POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [27.05.2011, 13:52:34] • Świnoujście

Na Placu Wolności będzie rzeźba i fontanna. Zobacz film! Zobacz zdjęcia!

Na  Placu  Wolności  będzie rzeźba i fontanna. Zobacz film! Zobacz zdjęcia!

fot. Sławomir Ryfczyński

Federacyjne Biuro Architektoniczne ze Szczecina wygrało konkurs na zaprojektowanie Placu Wolności. Na uroczystości prezydent Janusz Żmurkiewicz obiecywał, że w przyszłym roku Plac Wolności będzie przebudowany według zwycięskiego projektu.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Nagrodzono trzy projekty. Wygrało Federacyjne Biuro Architektoniczne ze Szczecina.



Zwycięzcy Marcin Durys, Ryszard Burbicki, Dominika Bogdanowicz-Czaplicka, Katarzyna Chmielewska i Michał Ścigaj dostali w nagrodę 8 tysięcy złotych.

Na  Placu  Wolności  będzie rzeźba i fontanna. Zobacz film! Zobacz zdjęcia!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ich pomysł zakłada utworzenie na Placu Wolności rzeźby ze światła. Będzie też fontanna i zieleń. Teren ma się unosić i przypominać amfiteatr.

Na spotkaniu prezydent powiedział, że oczekuje teraz od projektantów opracowania technicznego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [27.05.2011, 17:03:52]

komentarzy: 120, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 120

Gość • Piątek [27.05.2011, 17:18:45] • [IP: 92.42.119.**]

WSZĘDZIE BETON MIASTO NAM BRZYDNIE.A MAMY ŚWINOUJŚCIE NA ZDJĘCIACH JAK WYGLĄDAŁO KIEDYŚ ZA CZASÓW NIEMIECKICH, WYGLĄDAŁO LEPIEJ NIŻ DZISIAJ.ZAMIAST SIĘGNĄĆ PO GOTOWE PROJEKTY I WYSTYLIZOWAĆ COŚ Z TAMTEJ EPOKI TO WYMYŚLA SIĘ.BĘDZIE DRUGA BETONOWA ULICA JAK 11LISTOPADA !

Bździągwa • Piątek [27.05.2011, 16:50:10] • [IP: 79.162.129.**]

Przychodzi baba do lekarz z mózgiem na rekach i mówi to lekarza: - Panie doktorze to się w głowie nie mieści !!

Gość • Piątek [27.05.2011, 16:48:55] • [IP: 80.245.184.***]

a tyszkiewicze jak sie bulwersuja ze ich bramy pieknej i budynku nie ujeli w projekcie, he he chyba myslaze za darmoche dostana cos :)

Ryju • Piątek [27.05.2011, 16:46:24] • [IP: 178.238.252.***]

Nie zapomnijcie o pomniku dla naj, naj straznika miejskiego

Gość • Piątek [27.05.2011, 16:33:48] • [IP: 93.94.184.***]

Pantera swoja droga ale mnie martwi coraz wieksza ilosc zombie z wata cukrowa na glowie, gadajacych po niemiecku. .. na promenadzie ich ciala walaja sie po lawkach a naftaline czuc juz nawet w centrum.

Gość • Piątek [27.05.2011, 16:25:36] • [IP: 80.245.189.**]

tolkowa to zawsze ma cos do powiedzenia a tolek zamulony slucha mozejki

Gość • Piątek [27.05.2011, 16:24:53] • [IP: 92.42.117.***]

ja proponuje komentatorowi" Bartkowi" przyznać I nagrodę za najlepszy komentarz!

Gość • Piątek [27.05.2011, 16:20:54] • [IP: 91.149.27.**]

Bartek ty jeszcze na dopalaczach jesteś:D

Gość • Piątek [27.05.2011, 16:16:58] • [IP: 83.25.166.***]

Posprzedawali nieruchomości, nie uregulowali stanów prawnych, były warunki przetargu, które cały czas zmienia a ustawa gwarantuje właścicielom prawa nabyte. Czy będą odszkodowania, znowu z naszych podatków, a jak zaskarżą i nie da rady załatwić dobrego wyroku dla miasta tak jak do tej pory i oszustwa wyjdą na jaw ?

Bartek • Piątek [27.05.2011, 16:09:11] • [IP: 83.25.112.*]

Do gość z godz 16. Park do ćwiczeń i barierki też bez sensu. Pantera mogłaby wszystko rozwalić w mgnieniu oka.

Bździągwa • Piątek [27.05.2011, 16:09:03] • [IP: 79.162.129.**]

Od papieru do projektu jeszcze daleka droga.

Bartek • Piątek [27.05.2011, 16:05:22] • [IP: 83.25.112.*]

Wszystko ładnie pięknie ale co będzie jeżeli nocą wyskoczy pantera? Nikt tego nie przewidział a wszyscy na deptaku zginą. Na pustym placu pantera dogoni każdego i niema żadnego krzaka żeby się schować.

Gość • Piątek [27.05.2011, 16:02:16] • [IP: 178.238.251.***]

Co z tego, że plac" nowy" jak wokół brzydkie kamienice, szczególnie te" plomby".Trzeba by zmienić wszystko wokół...dobrze, przedmówca napisał...cyt...jak kwiatek do kufajki. Niczego nie robi się od początku do końca...tylko tu trochę, tam trochę...Niedawno, była remontowana ul.Konstytucji...ile poprawek było, zanim normanie można było jeździć.Teraz znowu" ryją"! Nie można zaplanować robót tak, żeby nie psuć tego, co z takim trudem, zostało zrobione? Ul.Wojska Polskiego powinna być remontowana, teraz, kiedy powstaje nowa droga rowerowa koło Platanu.Za jakiś czas, koparki zrujnują to, co teraz KTOŚ, tak pieczołowicie kładzie, za nie małe pieniądze.Zupełnie tak, jak z tymi spowalniaczami na ul Woj.Polsiego i parkometrami.Ktoś postawił, żeby ktoś zdemontował, żeby za chilę znów ktoś postawił! Za pieniądze podatników!!

Gość • Piątek [27.05.2011, 16:00:11] • [IP: 93.94.184.***]

potrzebna nam ta fontanna jak psu piata noga. .. zamiast zrobic jakis park do cwiczen, barierki itp. urzadzenia to lepiej walnac kolejna fontanne i sciagnac jeszcze wiecej mafii geriatrycznej do S-cia.

Gość • Piątek [27.05.2011, 15:51:38] • [IP: 80.54.123.**]

przydala by sie rzezba zmurasa z jego czerwonym *

Gość • Piątek [27.05.2011, 15:51:28] • [IP: 93.94.186.***]

betonowa dżungla i wielkie koszty a wiele budynków w mieście się rozsypuje

Gość • Piątek [27.05.2011, 15:49:22] • [IP: 80.54.123.**]

komu potrzebna ta fontanna ??, opamietajcie sie

Gość • Piątek [27.05.2011, 15:45:12] • [IP: 80.54.123.**]

Betonowa pustynia i zero atrakcji. Ani architektury ani widoków, i jak tam mamy spędzać czas? Baloników nie będzie...

Gość • Piątek [27.05.2011, 15:43:03] • [IP: 80.54.123.***]

a czemu tyle betonu ?

Gość • Piątek [27.05.2011, 15:40:56] • [IP: 95.129.225.**]

Świetny projekt brawo!!

kafir • Piątek [27.05.2011, 15:33:36] • [IP: 88.156.235.**]

Będzie bardziej elegancko niż w Sztokholmie czy Kopenhadze, nie wspominając Seebad Ahlbecku. Byleby nie zagladać w oficyny budynków położonych wokół tego placu. Ciekawym tylko czy projektanci zadbali o publiczne sikalnie. Przykład Amsterdamu czy Paryża nasuwa się sam. Toalety w lokalach będą nie dla przybłędów szlifujących plac. Z tymi fontannami to paranoja, w Świnoujściu będzie brakowało tylko jeszcze przed budynkiem UM. Po małej modyfikacji powiedzenia powiem, że kojarzy mi się ten projekt z kwiatkiem do kufajki...

Gość • Piątek [27.05.2011, 15:33:32] • [IP: 92.42.112.***]

patrze a tu ścigaj. ... ^^ famous

Gość • Piątek [27.05.2011, 15:29:53] • [IP: 217.97.193.***]

Pięknie to wygląda. Gratulacje dla zwycięzców!!

Gość • Piątek [27.05.2011, 15:27:05] • [IP: 92.42.116.***]

bo to jest dziedzic Pruski...

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:58:06] • [IP: 178.238.250.***]

Sztuczny twór i tyle. Chcą ludzi na siłę uszczęśliwić deptakiem w centrum miasta. Już widzę ludzi delektujących się kawką i tamtejszą architekturą.

Oglądasz 76-100 z 120
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■