POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [26.05.2011, 13:17:35] • Świnoujście

TURBO 27 maja godz. 20.00 - ROMBANKA TEAM zaprasza do MDK Świnoujście

TURBO 27 maja godz. 20.00 - ROMBANKA TEAM zaprasza do MDK  Świnoujście

fot. Organizator

Nadszedł czas, żeby poinformować Was o tym, że pod koniec kwietnia uległa zakończeniu nasza współpraca z Tomkiem KRZYŻYKIEM Krzyżaniakiem. Od jakiegoś czasu nasze drogi zaczęły się mocno rozchodzić. Tomek bez naszej wiedzy i akceptacji zaangażował się najpierw do zespołu ARMIA, a niedawno do LUXTORPEDY. W takiej sytuacji dla Tomka zespół TURBO pozostał na drugim miejscu . Wobec tego musieliśmy podjąć wspólnie jedynie słuszną decyzję o rozstaniu. W związku z tym praca nad nową płytą uległa wstrzymaniu. W chwili obecnej nowym perkusistą został znany już Wam Mariusz BOBIŚ Bobkowski, który powrócił do zespołu po 10 latach. Mariusz nagrał już z nami płytę AWATAR i będzie również nagrywał nową płytę. Pierwszy koncert z Mariuszem odbędzie się 27 maja w Świnoujściu, gdzie serdecznie zapraszamy. A Tomkowi życzymy sukcesów ze swoją nową formacją.

Zespół Turbo powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu, założony przez basistę Henryka Tomczaka (wcześniej Stress i Heam). W pierwszy skład zespołu wchodzili: Wojciech Sowula (voc.), Wojciech Hoffmann (git.), Henryk Tomczak (bas) i Wojciech Anioła (perk.). W czerwcu tego samego roku, we wrocławskim studiu radiowym został zarejestrowany debiutancki materiał w postaci pięciu utworów, z których dwa "W środku tej ciszy" oraz "Byłem z tobą tyle lat" ukazały się na pierwszym singlu zespołu.

Pierwszy koncert Turbo odbył się 23 kwietnia 1980 roku w studenckim klubie TROPS w Poznaniu, a jeszcze tego samego roku Turbo wystąpiło na festiwalu muzyki rockowej "JAROCIN 80". Pod koniec 1980 roku Wojtka Sowulę zastąpił Piotr Krystek, z którym zrealizowano kolejną sesję nagraniową rejestrując utwory: "Śmiej się błaźnie", "Fabryka keksów", "Taka właśnie jest muzyka", "Jeszcze jeden papieros". Do Hoffmanna i Anioły dołączyli wówczas młodzi poznańscy muzycy: Grzegorz Kupczyk (voc.), Andrzej Łysów (git.) i Piotr Przybylski (bas).

źródło: www.turbo.art.pl/ - biografia

pl.wikipedia.org/wiki/Turbo_%28grupa_muzyczna%29


www.youtube.com/watch?v=TroenoOkXHo

ZAPRASZAMY 27 MAJA (PIĄTEK) GODZ.20:00 MIEJSKI DOM KULTURY W ŚWINOUJŚCIU

ROMBANKA TEAM :)


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Piątek [27.05.2011, 16:26:31] • [IP: 88.156.234.***]

aaaaaaaaaa!! czad!

Gość • Piątek [27.05.2011, 11:45:34] • [IP: 93.94.188.***]

Znam TURBO -" dorosłe dzieci" , " szalony ikar" , " pozorne życie " - ale to już nie to samo !!

Gość • Piątek [27.05.2011, 07:00:55] • [IP: 80.245.188.**]

Ale Grzesia nie ma...

Gość • Czwartek [26.05.2011, 22:30:05] • [IP: 92.42.117.***]

Klasyka rocka, metalu i thrashu. A Hoffman to ścisła czołówka polskich gitarzystów.

Gość • Czwartek [26.05.2011, 20:39:53] • [IP: 93.94.184.***]

Dobrze mówi. Dajcie rap koncert. najlepiej Lech Roch albo Czosnek (ten który jest ''Zbyt zajebisty'') .

Gość • Czwartek [26.05.2011, 14:45:41] • [IP: 192.168.100.**]

Żołnierz Fortuny, Kometa Halleya, Ostatni Wojownik... To będzie odlot :)

Gość • Czwartek [26.05.2011, 13:50:23] • [IP: 195.117.222.***]

ale sie cenia 35 zl haha lepiej dajcie jakiś rap koncert

emka • Środa [25.05.2011, 20:49:52] • [IP: 83.21.70.**]

OOO! To mnie ominąć nie może:) Obowiązkowo:D

Bździągwa • Poniedziałek [23.05.2011, 23:20:49] • [IP: 31.63.225.*]

O Kurde‼‼‼

Gość • Poniedziałek [23.05.2011, 21:35:28] • [IP: 93.94.184.***]

Klasyka ! Obowiązkowy koncert!

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■