POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.05.2011, 00:06:55] • Świnoujście

Rowery „na trialu”

Rowery „na trialu”

fot. Sławomir Ryfczyński

Na naszym portalu prezentowaliśmy już Adama Gutkowskiego. Świnoujścianin opanował tyleż trudną co widowiskową sztukę stuntu rowerowego. Ale „akrobatyczne” sztuczki rowerowe można uprawiać także inną techniką. Kilka tygodni temu mieliśmy okazję przyjrzeć się mistrzom tej tej techniki i przybliżyć jej sekrety czytelnikom iswinoujscie.pl Okazja przydarzyła się 16 kwietnia. Tego właśnie dnia, zlot rowerowy z okazji swoich urodzin zorganizowali : wspomniany już Adam Gutkowski oraz Adam Połoniewicz i Adam Twardowski którzy uprawiają trial rowerowy.

Trial rowerowy to jeden z najbardziej spetkakularnych sportów rowerowych na świecie, polega na pokonywaniu różnego rodzaju przeszkód o różnym kształcie i wysokości (względem miejsca wyskoku) od ok 40cm do czasami nawet i 2m. Ogólnie jest to sport mniej dynamiczny niż np, XC, Dual-cross. 4-cross; tylko niektóre wskoki, przy bardzo sprzyjających warunkach terenowych są wykonywane z niewielkiego rozbiegu.



W tym sporcie rowery różnią się od innych przede wszystkim rzeczą niewidoczną dla laika: geometrią ramy (nie chodzi tu o rurki i brak siodełka) tylko ustawienie względem siebie niektórych ważniejszych rurek takich jak główka ramy, mufa suportu i położenie haków na oś tylnego koła. Drugą sprawą jest oczywisty brak siodełka, gdyż jest ono ciężkie, niepotrzebne i przeszkadza w ewolucjach przy których trzeba się znaleźć niżej nad rowerem bądź z boku. Odbywają się Mistrzostwa Świata w tym sporcie jak i inne zawody, także w Polsce (głównie w Nowym Targu, Szklarskiej Porębie, Rabce Zdrój, Świdniku oraz w większych miastach centralnej i południowej Polski). Zawody polegają na przejechaniu sekcji złożonej z różnych przeszkód ograniczonej najczęściej taśmami lub oznaczone są "bramki" przez które trzeba "przejść". Hamulce tych rowerów mają ponadprzeciętną siłę hamowania.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-72 z 72

Gość • Wtorek [24.05.2011, 10:37:34] • [IP: 80.245.188.**]

Ten" żałosny chłopaczek w kombinezonie" nie jezdzi rowerem. Tylko motocyklem. A czym problem ze wystapił równiez na zdjeciu ??

Gość • Wtorek [24.05.2011, 10:26:40] • [IP: 93.94.184.**]

Adam Janczarek !!

Gość • Wtorek [24.05.2011, 10:04:01] • [IP: 80.245.188.***]

A ten w tym Kombinezonie nic nie pokazal co z tego ze jezdzi na jednym kole ?? Chlopaki pokazali ze cos potrafia a ten cie ubral jak by skakal jak mistrz a nic nie pozakal Zalosny chlopaczek :D

Gość • Wtorek [24.05.2011, 09:51:18] • [IP: 93.94.191.***]

jak nazwac kolesia ktory w jakieś tandetnej zbroi, (wogole ubrany jak na motocykl nie wspominajac juz o kasku) jezdzi rowerem? i szczyci sie tym jakby był jakas gwiazda? moim zdaniem jest to troche zalosne, no ale coz na swiecie sa rozne zboczenia

Gość • Wtorek [24.05.2011, 09:40:33] • [IP: 92.42.117.***]

He-Man

Gość • Wtorek [24.05.2011, 09:36:50] • [IP: 92.42.116.**]

Fajnie, że mają pasję i zainteresowania - szkoda, że patologia na moim podwórku lubi tylko trawę i demolkę !!

Gość • Wtorek [24.05.2011, 09:33:54] • [IP: 95.129.225.***]

nie znam Was chłopaki, ale to co robicie naprawdę mi się podoba :))) szkoda, że rozpadła się ekipa freeridowa/downhillowa : (oby tak dalej! pracujcie, róbcie co kochacie, a reszta niech się goni :)

Bas Tajpan • Wtorek [24.05.2011, 09:12:21] • [IP: 77.253.22.***]

Sami znajomi ; >> Dobrze chlopaki dobrze ćwiczcie ;d

Gość • Wtorek [24.05.2011, 09:06:53] • [IP: 80.245.188.***]

Zdejmij ten kapok Gutek

Gość • Wtorek [24.05.2011, 09:03:04] • [IP: 80.54.123.**]

Pisza sami zazdrosnicy!! Zycze powodzenia w swoich pasjach.

Gość • Wtorek [24.05.2011, 08:51:12] • [IP: 188.33.207.***]

Gutek jesteś cieniasem daleko Tobie do Adama

Gość • Wtorek [24.05.2011, 08:45:23] • [IP: 80.54.123.***]

Błażej jak był młodszy to nawet miał w butach kółka, nieźle zakręcone chłopaki. Wspaniale

Gość • Wtorek [24.05.2011, 08:21:31] • [IP: 88.156.232.**]

Widać mało mu było poprzednio i jeszcze wcześniej. ma chłopak tupet i żadnego wykształcenia. To dopiero jest" lanser"!! To chyba ktoś z rodziny redaktora albo wydawcy, bo nie promuje się ludzi faktycznie coś sobą reprezentujących, a tu taki. ... Przy okazji jeszcze pytanie. czy w Świnoujściu jest ktoś, kto ma imię inaczej, niż Adam ??

PAPAZ • Wtorek [24.05.2011, 07:19:06] • [IP: 92.42.117.*]

spoko kolesie ave i naj

Gość • Wtorek [24.05.2011, 06:51:00] • [IP: 46.113.30.***]

Twardy, na gitarze cwicz, a nie sobie na rowerku pykasz =D

Gość • Wtorek [24.05.2011, 06:44:11] • [IP: 188.33.21.***]

i co oni reprezętują widziałem ich w parku jak niszczą ławki

Gość • Wtorek [24.05.2011, 06:36:38] • [IP: 83.21.133.***]

Hahhahaha Błażej Kornel jeździ lepiej ;D

Gość • Wtorek [24.05.2011, 01:42:57] • [IP: 92.30.108.***]

o Twardym nigdy nigdzie nie czytalem, co najwyzej widzialem pare lat temu przy promach czy kawalek dalej na muzeum. koles wydaje sie inspirowac cala reszte i nie potrzebuje do tego ani pancerza ani jakiegos szczegolnego kasku. ale nie ma co sie rozpisywac, przeciez wiadomo ze chodzi o pozowanie do zdjec w zbroi... ;)

Gość • Wtorek [24.05.2011, 00:45:40] • [IP: 67.159.44.**]

Gutek trochę odstajesz poziomem od kolegów, a mimo to na pierwszym planie i w pełnej zbroi he he

Bździągwa • Wtorek [24.05.2011, 00:31:26] • [IP: 31.63.225.*]

Dobry jeździec, to i na szkapie pogalopuję.

Bździągwa • Wtorek [24.05.2011, 00:28:10] • [IP: 31.63.225.*]

Nic nadzwyczajnego.

Gość • Wtorek [24.05.2011, 00:10:26] • [IP: 88.156.235.**]

mmmmmmmm cóż za widok

Oglądasz 51-72 z 72
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■