POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.05.2011, 11:53:42] • Świnoujście

Część mieszkańców Leningradów nie ma wody

Część mieszkańców Leningradów nie ma wody

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy spółdzielczych bloków na osiedlu Leningrady będą mieli wodę w godzinach od 15.30 do 17 i potem od 19.30 do 20.30. Pękła rura kanalizacyjna w kolektorze przy ulicy 11 Listopada. Wody nie mają mieszkańcy kilku bloków na osiedlu Matejki, a na sąsiednim Rycerska jest niskie ciśnienie.

Pod rurą utworzył się wyciek. Uszkodzony kolektor odbiera ścieki z osiedli Posejdon, Rycerska i części Leningradów. Zakręcono dopływ wody do bloków przy ulicy Matejki 43, 43A, 46, 15, 16, 17, 18 i 20. Ekipa ZWiK pracuje nad usunięciem awarii.

- Ustaliliśmy ze spółdzielnią mieszkaniową Słowianin, do której należy osiedle Leningrady, że puszczą wodę w czasie, gdy ludzie przyjdą z pracy. Chodzi o to, aby mogli się umyć, ugotować obiad i nabrać wody na zapas – mówią pracownicy ZWiK. – I potem drugi raz wieczorem, aby można było się umyć. Naprawa uszkodzonej rury potrwa dłużej, niż początkowo sądziliśmy. Problemy z wodą będą do jutra.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [23.05.2011, 17:01:27]

komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Wtorek [24.05.2011, 20:52:42] • [IP: 178.238.253.**]

ZA KOMUNY TO BECZKOWOZ STAL Z WODA A TERAZ TO DZIADOSTWO!!

Z Matejki 45 • Wtorek [24.05.2011, 17:43:03] • [IP: 178.238.247.**]

Skandal, juz w windzie czuc jak sasiedzi capia. Duchota, cieplo i brak wody. Laskawcy dwa razy dziennie puszczaja ZIMNA wode na godzinke. Ale co z tego jak kiedy ja puszczam przypominaja mi sie kultowe sceny z polskich filmow (w szczegolnosci Misia). CZARNA BRUDNA I NA GODZINE DZIENNIE? SKANDAL BRUDASY.

Gość • Wtorek [24.05.2011, 16:39:12] • [IP: 80.245.184.**]

A to Matejki 45 ma wodę ? No nie... to dlatego nic nie robią, bo po co chołocie woda! niech sie tapla we własnym g...niedługo zebrania, oj będzie Panowie ciekawie. rozliczymy

Gość • Wtorek [24.05.2011, 13:20:23] • [IP: 91.199.250.*]

umyć, ugotować itp. a po co nam taka brudna i śmierdząca woda ja się pytam?? strach palca zanurzyć w tym szambie a co dopiero gotować. a jak mam się umyć skoro ciepła też odcięta?? o czym ten ktoś opowiada. pojęcia chyba nie ma jak ta woda wygląda. trafić może człowieka na taką bezsilność. jak już puszczą na godzinę tą wodę to gnój leci nie czysta woda.

Gość • Wtorek [24.05.2011, 13:19:05] • [IP: 172.28.4.***]

Jeżeli dyrektor wodociągów nie zadba o wlasny tyłek i dzisiaj nie bedzie wody, to znając zycie może pakować kartony u siebie w biurze. Tvn już dostało informację o tej grandzie

Gość • Wtorek [24.05.2011, 12:45:53] • [IP: 80.245.184.**]

Robotnicy powiedzieli ze conajmniej do soboty nie bedzie wody. A gdzie beczkowoz ?

Gość • Wtorek [24.05.2011, 12:10:21] • [IP: 172.28.4.***]

Ta woda już jest czy nie?

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 23:16:39] • [IP: 195.117.222.*]

tylko dureń dostarczył by beczkowóz woda została celowo zamknęta bo prace są na kanalizcji sanitarnej a ścieki tym chłopakom nie powinny lać się na głowe

Bździągwa • Poniedziałek [23.05.2011, 23:06:24] • [IP: 31.63.225.*]

Postawcie sobie lokomotywę parową jak w Alternatywach, to będziecie mieli ciepłą wodę.

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 21:47:20] • [IP: 178.238.252.***]

19:02 a po co gdyby to było w bloku 45 to członek zarządu na własnym garbie by przyniósł jeszcze przed wyborami jak znalazł a tak chołocie po kiego?

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 21:09:13] • [IP: 80.245.182.***]

na gdyńskiej jest woda tylko zimna do piątku, PEC wywieszał ogłoszenia

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 20:18:21] • [IP: 80.245.182.***]

czy ktoś na gdyńskiej ma wodę ?? czy też całe świnoujście bedzie śmierdziało przez 3 dni ??

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 19:02:10] • [IP: 80.245.184.***]

cały dzień bez wody a gdzie beczkowozy?? ciężko pomóc lokatorom, którzy chyba najdroższy czynsz płacą w mieście

h2o • Poniedziałek [23.05.2011, 17:56:53] • [IP: 88.156.233.***]

a ja mam wodę..ciepłą i zimną i ognistą:))))

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 17:43:26] • [IP: 178.238.252.***]

powcinajcie w koncu te krzaki wierzb i co bardziej szpeca niz upiękniają nie będzie sie psuło

antymaruda • Poniedziałek [23.05.2011, 17:19:37] • [IP: 83.21.92.***]

Przestańcie marudzic. Woda już jest.

Bździągwa • Poniedziałek [23.05.2011, 15:44:24] • [IP: 31.63.225.*]

Bździągwa do „Gość do Bdździągwy‟ - a co to ma do rzeczy?

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 15:40:08] • [IP: 88.156.234.***]

Z tym wylaczeniem cieplej wody to tez przegiecie pecu. Co to kogo obchodzi ze musza zrobic remont ! Powinny byc zdublowane systemy c.w. (oczywiscie poza rurociagami) I wymiennikownie ciepla na kazdym osiedlu powinny miec awaryjne podgrzewanie energia elektryczna. W takich awaryjnych sytuacjach woda mogla by byc podgrzewana do niezbednego minimum ok.40 stopni C. To co sie u nas corocznie dzieje jest kpieniem sobie z mieszkancow, klientow PEC-u.

Gośćjulka • Poniedziałek [23.05.2011, 15:18:57] • [IP: 80.245.184.**]

do ryynia co z tego ze socjalne wazne ze ludzie maja dach nad głową

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 15:09:56] • [IP: 80.54.123.**]

promy, zachodnie i krzywa też nie ma ciepłej wody

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 15:04:53] • [IP: 80.245.184.**]

A co za roznica czy blok lezacy czy w pionie. I tak trzeba ocieplic. A ze komus urosl grzyb to nie wina ocieplenia a tego ze nie wietrzy mieszkania. Pranie zrobi i kisi w mieszkaniu. A byc moze jeszcze wiesza na kaloryferach. Jezeli wietrzymy chalupe to wylaczyc ogrzewanie (wersja dla oszczednych)

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 14:54:39] • [IP: 80.245.184.**]

Cieplej nie ma bo jest coroczne czyszczenie i przeplukiwanie systemow. To bylo oglaszane i planowane

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 14:49:11] • [IP: 93.94.185.***]

to ze nie ma cieplej to zadna nowina... PEC od tygodnia informowal o tym fakcie. Awaria dotyczy wody zimnej. Ach to logiczne myslenie... ;-)

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 14:31:17] • [IP: 217.97.193.**]

SLABE INFORMACJE KTOS WAM UDZIELIL BO NA CHELMONSKIEGO TZW PLATAN NR 2, 4, 6 TEZ NIE MA ALE CIEPLEJ ZIMNA JEST

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 14:27:58] • [IP: 217.97.193.**]

zgadzam się z wypowiedziami, że wielka płyta czyli leningrady osiedle Matejki, Witosa to mieszkania socjalne/nie wiem czy tak trzeba bylo budowac/niemcy rozwiazali ten problem inaczej, w stylu włoski, czyli bloki z plyty ale tak zwane" leżace"no ale my musielismy mieć tak jak wielki brat, jest naprawde wiele uciazliwosci, ocieplenie, zgoda tylko nikt nie pomyslał, że styropian nie przepudszcza powietrza i nie ma wentylacji za to" grzyb rosnie na ścianie, własnie sasiadka maluje i cala ściana za meblami zielona, zastanawiali sie dlaczego tak u nich smierdzi i sie wyjasniło, jest jeszcze wiele spraw i niedogodnosci. no ale cóż, na tak zwane społdzielnie nie ma rady co prawda w sejmie lezy ustawa o delegalizacji tego potworka, ale kto to w koncu podda pod obrady sejmu!!

Oglądasz 1-25 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■