POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.05.2011, 11:53:42] • Świnoujście

Część mieszkańców Leningradów nie ma wody

Część mieszkańców Leningradów nie ma wody

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy spółdzielczych bloków na osiedlu Leningrady będą mieli wodę w godzinach od 15.30 do 17 i potem od 19.30 do 20.30. Pękła rura kanalizacyjna w kolektorze przy ulicy 11 Listopada. Wody nie mają mieszkańcy kilku bloków na osiedlu Matejki, a na sąsiednim Rycerska jest niskie ciśnienie.

Pod rurą utworzył się wyciek. Uszkodzony kolektor odbiera ścieki z osiedli Posejdon, Rycerska i części Leningradów. Zakręcono dopływ wody do bloków przy ulicy Matejki 43, 43A, 46, 15, 16, 17, 18 i 20. Ekipa ZWiK pracuje nad usunięciem awarii.

- Ustaliliśmy ze spółdzielnią mieszkaniową Słowianin, do której należy osiedle Leningrady, że puszczą wodę w czasie, gdy ludzie przyjdą z pracy. Chodzi o to, aby mogli się umyć, ugotować obiad i nabrać wody na zapas – mówią pracownicy ZWiK. – I potem drugi raz wieczorem, aby można było się umyć. Naprawa uszkodzonej rury potrwa dłużej, niż początkowo sądziliśmy. Problemy z wodą będą do jutra.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [23.05.2011, 17:01:27]

komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-42 z 42

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 14:24:56] • [IP: 178.238.246.**]

to ekracza ludzkie pojecie zawsze csskcos dlaczego nikt nie dowiezie wody.trudno by mineralna splukiwac sedes.ugotowac to co innego. sparodycznie ale ubikacje czy to mizsto nie ma gospodarza?

Gość do Bdździągwy • Poniedziałek [23.05.2011, 14:07:43] • [IP: 83.21.71.***]

Bździągwa, nie schowałeś się przed słońcem i ci ultrafiolet z podczerwienią na mózg padły, biedaku.

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 14:00:47] • [IP: 80.245.184.**]

Ile razy juz wymieniali te rury i kurza twarz konca nie widac. Srednio 2-4 razy do roku Co za matoly siedza w tym ZwiKu. Za duzo kasy ma miasto a za malo rozumum (czytaj nasi tego-tepo-glowi) Przesunac zjazd na droge osiedlowa i nie bedzie problemu. Na 11 Listopada nie ma studzienek odplywowych i cala woda wali na blok Matejki 43. MAMY TEGO DOSC !!

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 13:55:03] • [IP: 87.205.236.***]

Nie mieć wody to tragedia!! Nie ma jak się umyć, zjeść, pozmywać naczynia czy posprzątać!!

Bździągwa • Poniedziałek [23.05.2011, 13:43:58] • [IP: 31.63.225.*]

Jeszcze życzę Wam prąd odłączyć i zakręcić kurek z gazem.

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 13:34:33] • [IP: 88.156.233.***]

Oh moja babcia nie ma wody, biedna :(.

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 13:31:57] • [IP: 172.28.4.***]

Jeżeli do 15.30 nie naprawią zgłaszam sprawe na kontakt 24 tvn. Niech się wtedy tlumacza calej Polsce. Jak prezio z wodociagów wyleci to bedzie wiedzial jak sprawy sie załatwia. Banda nierobów. Tylko pieniadze kasuja.

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 13:27:26] • [IP: 80.245.188.***]

a w nocy gówna sie lały do burzówki

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 12:59:31] • [IP: 91.199.250.*]

Matejki 45 i 45A też. Skandal w XXI wieku!!

ryynio • Poniedziałek [23.05.2011, 12:50:08] • [IP: 83.249.19.***]

teraz tylko patrzec jak pojawi sie epidemia bakterii coli...i innych, Leningrady...30 lat temu byly marzeniem kazdego swinoujszczaka, hehe, a teraz?. ..budynki socjalne

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 12:45:37] • [IP: 80.245.183.***]

Osiedle Rycerska, 11-go Listopada, Osiedle Posejdon. Te rejony nie mają ścieków, woda leci bardzo niskim ciśnieniem by nie wywaliło kanalizę podczas napraw. Matejki 43, 43A, 46, 15, 16, 17, 18, 20 w ogóle nie mają wody.

Bździągwa • Poniedziałek [23.05.2011, 12:42:52] • [IP: 31.63.225.*]

Widzisz, Tobie jest przykro, a ja się napawam z tego powodu radością. Aha, nie mają zapasowej rury, bo na składzie w magazynie Allego nie mieli. hłe, hłe

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 12:08:32] • [IP: 87.205.52.***]

Muszą to szybko naprawić bo ludzie muszą mieć wodę! proponuje wymianę na porządne rury! Niestety wg.mnie Awaria techniczna LATA ZROBIŁY SWOJE ZNOWU MIAŁEM RACJE! Wygląda na to że nie wiemy co jeszcze może się zepsuć apelacja do mieszkańców: po pierwsze przykro mi z powodu braku wody a po drugie jeżeli np.z trawy wycieka woda to jest awaria! Więc szybko dzwonić i proponuje wymienić na nowe! Niestety wg.mnie rura lub część rury do wymiany! nie wiem ile to potrwa ale na pewno byłoby szybciej gdy np.: mają zapasową rurę (jeżeli nie mają to niestety będzie to długa naprawa nie ukrywam tego) to trzeba ją wmontować i przetestować i powinno działać! Wtedy będzie woda. Chciałbym wiedzieć kiedy będziecie mieli wodę bo mnie to ciekawi, Dlatego proszę o skomentowanie. Dziękuję.

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 12:05:53] • [IP: 83.20.74.**]

Na Wielkopolskiej awarię usuwali ponad miesiąc, więc uzbrojcie się w cierpliwość. ..! ?

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 12:01:23] • [IP: 80.245.185.***]

ile mam jeszcze czekac na wode :)

Bździągwa • Poniedziałek [23.05.2011, 11:55:42] • [IP: 31.63.225.*]

Po co im tam woda, jak i tak się nikt tam nie myję, a jak piją to tylko winiunio.

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 11:55:37] • [IP: 95.129.224.***]

ja mieszkam przy 11 listopada i tez nie mam od 8 rano

Oglądasz 26-42 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■