, 12:44:12] • [IP: 178.238.247.**]

boasia? co za gupia nazwa juz lepiej by było nazwac Bierut Gomułka albo Girerek

Gość • Niedziela [22.05.2011, 11:52:49] • [IP: 92.42.116.***]

Boże w zimę wszystkie jachty są na lądzie!!Zimą nikt nie wypływa!!Jest zakończenie sezonu i koniec potem trzeba czekać do wiosny aż zwodują jachty!!

Gość • Niedziela [22.05.2011, 11:43:13] • [IP: 83.20.186.**]

do Gość • Niedziela [22.05.2011, 07:40] • [IP: 31.63.223.***] powinno starczyć i na jedno, i na drugie. Pieniędzy byłoby dość, gdyby ster władzy dzierżył człowiek uczciwy i gospodarny.

Gość • Niedziela [22.05.2011, 11:40:29] • [IP: 77.255.153.***]

W zimę wszystkie jednostki przystani łldk są slipowane na lądzie

Gość • Niedziela [22.05.2011, 11:22:43] • [IP: 88.156.235.**]

po lodzie sie nie plywa inteligencie

Gość • Niedziela [22.05.2011, 11:15:01] • [IP: 178.238.246.**]

BOLEC rox

d-_-b • Niedziela [22.05.2011, 08:29:46] • [IP: 31.63.242.***]

Ciekawe jak sobie poradzi w zimę na 25cm lodzie?

Gość • Niedziela [22.05.2011, 08:21:12] • [IP: 178.238.248.***]

to jeszcze dwie omegi by się nowe przydały łaczny koszt jakieś 50 tyś zł dużo mniej niż na jakąś tam Flote bo w zasadzie co mnie obchodzi 11 facetów kopiących w piłke wole ten czas spedzić aktywnie a nie siedzieć i oglądać dziękuje i miłego dnia

Gość • Niedziela [22.05.2011, 08:01:30] • [IP: 178.181.110.***]

mamy baze SAR to po co wydawać pieniądze na łódke

Gość • Niedziela [22.05.2011, 07:45:24] • [IP: 178.181.35.***]

haha ratownicza!? a moze wladzunia bedzie jachtingowac sie wieczorkami bo na jednostke ratowniczą to nie wyglada

Gość • Niedziela [22.05.2011, 07:40:41] • [IP: 31.63.223.***]

Brawo. Na taki sport wychowujący młodzież miasto powinno dawać środki. Nie dla dla zawodowców i najemników zwanych Flota.

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■