POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.03.2012, 13:01:42] • Świnoujście

Wiemy kto sporządzi analizę budowy tunelu

Wiemy kto sporządzi analizę budowy tunelu

fot. istockphoto.com

Przetarg na wykonanie dokumentacji pt." Analiza wariantów usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu" wygrało konsorcjum firm złożone z DHV Polska Sp.z o.o z Warszawy oraz gdańskiej spółki DS.Consulting. Umowa na wykonanie analizy zostanie podpisana w dniu 9 marca. Od tego dnia konsorcjum ma 120 dni na przygotowanie i przedstawienie dokumentu.

Kwota za którą zostaną zrealizowane badania wynosi 154 tyś. netto. Celem analizy, według europejskiej inicjatywy Jaspers oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, ma być określenie możliwych sposobów realizacji projektu poprawy funkcjonowania transportu drogowego pomiędzy wyspami Wolin i Uznam oraz efektywności ekonomicznej i koniecznych nakładów finansowych przedsięwzięcia.

Analiza ma opierać się na dotychczas opracowanej dokumentacji, w tym między innymi studium techniczno-ekonomiczno środowiskowym, zawierającym studium wykonalności, raporcie i decyzji środowiskowej.
O tym, że wyspy Wolin i Uznam powinny być połączone tunelem mówi już przygotowane i zatwierdzone
w dniu 23 kwietnia 2009 roku – na posiedzeniu komitetu opiniującego projekty inwestycyjne w GDDKiA, studium techniczno - ekonomiczno - środowiskowego. Wybrano w nim najbardziej optymalny pod względem technicznym,ekonomicznym i środowiskowym wariant realizacji stałego połączenia, tj. tunel o długości 2,2 km, realizowany metodą wierconą, zlokalizowany w obszarze przemysłowym, poza terenami Natury 2000.

- Mamy nadzieję ,że będzie to ostatni z dokumentów , jakie każe nam się opracować.Zadaniem tej kosztownej analizy ma być obiektywne przedstawienie wpływu budowy i eksploatacji projektu na poprawę transportu drogowego o korzyści społeczne w zestawieniu z niezbędnymi nakładami finansowymi na budowę i niezbędnymi nakładami na zapewnienie trwałości projektu. Myślę, że na te wszystkie pytania, szczególnie jeżeli chodzi o czynnik społeczny, odpowiedział już okres pomiędzy 15 a 17 stycznia br., trudności komunikacyjne pomiędzy wyspami; za całość dokumentacji mogłaby w zupełności wystarczyć prezentacja filmowa i fotograficzna tamtych dni - mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia.


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-40 z 40

Gość • Czwartek [08.03.2012, 18:28:02] • [IP: 88.156.233.**]

Ja już zaczynam kopać!

Gość • Czwartek [08.03.2012, 18:08:02] • [IP: 93.94.185.***]

Chciałbym dostać widokówkę z widokiem wydm i Tego tunelu, bo widok oświetlonego mostu byłby tandetnym obrazkiem Świnoujścia, prawda?byłem na śląsku i tam nie ma widokówek z kopalni.Albo ktoś się upiera przy tunelu bo zagarną prowizje, albo nie ma pojęcia o zagospodarowaniu przestrzennym.Widokówki z tunelu pod La Manche[kanał Angielski]też nie widziałem. To jest dziura w ziemi i już.

Gość • Czwartek [08.03.2012, 16:36:12] • [IP: 92.42.117.***]

To był 16, 17 luty panie Karelus, nie styczeń :)

Danka • Czwartek [08.03.2012, 16:13:48] • [IP: 91.65.113.***]

@Bździągwa: Wahadłowo to chyba neurony przewodzą w twoim mózgu, co z resztą widać wielokrotnie na tym forum :/

Bździągwa™ • Czwartek [08.03.2012, 15:43:11] • [IP: 31.63.242.**]

Ważne, że Stefan przytulił sobie 154.000PLN netto.

Gość • Czwartek [08.03.2012, 15:42:06] • [IP: 92.42.117.**]

Każdy pretekst jest dobry. .., żeby nadal nie budować :)

Gość • Czwartek [08.03.2012, 15:37:54] • [IP: 80.245.178.***]

analiza efektywności ekonomicznej? co za pomysł. tu nie o ekonomikę chodzi, tylko o integralność terytorialną kraju. to znaczy, że jak, że jeśli okaże się, że nakłady na tunel nie zamortyzują się, to tunelu nie będzie? a polskie drogi amortyzują się? umie ktoś to liczyć? coś za dużo speców cuchnie mi tu koło tego projektu.

Gość • Czwartek [08.03.2012, 15:07:18] • [IP: 79.186.108.**]

Totalny idiotyzm już dawno zapewniano, że dokumentacja jest cała gotowa tylko budować tunel, a tu niespodzianka jestem ciekawy czy wogólne były jakieś plany chyba na papierze toaletowym

Gość • Czwartek [08.03.2012, 14:07:53] • [IP: 217.97.193.***]

[IP: 178.238.249.**]: te dokumenty zażyczyli sobie jako suplement do tego co jest opracowane... zobaczysz że jak już będzie ten dokument to znajdą kolejny do przedstawienia żeby tylko nie dać nam pieniędzy... przecież nasz tunel buduje się w Gdańsku...

Gość • Czwartek [08.03.2012, 13:58:19] • [IP: 92.42.119.***]

badania dobre slowo za 154 tys.zl ile juz bylo tych badan w pzeszlosci i co tu badac?? trzeba poprostu wyjasnicz przyczyne i skutek a nie pie... farmazony

Gość • Czwartek [08.03.2012, 13:39:46] • [IP: 71.255.48.**]

przejazd bedzie platny powiedzcie od razu

Gość • Czwartek [08.03.2012, 13:22:37] • [IP: 178.238.249.**]

To nie biurokracja, tylko wymogi UE o tych przepisach wiedzieli wszyscy oprócz prezydenyta.

Bździągwa™ • Czwartek [08.03.2012, 13:17:43] • [IP: 31.63.242.**]

A dlaczego musi być tunel, a nie most? Bo, co? I ze względu na cięcie kosztów, w tunelu będzie obowiązywał ruch wahadłowy. I akurat skończą zadaszyć trybuny Floty i automatycznie wskoczą na kopanie tunelu.

PaSo • Czwartek [08.03.2012, 13:13:18] • [IP: 2.213.112.**]

Znając nasza biurokracje to Panie rzeczniku tych dokumentów i papierów będzie mnustwo jeszcze i jeszcze i jeszcze...

Gość • Czwartek [08.03.2012, 13:05:41] • [IP: 178.238.249.**]

Dwa lata Prezydent ściemniał że ma wszystkie dokumenty a tu wyszło szydło z worka, ile jeszcze propagandy prezydenta zniosą mieszkańcy?

Oglądasz 26-40 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■