POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [27.05.2011, 13:52:34] • Świnoujście

Na Placu Wolności będzie rzeźba i fontanna. Zobacz film! Zobacz zdjęcia!

Na  Placu  Wolności  będzie rzeźba i fontanna. Zobacz film! Zobacz zdjęcia!

fot. Sławomir Ryfczyński

Federacyjne Biuro Architektoniczne ze Szczecina wygrało konkurs na zaprojektowanie Placu Wolności. Na uroczystości prezydent Janusz Żmurkiewicz obiecywał, że w przyszłym roku Plac Wolności będzie przebudowany według zwycięskiego projektu.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Nagrodzono trzy projekty. Wygrało Federacyjne Biuro Architektoniczne ze Szczecina.



Zwycięzcy Marcin Durys, Ryszard Burbicki, Dominika Bogdanowicz-Czaplicka, Katarzyna Chmielewska i Michał Ścigaj dostali w nagrodę 8 tysięcy złotych.

Na  Placu  Wolności  będzie rzeźba i fontanna. Zobacz film! Zobacz zdjęcia!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ich pomysł zakłada utworzenie na Placu Wolności rzeźby ze światła. Będzie też fontanna i zieleń. Teren ma się unosić i przypominać amfiteatr.

Na spotkaniu prezydent powiedział, że oczekuje teraz od projektantów opracowania technicznego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [27.05.2011, 17:03:52]

komentarzy: 120, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-120 z 120

Bździągwa • Piątek [27.05.2011, 14:56:54] • [IP: 79.162.129.**]

Życzę wytrwałości i powodzenia temu, który będzie zamiatał z tej kostki syf po syfiarzach.

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:56:44] • [IP: 93.94.190.**]

GOŚCIU Z 14:29 -Chyba nie zrozumiałeś żartu. Dziś w moim kierunku podążył też" Porucznik Borewicz". Nasze poczucie humoru wzrasta, podrażnione" rzeczywistością, która skrzeczy" - my patrzymy na rzeźbę światła mając na pierwszym planie: kupy psie, złodziei rowerów, naczelnika z Posejdonu (który w lesie spuszcza psa ze smyczy, mimo że ma - jako szef wydziału w Urzędzie - strzec prawa zakazującego tego), działaczy SLD, wokół których dzieją się różne cuda według reguły" ręka rękę myje", ponad 90 punktów sprzedaży alkoholu, agencje towarzyskie - mafijne, zaniedbane dzielnice na prawobrzeżu, brak policji tamże, itd.

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:55:01] • [IP: 80.54.123.**]

"Ich pomysł zakłada utworzenie na Placu Wolności rzeźby ze światła." Czyżby kolejna świątynia światła upamiętniająca ofiary" zbrodni" Smoleńskiej??

Gość4 • Piątek [27.05.2011, 14:54:22] • [IP: 80.245.189.***]

po co zatrudniać architektów w urzędzie i płacić im tysiące, jak i tak na wszystko jest konkurs, może tam się jeszcze wciśnie jakąś tablicę za 600000 tys zł

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:53:12] • [IP: 92.42.117.***]

dobrze że nie pomnik Kaczyńskiego

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:48:10] • [IP: 88.156.234.***]

wiadomo ze jak przyjdzie jesień będzie brzydko. dlatego cisz się że jest wiosna:)

moionet • Piątek [27.05.2011, 14:42:23] • [IP: 92.42.116.**]

@screen, czyli tak: nic nie robić, bo w czasie niepogody i tak będzie brzydko. najlepiej zostawić tak jak jest. dobrze rozumiem? co do dostępności sklepów. w tej chwili i tak nie można zaparkować przy Placu. trzeba dojść a poruszanie się od sklepu do sklepu oznacza obchodzenie całego Placu. jak będzie deptak to będzie łatwiej i przyjemniej chodzić. co do kostki brukowej. na większości placu są płyty chodnikowe a z bruku są niewielkie wstawki. panie nie muszą się martwić.

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:39:39] • [IP: 83.25.165.***]

a co jak nie będzie prądu hehe

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:34:47] • [IP: 92.42.117.***]

Ładnie to wygląda na zdjęciach, ale dla oszczędności kupią tani materiał do wybudowania i wyjdzie kicha

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:32:04] • [IP: 217.153.6.***]

Ona jest bardzo dobra ta koncepcja, ale dlaczego on ma pruski mundur na sobie?

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:29:26] • [IP: 92.42.112.***]

Do gościa z godz. 14:00. Koncepcja bardzo mi się podoba, zastanawia mnie tylko co zadowoliłoby gościa z godz. 14:00. Wszystko co tylko ma powstać jest żle. Może napisałby jak on sobie to wyobraża. Przypomina mi on pewną partię. ABY PONARZEKAĆ !!. Życzę PANU powodzenia i może choć trochę optymizmu.

screen • Piątek [27.05.2011, 14:29:05] • [IP: 80.54.123.***]

Powiem tak, piękne kolorowe obrazki, latające balony, uśmiechnięci ludzie...Wszystko pokazane, w porze letniej. Bajka normalnie. Cannes, Miami się chowają. A teraz tak na poważnie. Wyobraźmy sobie inne pory roku. Trzy miesiące sezonu minął jak sen (oby tylko pogoda ładna była). Przyjdzie jesień wiejąca, jak to w Ś-ciu i zima chlapiąca.Już nie będzie tak kolorowo i zielono. Piękny deptak z obrazka zamieni się w pustkowie, po którym bezpańskie psy będą tylko biegać i za przeproszeniem s...ć. Mieszkańcy zrobią zakupy tam gdzie samochodem będzie bliżej i nie w głowie im będą spacery. A sklepy położone, w okolicy tego" rynku " będą wyć z tęsknoty za klientami. Zresztą, w sezonie i tak całe życie przeniesie się na promenadę, no chyba, że dla odmiany zniosą na miejskim deptaku ciszę nocną. Wtedy, to kto wie? A i jeszcze jedna sprawa, jak widać na projektach nie zabraknie kostki brukowej. Pewnie się panie ucieszą łamiąc obcasy spacerując deptakiem.

porucznikborewicz • Piątek [27.05.2011, 14:22:37] • [IP: 80.245.191.**]

Rzeźba przedstawi Wielkiego Wulkanizatora trzymającego w mocarnej dłoni oponę postępu.

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:19:53] • [IP: 80.54.123.***]

nie zrównane z ziemią, zakryjemy je lustrami, ale będzie piknie:))

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:18:30] • [IP: 92.42.118.***]

coś pozytywnego, fajnie.

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:18:12] • [IP: 88.156.234.***]

dobre, wykorzystanie drewna i jakas koncepcja nawiązująca chyba do portu mi sie podoba i jest ogólnie na czasie

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:13:04] • [IP: 88.156.234.***]

A może by tak jeszcze rozebrać przychodnię na Dąbrowskiego i postawić tam piętrowy parking.

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:12:12] • [IP: 217.97.199.**]

rozumiem, ze rudery otaczajace Plac Wolności zostaną zrównane z ziemią?

Gość • Piątek [27.05.2011, 14:00:56] • [IP: 93.94.190.**]

Czy to, że" teren ma się unosić" to jeden z cudów Pana Tuska?A co światło które będzie rzeźbą, ma wyobrażać? Może będą to płonące oczy Umiłowanego Naszego Przywódcy, gdy patrzy na sesji rady miasta na swoją prawą rękę, płonącą (rudym włosem) Joannę? A może światło to wyobrażać będzie błyskotliwe myśli Pana Żmurkiewicza, " myśli, które nie są naszymi myślami"...

Gość • Piątek [27.05.2011, 13:57:45] • [IP: 92.42.116.**]

Świetna koncepcja!

Oglądasz 101-120 z 120
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■