POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.05.2011, 00:06:55] • Świnoujście

Rowery „na trialu”

Rowery „na trialu”

fot. Sławomir Ryfczyński

Na naszym portalu prezentowaliśmy już Adama Gutkowskiego. Świnoujścianin opanował tyleż trudną co widowiskową sztukę stuntu rowerowego. Ale „akrobatyczne” sztuczki rowerowe można uprawiać także inną techniką. Kilka tygodni temu mieliśmy okazję przyjrzeć się mistrzom tej tej techniki i przybliżyć jej sekrety czytelnikom iswinoujscie.pl Okazja przydarzyła się 16 kwietnia. Tego właśnie dnia, zlot rowerowy z okazji swoich urodzin zorganizowali : wspomniany już Adam Gutkowski oraz Adam Połoniewicz i Adam Twardowski którzy uprawiają trial rowerowy.

Trial rowerowy to jeden z najbardziej spetkakularnych sportów rowerowych na świecie, polega na pokonywaniu różnego rodzaju przeszkód o różnym kształcie i wysokości (względem miejsca wyskoku) od ok 40cm do czasami nawet i 2m. Ogólnie jest to sport mniej dynamiczny niż np, XC, Dual-cross. 4-cross; tylko niektóre wskoki, przy bardzo sprzyjających warunkach terenowych są wykonywane z niewielkiego rozbiegu.



W tym sporcie rowery różnią się od innych przede wszystkim rzeczą niewidoczną dla laika: geometrią ramy (nie chodzi tu o rurki i brak siodełka) tylko ustawienie względem siebie niektórych ważniejszych rurek takich jak główka ramy, mufa suportu i położenie haków na oś tylnego koła. Drugą sprawą jest oczywisty brak siodełka, gdyż jest ono ciężkie, niepotrzebne i przeszkadza w ewolucjach przy których trzeba się znaleźć niżej nad rowerem bądź z boku. Odbywają się Mistrzostwa Świata w tym sporcie jak i inne zawody, także w Polsce (głównie w Nowym Targu, Szklarskiej Porębie, Rabce Zdrój, Świdniku oraz w większych miastach centralnej i południowej Polski). Zawody polegają na przejechaniu sekcji złożonej z różnych przeszkód ograniczonej najczęściej taśmami lub oznaczone są "bramki" przez które trzeba "przejść". Hamulce tych rowerów mają ponadprzeciętną siłę hamowania.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 72

Gutek • Wtorek [24.05.2011, 18:04:57] • [IP: 80.245.189.***]

marcin - teraz to dowaliles, od kiedy jezdze w trialu ? dobre hehehe. Tak myslalem ze * dalej beda pisac glupie komentarze" znafcy" wielcy :D a na zywo juz zaden nie jest taki kozak. Aha jeszcze jedno... jeden trick ? tutaj pokazalem pare oprocz wheelie one hander, stoppie highchair oraz Coaster'a ale co ja moge wiedziec...

Gość • Wtorek [24.05.2011, 17:31:07] • [IP: 83.21.6.***]

ociesaaaaaaaaaa

marcin • Wtorek [24.05.2011, 17:27:20] • [IP: 80.245.184.**]

co jak co ale ten gutek bez kitu jest smieszny : P jeden trik na jednym kole z widełkami w powietrzu to nie jest trial ogarnij sie

Gość • Wtorek [24.05.2011, 17:23:45] • [IP: 217.97.193.***]

Gutek-Blade - dobre :P

Gość • Wtorek [24.05.2011, 17:16:43] • [IP: 88.156.232.**]

Błażej ma długie włosy, awwwww *:

Gość • Wtorek [24.05.2011, 17:13:35] • [IP: 83.21.133.***]

Gość • Wtorek [24.05.2011, 14:43] • [IP: 80.245.180.***] Weś wrzuć na looooz nie robimy sztucznego tłumu poprostu ROBIMY TO CO LUBIMY !

Gość • Wtorek [24.05.2011, 16:54:06] • [IP: 88.156.233.***]

Gutek niczym Blade-wieczny łowca ;d. A Michał P. co tu robi, niech do Uznamu wraca, bo mu Polo okradną ;-).

Karol • Wtorek [24.05.2011, 16:53:42] • [IP: 80.245.189.***]

oj ale zazdrościcie Gutkowi, że ma jakieś zajęcie, jesteście lepsi w trialu od chłopaków na filmie lub od gutka w stuncie ? to pokazcie to jakos ŻADEN nie chciał sie z nim spotkac na zywo i pokazac co potrafi, kazdy frajer internetowy wiesza psy a sam chleje piwsko w domu i dlubie w nosie. Byli chłopaki co fajnie robia salta i skacza itp to moze teraz Wy pajace cos pokazecie. A do goscia nizej : gutek nigdy nie mowil ze jest najlepszy w Polsce.

Gość • Wtorek [24.05.2011, 16:50:38] • [IP: 78.79.0.**]

Aaaa trial opanowal swinoujscie, pamietam ze pare lat temu bylo dwoch kolesi smigajacych na street'cie. Nawet wysokie baniaki ciagneli :D Nie powyginajcie obreczy! Pzdr!

Gość • Wtorek [24.05.2011, 16:43:33] • [IP: 78.79.0.**]

Fullface i zbroja hahahahaah i wheelie hahahaahah czlowieku widziales co chlopaki na trialu robia? A nawet ochraniaczy na piszczele nie maja a ty w zbroji wheelie katujesz, wes ja sciagnij moze lepszy balans jeszce zlapiesz.

Gość • Wtorek [24.05.2011, 16:20:18] • [IP: 178.238.250.***]

Gutek prawda że jesteś najlepszy w Polsce ? :D

Gość • Wtorek [24.05.2011, 15:52:57] • [IP: 92.42.115.***]

Adam Jan i Czarek rządzi !! :DD

Gość • Wtorek [24.05.2011, 15:14:52] • [IP: 93.94.184.**]

Gutek się wozi jaki to nie jest fajny, niech sie buja wieśniak,. wkółko robi jeden trik z reka jedna w powietrzu, nuda!

Gość • Wtorek [24.05.2011, 14:44:56] • [IP: 80.245.180.***]

michal p. wez sie schowaj a nie robisz sztuczny tlum xd

Gość • Wtorek [24.05.2011, 14:43:38] • [IP: 80.245.180.***]

hahaha weźcie przestańcie z nimi xd robią szuczne zamieszanie jak sie podniecac nie ma czym. Banda chlopakow z brzebrzmialym ego. nic soba nie reprezentuja zwlaszcza gutek i michal ktory robi sztuczny tlum. wezcie sie lepiej do roboty a nie tylko marzeniami zyjecia. ELO

Gość • Wtorek [24.05.2011, 14:04:57] • [IP: 83.21.27.**]

Kupił chłopak kondona na moto i lata nim na rowerze, wstyd.

Gość • Wtorek [24.05.2011, 14:01:00] • [IP: 80.245.184.***]

Gutek idy sie schowaj.

Gość • Wtorek [24.05.2011, 13:04:02] • [IP: 178.238.253.**]

Super CHLOPAKI dobrze, że coś robią a nie stoją z przysłowiową puszką piwa.Tym co tak stale wszystkich i wszystko krytykują radzę się wyprowadzić na wyspy HULA-GULA, może tam będą zadowoleni z siebie.

Kornel ;D • Wtorek [24.05.2011, 13:02:43] • [IP: 83.21.133.***]

Gość • Wtorek [24.05.2011, 06:44] • [IP: 188.33.21.***] Stary Skoro uważasz że NISZCZYMY ławki To bardzo cię proszę zbuduj nam TRIAL PARK. . .

Gość • Wtorek [24.05.2011, 12:25:29] • [IP: 80.245.183.***]

BOJE SIĘ OTWORZYĆ LODÓWKĘ...bo wyskoczy GUTEK na rowerze... ;-))

Gość • Wtorek [24.05.2011, 12:15:37] • [IP: 80.245.178.***]

09:36 - Ewidentnie trawa nie idzie w parze z demolką, wręcz przeciwnie. Może jednak chodziło Ci o wódę albo o jakieś prawdziwe narkotyki?

Gość • Wtorek [24.05.2011, 12:02:50] • [IP: 92.42.115.***]

ale ciekawe hahahaha

Gość • Wtorek [24.05.2011, 11:53:51] • [IP: 93.94.188.**]

ja pier,. . ile mozna pisac o tym.. przeciez to juz sie wymiotowac chce!

Gość • Wtorek [24.05.2011, 11:53:31] • [IP: 80.54.123.**]

adas buty to chyba nie do jazdy

Gość • Wtorek [24.05.2011, 10:48:21] • [IP: 95.108.77.**]

Na skateparku jest chyba zakaz jazdy rowerem z tego co pamiętam ;> ;D

Oglądasz 26-50 z 72
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■