POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [26.05.2011, 12:17:47] • Świnoujście

Ponad 5 tysięcy świnoujścian i turystów bez ciepłej wody

Ponad 5 tysięcy świnoujścian i turystów bez ciepłej wody

fot. Sławomir Ryfczyński

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wyłączyło dostawy ciepła w nocy z niedzieli na poniedziałek. Ciepła woda popłynie z kranów dopiero w piątek.

Skąd tak długa przerwa? - W tym roku jest specyficzna sytuacja, ze względu na inwestycję związaną z modernizacją obiegów kotłowych i sieciowych - tłumaczy Ryszard Sypniewski ze świnoujskiego PEC-u.

Ryszard Sypniewski dodaje, że PEC informował odbiorców, niewielu jednak czytając informacje o tym, że wstrzymane zostaną dostawy ciepła, zdawało sobie sprawę, że chodziło też i o wodę. - Mamy telefony od lokatorów, ale niewiele możemy zrobić - mówi Mariusz Łukaszyk, prezes spółdzielni mieszkaniowej Słowianin. - Prawo energetyczne, jeśli chodzi o prace tzw. planowe nie przewiduje bonifikat.

- To wszystko dla turystów - mówi rzecznik prezydenta Robert Karelus. - To jedna z metod przygotowania miasta do sezonu letniego.

2011-05-26, 11:51
Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 105, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 105

Módrzyn • Czwartek [26.05.2011, 17:18:37] • [IP: 217.97.199.**]

tamtejsi ludzie i tak nie widza do czego woda sluzy

Gość • Czwartek [26.05.2011, 17:10:51] • [IP: 93.94.185.***]

a ja mam bojler hahahaha zapraszam na kapiel, 1zł=1minuta

A.B. • Czwartek [26.05.2011, 17:10:03] • [IP: 217.97.199.**]

Nikomu nic się niestanie jak przez tydzień podgrzeje sobie wodę w czajniku - Jak zwykle problem z niczego. A konserwacja musi być aby w zimę kiedy ciepło systemowe jest potrzebne bardziej - nie zabrakło wody sieciowej.

Gość • Czwartek [26.05.2011, 17:03:14] • [IP: 80.245.179.**]

chyba 15 a nie 5 tysięcy! z tego co wiem to jedna trzecia miasta nie ma ciepłej wody...

Bździągwa • Czwartek [26.05.2011, 16:52:51] • [IP: 31.63.211.**]

Wszyscy tutaj są tacy mocni, a tutaj popatrzcie, zimna woda ich pokonała. Cieniasy. Ojoj zimna woda.

Gość • Czwartek [26.05.2011, 16:33:49] • [IP: 93.94.185.***]

teraz i tak szybko włączają ciepłą wodę. Lata temu wody nie było po 3-4 tygodnie i też było dobrze, nie wiem w czym problem.Konserwację muszą zrobić

troche w temacie • Czwartek [26.05.2011, 16:21:41] • [IP: 80.245.190.**]

Do 80.245.185 Nikt nie zapłaci rekompensaty za alternatywne nagrzewanie wody. Odbiorcy nie zapłacą za ciepło, którego nie zużyją. Reasumując - nie ma grzania, nie ma ciepłej wody, liczniki stoją i nienaliczają.

Gość • Czwartek [26.05.2011, 16:17:00] • [IP: 80.54.123.**]

Przyjemnosc mieszkania w blokowisku.Zapraszam na tą ``wieś`` Warszów tu nie ma takich problemów. Pozdrawiam optymistycznie:)

Gość • Czwartek [26.05.2011, 16:16:23] • [IP: 92.42.119.***]

Napiszcie mądrale, kiedy w roku można wykonać przeglądy planowo zapobiegawcze.Przecież nikt ze specjalistów z PECU specjalnie wody ciepłej nie zakręca.

Gość • Czwartek [26.05.2011, 16:15:44] • [IP: 83.25.118.***]

W rewanżu występuję z oficjalnym wnioskiem do nMNP o przeniesienie tego całego" zakalca" w okolice Oczyszczalni Ścieków. Kto widział drugie takie Miasto mające Pec w samym jego centrum ?

Gość • Czwartek [26.05.2011, 16:13:23] • [IP: 80.245.188.***]

jacys tacy łagodni jestescie pare dni bez ciepłej wody i narzekacie

Gość • Czwartek [26.05.2011, 16:05:56] • [IP: 178.238.253.***]

Bez przesady, co roku ciepłą wodę wyłączają, a teraz wielkie halo robicie... Nie macie misek w domu, aby się w zimnej wodzie umyć? Jak macie remonty w łazienkach to też biadolicie, że ciepłej wody nie macie?

Gość • Czwartek [26.05.2011, 16:02:21] • [IP: 80.245.185.***]

XXI wiek...bez komentarza!!

porucznikborewicz • Czwartek [26.05.2011, 15:58:05] • [IP: 80.245.191.**]

Gość • Czwartek [26.05.2011, 14:58] • [IP: 93.94.190.***] Musi nam wystarczyć gorąca Joanna A. i Wielki Wulkanizator. I wulkan jego ust, gorący. BOSKIE ale nie pomijajmy wiadomo kogo.

Gość • Czwartek [26.05.2011, 15:47:13] • [IP: 77.254.95.**]

Woda Święcona zastąpi nam wszystko tylko trzeba w to wierzyć, no, ALLELUJA, ALLELUJA !!

Gość • Czwartek [26.05.2011, 15:46:33] • [IP: 80.245.184.**]

to skandal, żeby przez trzy dni była woda włączana tylko dwa razy dziennie, oczywiście zimna, a tak było na Matejki 43, ciekawe jak do tego się ustosunkuje Słowianin??, skandal

Gość • Czwartek [26.05.2011, 15:23:00] • [IP: 92.42.113.**]

Informacja oczywiście była, ale pisano o wyłączeniu dostawy ciepła.Myślałam wiec, ze chodzi o ogrzewanie, a nie o ciepła wodę.Trochę przesadzili z taka przerwa-to skandal.

Gość2 • Czwartek [26.05.2011, 15:19:44] • [IP: 80.245.178.***]

Proponuję założyć stronę internetową, na której będą umieszczane informacje dotyczace zmian warunków komunikacyjnych (promy, zamkniete odcinki dróg), wyłączenia prądu, awarii wodociągów, kanalizacji itp. Informacje tak umieszczone umożliwią ich doprowadzenie do kazdego. Strone taką mógłby uaktualniać wydział zarządzania kryzysowego. Proponuje wymieniać dodatkowe przykłady informacji tam umieszczanych.

Gość • Czwartek [26.05.2011, 15:13:13] • [IP: 88.156.233.**]

zimna woda zdrowia doda :D

Gość • Czwartek [26.05.2011, 15:12:31] • [IP: 80.245.183.***]

Ja z PEC-u dostałem pismo o przerwie technicznej kilka miesięcy temu...

Gość • Czwartek [26.05.2011, 15:07:44] • [IP: 93.94.185.**]

Dlatego mam własny piec gazowy i mam w nosie takie akcje i arbitralnie ustalany sezon grzewczy

Gość • Czwartek [26.05.2011, 15:06:41] • [IP: 93.94.186.***]

co nas obchodzą turyści, PEC zrobił z nas brudasów, lewusy żeby tak długo wstrzymać ciepłą wodę...

Gość • Czwartek [26.05.2011, 15:05:49] • [IP: 80.245.185.**]

A kto namzwróci za grzanie wody na gazie.Gaz też kosztuje i to nie mało:)

Gość • Czwartek [26.05.2011, 14:58:47] • [IP: 217.97.193.***]

wielkie mi halo, w szczecinie co roku zakręcali ciepłą wodę na miesiąc i ludzie żyli, a tu proszę hrabiostwo brudne chodzi bo się w zimnej nie umyje hahaha

Gość • Czwartek [26.05.2011, 14:58:40] • [IP: 93.94.190.***]

Musi nam wystarczyć gorąca Joanna A. i Wielki Wulkanizator. I wulkan jego ust, gorący.

Oglądasz 51-75 z 105
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■